توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404621
نفت 2- ذوب 1؛ نجات دایی با قاضی!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۱
تیم علی دایی دو دقیقه به پایان مسابقه با گل تبریزی بازنده بود اما با دو گل محمد قاضی به بازی برگشت و به 3 امتیاز ارزشمند رسید.

به گزارش "ورزش سه"، نفت تهران پس از روند رو به رشد در لیگ برتر هفته گذشته شکست سنگین 3 بر صفری برابر پرسپولیس متحمل شد اما با این وجود جایگاه سومی این تیم تغییر نکرد ولی در صورتی که آنها امروز حتی به تساوی برسند امکان دارد 6 تیم جایگزین‌شان شوند؛ در سمت مقابل ذوب‌آهن نخستین بازی بعد از تعطیلات را خیلی خوب پشت سر گذاشت و با پیروزی 2 بر صفر در دربی اصفهان وضعیت خود را بهبود بخشید و امیدوار است امروز هم از تیم علی دایی امتیاز بگیرد و حتی با کسب پیروزی بالاتر از آنها در جدول برود.

هفته نهم لیگ برتر ؛ تاریخ: 95/07/29 ؛ ساعت 16:45
استادیوم: تختی تهران / تماشاگر: 150 نفر
داور: اشکان خورشیدی؛ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، حسن یوسفی و محمدحسین ترابیان / ناظر: محمد پیروزرام

اخطار: سید محمد حسینی(71) از ذوب‌آهن ، میلاد فخرالدینی (73) و رضا اسدی (89) از نفت تهران

نفت تهران

میلاد فراهانی، احمد آل‌نعمه، ایگور پراهیچ، میلاد فخرالدینی، رضا علیاری(77- وحید حمدی‌نژاد)، رضا اسدی، اکبر صادقی، ایمان مبعلی(72- آرش رضاوند)، عیسی آل‌کثیر(58- فرید محمدی‌زاده)، ارسلان مطهری و محمد قاضی
سرمربی: علی دایی

ذوب‌آهن

رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، علی همام، مهرداد قنبری، محمد ستاری(43- دانیال اسماعیلی‌فر)، سید محمد حسینی، احسان پهلوان، مهدی رجب‌زاده(83- محمدرضا عباسی)، مرتضی تبریزی و جری بنگستون(69- یاسر فیضی)
سرمربی: سید مجتبی حسینی

 شرح گل:

 نفت تهران 0 - ذوب‌آهن 1(دقیقه 20: مرتضی تبریزی): توپ ارسالی از جناح راست زمین را مرتضی تبریزی با پرش بلند و ضربه سر زیبا تبدیل به گل اول بازی برای ذوب‌آهن کرد.

نفت تهران 1 - ذوب‌آهن 1 (دقیقه 88: محمد قاضی): پنالتی‌ای که محمدزاده مرتکب شده بود را محمد قاضی با وجود حرکت موافق مظاهری به کنج سمت چپ دروازه ذوب زد تا بازی مساوی شود.

نفت تهران 2- ذوب‌آهن 1(دقیقه 4+90): محمد قاضی ستاره نفت در این مسابقه دومین گل تیمش را روی سانتر محمدی‌زاده با ضربه سر به ثمر رساند.

شرح نیمه اول

 ذوب‌آهن مثل هفته قبل برابر سپاهان نمایش بدون نقصی از لحظات ابتدایی داشت و با برنامه کار می‌کرد که نتیجه او دو موقعیت جدی بود که کم دقتی بنگستون و تبریزی آنها را در رسیدن به گل ناکام گذاشت اما بالاخره در دقیقه 20 حملات این تیم جواب داد و شاگردان حسینی روی نفوذ از سمت راست زمین و ارسال از این جناح با ضربه سر تبریزی به گل رسیدند و با حفظ توپ‌های خوبی که در میانه زمین داشتند اجازه ندادند برتری‌شان تا پایان نیمه اول از دست برود؛ البته تیم علی دایی روی ضربات آزادی که مبعلی انجام داد و به ویژه کرنرهای خطرناک این بازیکن دو بار تا آستانه باز کردن دروازه مظاهری رفت ولی خوش‌شانسی ذوبی‌ها موجب شد با پیروزی یک بر صفر به رختکن بروند.

 دقایق حساس:

دقیقه 5: حرکت در عرض تبریزی در محوطه جریمه نفت و شوت پای چپ او از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 6: سانتر مبعلی و ضربه سر مطهری از بالای دروازه ذوب‌آهن به اوت رفت.

دقیقه 11: پاس تبریزی و حرکت تند و تیز بنگستون پس از ورود به محوطه جریمه، با شوت نوک پای او راه اوت را در پیش گرفت.

دقیقه 22: بنگستون بهترین فرصت را داشت دومین گل ذوب را بزند یا تبریزی را در موقعیت گل قرار دهد اما شوت داخل محوطه او را فراهانی دفع کرد.

دقیقه 30: شوت راه دور قاضی را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 33: پاس پهلوان به پشت مدافعان نفت فرصت خوبی برای تبریزی فرام کرد تا این بازیکن دومین گل خود را بزند اما ضربه کم دقت او به بیرون رفت.

دقیقه 35: سانتر عالی مبعلی به محوطه جریمه ذوب‌آهن به ضربه پشت سر مطهری در آستانه ورود به دروازه ذوب بود که مظاهری با واکنش سریع و درازکش خود به کرنر فرستاد.
دقیقه 35: ارسال کرنر خطرناک مبعلی و ضربه سر قاضی با فاصله کمی از روی تیرک افقی ذوب‌آهن به اوت رفت.

دقیقه 4+45: پاس تبریزی به پهلوان رسید که او پس از سر توپ با پای چپ شوت‌زنی کرد اما ضربه‌ی او بی‌حاصل به اوت رفت.
دقیقه 5+45: ارسال دقیق مبعلی از روی کرنر و ضربه سر آل‌نعمه به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه عبور کرد تا تیم علی دایی نیمه اول را بازنده باشد.

دقیقه 55: باز هم ارسال خطرناک مبعلی از روی کرنر نفت را صاحب موقعیت کرد اما این بار ضربه سر اسدی به سمت راست زمین رفت.
دقیقه 56: شوت آل‌کثیر در شرایط نامتعادل از داخل محوطه جریمه ذوب‌آهن به بیرون زده شد.

دقیقه 56: شوت خطرناک اسدی از فاصله 30 متری با فاصله کمی از روی تیرک افقی دروازه نفت راهی اوت شد.

دقیقه 62: پاس فرار عالی بنگستون به پهلوان رسید که او پس از ورود به محوطه جریمه تبریزی را با پاس در عرض خوب صاحب موقعیت کرد که این بازیکن با بی‌دقتی بهترین فرصت گلزنی را از دست داد.

دقیقه 67: مطهری با ضربه سر قصد داشت توپ ارسالی صادقی را تبدیل به گل کند اما باز هم موقعیت نفت از دست رفت.
دقیقه 69: شوت راه دور قاضی راهی به دروازه ذوب‌آهن نداشت.
دقیقه 70: سانتر پهلوان از سمت چپ زمین و ضربه سر فیضی پس از یک دقیقه ورودش به زمین با کمترین فاصله از بالای دروازه نفت عبور کرد.

دقیقه 79: قاضی پس از یک سر توپ شوت محکمی به سمت دروازه ذوب‌آهن زد که نژادمهدی درازکش با پا توپ را دور کرد.
دقیقه 79: سانتر رضاوند از جناح راست زمین و ضربه سر قاضی از تیرک دوم را مظاهری با واکنش تماشایی از روی خط دروازه برگشت داد تا ذوب همچنان یک بر صفر پیش باشد.

دقیقه 82: ضربه آکروباتیک مطهری بی‌خطر از کنار خط عرضی زمین رد شد.

حواشی:

 * مهدی مهدی‌پور هافبک ذوب‌آهن تنها محروم این مسابقه است.
* پیش از شروع مسابقه دایی به استقبال اعضای کادر فنی ذوب‌آهن رفت و مربیان دو تیم عکس یادگاری گرفتند.

* چمن ورزشگاه تختی شرایط بسیار نامطلوبی دارد و مطمئنا روی کار تاکتیکی دو تیم موثر خواهد بود.

* مارکار آقاجانیان مربی تیم ملی ایران این بازی را از نزدیک می‌بیند.

* برخورد اکبر صادقی و محمد ستاری در میانه زمین موجب مصدومیت هر دو بازیکن شد و برای دقایقی بازی به وقفه افتاد؛ پس از این برخورد صادقی با سر بانداژ شده به کار خود ادامه داد.

* مصدومیت ستاری موجب تعویض او و انتقال به بیمارستان شد و اسماعیلی‌فر در دقیقه 43 جای او را گرفت.

* تبریزی در دقیقه 50 دروازه نفت را باز کرد اما پیش از آن خطای هند او گرفته شد.

* برخورد قاضی در محوطه جریمه ذوب‌آهن صحنه مشکوک به پنالتی رخ داد اما خورشیدی داور مسابقه اعتقاد به خطا نداشت تا عالی دایی همچون هفته قبل به عملکرد داور اعتراض شدیدی داشته باشد.

* پس از تعویض رجب‌زاده، تبریزی کاپیتان ذوب‌آهن شد.
 
کلمات کلیدی : باشگاه نفت تهران+باشگاه ذوب آهن اصفهان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.