توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430721
معاون ترامپ: اخراج دیپلمات‌های روسیه با اهداف سیاسی انجام شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
یکی از معاونین ارشد ترامپ در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی از اقدام دولت اوباما در اخراج 35 دیپلمات روسیه انتقاد کرد و گفت "احتمالا کاخ سفید به طرز نامناسبی روسیه را مجازات کرده است."

به گزارش ایسنا، شون اسپایسر، که به زودی سخنگوی کاخ سفید خواهد شد در مصاحبه با این شبکه گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به دنبال تحریم‌های اعمال شده بر دو آژانس اطلاعاتی روسیه توسط باراک اوباما، به خاطر احتمال مشارکت‌شان در هک کردن کامپوترهای گروه‌های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، سوالاتی را از آژانس‌های اطلاعاتی کشورمان خواهد پرسید.

وی افزود: یکی از سوالات این است که چرا این تحریم‌ها باید انقدر شدید باشد؟ منظور من این است که 35 دیپلمات اخراج شدند و دو مرکز تعطیل شدند. سوال اینجاست که آیا این واکنش مناسب بوده یا خیر. باید به این مساله نیز بیندیشیم شاید این تحریم‌ها مناسب نباشد.

ترامپ قرار است در چند روز آتی نشستی با مقامات آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا داشته باشد. وی روز شنبه نسبت به اینکه روسیه مسئول هک کردن کامپیوترهای مقامات حزب دموکرات بوده، ابراز تردید کرد.

وی گفت: اگر اصل ماجرا را ندانی این تحریم‌ها ناعادلانه است. ممکن است این هک کردن کار شخص دیگری باشد. من چیزهایی می‌دانم که دیگران نمی‌دانند.

ترامپ متعهد شده در روز سه‌شنبه یا چهارشنبه اطلاعاتی را افشا کند.

اسپایسر گفت: پس از آنکه چین در سال 2015 سوابق کارمندان دولتی آمریکا را هک کرد، هیچ اقدام عملی صورت نگرفت. هنگامی که اطلاعات شخصی میلیون‌ها تن از شهروندانمان از جمله اطلاعات امنیتی‌شان هک و به اشتراک گذاشته شد، هیچ اقدامی صورت نگرفت. در نتیجه این سوال به وجود می‌آید که آیا یک تصمیم سیاسی وجود دارد یا خیر.

وی همچنین افزود: به جای تمرکز بر روسیه باید تمرکز بیشتری بر مجازات هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها به خاطر تحریف و دستکاری انتخابات وجود داشته باشد. چرا درباره اینکه هیلاری کلینتون از پیش سوالات مناظرات را دریافت می‌کرده، صحبت نکنیم. این اقدامی برای تاثیرگذاشتن بر انتخابات است چراکه او سوالات و پاسخ‌های مناظرات را از قبل دریافت می‌کرده است.
 
کلمات کلیدی : اخراج دیپلمات‌ها + روسیه + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.