نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380628
ایرانی ها، عشقِ کیسه پلاستیکی هستند!
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
یک فعال محیط زیست با اشاره به استفاده بیش از حد از کیسه های پلاستیکی در کشورگفت: بر اساس تحقیقات انجام شده با مصرف روزانه سه کیسه پلاستیکی توسط هر خانواده ایرانی حدود ۴۵ میلیون کیسه پلاستیکی در کشور مصرف می‌شود.

به گزارش ایسنا، یک فعال محیط زیست با اشاره به استفاده بیش از حد از کیسه های پلاستیکی در کشورگفت: بر اساس تحقیقات انجام شده با مصرف روزانه سه کیسه پلاستیکی توسط هر خانواده ایرانی حدود ۴۵ میلیون کیسه پلاستیکی در کشور مصرف می‌شود.

حسین عبیری گلپایگانی ، اظهار کرد: کیسه‌های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال در طبیعت ماندگاری دارند و به راحتی تجزیه نمی‌شوند؛ همچنین رها کردن این کیسه‌های پلاستیکی در زمین‌های کشاورزی باعث از بین رفتن حاصلخیزی زمین شده و به گیاهان آسیب می‌زند.

این فعال محیط زیست افزود: بازیافت کیسه‌های پلاستیکی مشکل‌آفرین است؛ ولی ظروف پلاستیکی که ضخیم هستند، راحت‌تر تجزیه می‌شوند و امکان بازیافت بیشتری دارند.

وی گفت: برای جلوگیری از آسیب‌رساندن به محیط زیست و کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی می‌توان از کیسه‌های پارچه‌ای جایگزین استفاده کرد و یا در مواقعی که مجبور به استفاده از کیسه‌های پلاستیکی هستیم، می‌توانیم از آنها چندین بار و به مدت طولانی استفاده کنیم و این کیسه‌های پلاستیکی را بلافاصله به زباله تبدیل نکنیم.

عبیری بیان کرد: چندین سال است که فعالان محیط زیست پیگیری می‌کنند که وزارت نفت مواد نفتی را برای تولید کیسه‌های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف در اختیار پتروشیمی قرار ندهد و به جای آن برای تولید ظروف گیاهی سرمایه‌گذاری کند، ولی مسوولان سازمان توجهی به این امر ندارند.

این فعال محیط زیست درباره تولید کیسه‌های تجزیه‌پذیر گفت: متأسفانه موسسه ملی استاندارد هنوز این کیسه‌های تجزیه‌پذیر را تأیید نکرده است.

عبیری در پایان گفت: در سال ۲۰۱۲ در اروپا تولید کیسه‌های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف ممنوع اعلام شد و به جای آن از مواد جایگزین استفاده می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : کیسه های پلاستیکی،محیط زیست
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۶:۰۷:۲۵
می توان در فروشگاهای بزرگ مثل کوثر و رفاه بجای کیسه پلاستیکی از پارچه ای یا ... استفاده کرد (3880525) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۸:۰۱:۳۹
چه کارکنند موادغذایی ومیوه راتودست هاشون حمل کنند؟راه حلش کیسه هایی است که ازجنس پارچه های نرم وسبک دوخته شده باشد وبه مردم درمقابل خریدی که می کنند داده شود. (3880631) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۸:۲۰:۳۰
چع عجب یکی واکنش نشان داد
خانم ابتکاز نظری نداره ؟ (3880646) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۲۰:۱۸:۴۶
تنها راه حل، نگهداشتن چند کیسه نایلونی یا پاکت در خانه و ماشین و استفاده مجدد روزانه از آنهاست. (3880733) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.