توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450422
نامه 72 نفر از نمایندگان به رهبر انقلاب درباره پایتخت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۱
عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی از نامه 72 نفر از نمایندگان به مقام‌ معظم رهبری درباره وضعیت شهری تهران خبر داد.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد، در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛  از نامه72 نمایندگان مجلس به مقام معظم رهبری در مورد ضرورت انتقال پایتخت خبر داد.


وی افزود: حادثه پلاسکو زنگ خطر و هشدار جدی در حوزه شهری بود و با توجه به ضرورت این امر از مقام معظم رهبری درخواست کردیم تا رهنمودهای لازم را به مسئولان مربوطه برای انتقال پایتخت بدهند.
 
این نماینده مجلس ادامه داد: حادثه پلاسکو نشان داد که شهر تهران بسیار آسیب پذیر است و می تواند کل کشور را متاثر از خود کند؛ در حادثه پلاسکو کل کشور به نوعی درگیر شدند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در نامه تعدادی از نمایندگان به مقام معظم رهبری خطراتی که در آینده تهران را تهدید می‌کند ذکر شده است، تصریح کرد: مسایل زیست محیطی و موضوعات عمرانی، ازدیاد و تمرکز بیش از حد جمعیت در تهران و خطراتی که برای کشور ایجاد می‌کند از دیگر مسایلی است که در نامه مذکور آمده است.
 
ابوترابی یادآور شد: در مجلس نهم قانون ساماندهی تهران و انتقال پایتخت اداری و سیاسی از سوی مجلس به تصویب رسید که بر اساس آن باید شورای عالی جهت اجرای آن تشکیل شود اما تا به امروز رئیس جمهوری اهتمام لازم را برای اجرای این قانون نداشته است.
 
کلمات کلیدی : انتقال پایتخت+تهران+نامه به رهبر انقلاب+نماینگان مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.