توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 281088
واکنش چین به اظهارات «هیلاری کلینتون»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۱
سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری خود اظهارات نامزد انتخاباتی آمریکا درباره جاسوسی کشورش از اطلاعات دولتی و تجاری را بی اهمیت توصیف کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری خود اظهارات نامزد انتخاباتی آمریکا درباره جاسوسی کشورش از اطلاعات دولتی و تجاری را بی اهمیت توصیف کرد.

«هوا چانینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز در واکنش به اظهارات ۲ روز گذشته «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات آمریکا در انتخابات سال ۲۰۱۶ این کشور گفت: پکن در گذشته درخصوص ادعاهای آمریکا مبنی بر دست داشتن کشورش در اقدام به هک کردن اطلاعات تجاری آمریکا ابراز ناراحتی خود را اعلام کرده و از اینکه چین خود قربانی چنین حملاتی قرار گرفته است، ابراز تأسف کرده بود.

هوا چانینگ ادامه داد: چین و آمریکا رویکرد و راهبرد سازنده ای را برای تقویت و تحکیم گفتگو و همکاری برای مقابله مشترک با چالش های متعدد در راستای منافع طرفین و با هدف رسیدن به آرامش و شکوفایی در منطقه و جهان اتخاذ کرده اند.

گفتنی است هیلاری کلینتون در کمپین انتخاباتی ۲ روز گذشته خود در نیوهمشایر آمریکا گفته بود که کشورش باید هوشیاری کاملی درقبال اقدامات نظامی چین داشته و در ادامه افزوده بود: چین اسرار تجاری آمریکا و مقادیر گسترده ای از اطلاعات دولتی این کشور را از مقاطعه کاران دفاعی سرقت کرده است.
 
کلمات کلیدی : چین+آمریکا