توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 330920
اعدام رییس ارتش کره شمالی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۲
منابع نزدیک به کره شمالی اعلام کردند که رییس ارتش این کشور به علت برخی اتهامات از جمله فساد اعدام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی این منابع اعلام کردند ژنرال ری یونگ – گیل، رییس ستاد مشترک ارتش خلق کره‌شمالی با اتهام درخصوص فساد مالی مواجه بود

یکی از این منابع گفته است که ری‌یونگ – گیل چند روز پیش و همزمان با جلسه حزب حاکم کارگر کره شمالی و ارتش این کشور به ریاست کیم جونگ اون، رهبر این کشور اعدام شده است.

ری یونگ گیل که از سال ۲۰۱۳ عهده‌دار این سمت بوده است، کیم جونگ اون را در بسیاری از گشت‌های بازرسی در مانورهای نظامی و وزارت نیروهای مسلح خلق این کشور تا ماه گذشته همراهی کرده است.

اما وی در این نشست میان حزب کارگر و ارتش حضور نداشت همچنین وی در مراسمی در پیونگ یانگ به مناسبت آزمایش موفقیت‌آمیز پرتاب ماهواره نیز مشاهده نشد.

در تهیه فهرستی از رهبرانی که در این مراسم حضور داشتند، روزنامه رودونگ سینمون کره‌شمالی نامی از این رئیس ارتش نبرده به جای او نام ژنرال ری میونگ – سو را ذکر کرد.

این منبع اعلام کرد: ری یونگ – گیل به پایبندی به اصول شهرت دارد؛ به نظر می‌رسد که کره‌شمالی این اتهامات را برای توجیه کردن اعدام وی اعلام کرده است.

این منبع همچنین این احتمال را مطرح کرد که ری ممکن است نسبت به انتصاب اخیر رهبران حزب برای مناصب کلیدی نظامی اعتراض کرده باشد. در غیراینصورت نقشه‌ای در کار بوده تا ری را از میان افرادی که در رهبری حزب بوده‌اند بردارد.

اگر این مسائل ثابت شود، برکناری وی کمتر از یک سال از اعدام وزیر دفاع این کشور توسط کیم جونگ اون صورت گرفته است.

این منبع اعلام کرد: این مسائل نشان می‌دهد که کیم جونگ اون نسبت به نیروهای مسلح بسیار عصبی است و دامنه اقدامات تروریستی وی ادامه دارد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۷:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۵:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۵:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۰:۳۹
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.