توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451287
ترامپ احتمالا فردا فرمان مهاجرتی جدید خود را صادر می‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹
رئیس‌جمهوری آمریکا احتمالا فردا دوشنبه دستور اجرایی جدید درباره ممنوعیت‌های مهاجرتی را امضا می‌کند. ظاهرا عراق از لیست هفت کشور ممنوعه حذف شده است.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دستور اجرایی اول درباره ممنوعیت مهاجرتی را در 27 ژانویه امضا کرد اما این حکم در دادگاه‌های فدرال آمریکا به چالش کشیده شده و نهایتا اجرای آن متوقف شد. پس از آن ترامپ متعهد شد تا دستور اصلاح شده دیگری را ارائه کند. در دستور پیشین، نام هفت کشور شامل ایران، عراق‌، لیبی، سودان،‌ سومالی، سوریه و یمن گنجانده شده بود.

منابع آگاه تاکید کردند که وزیر امور خارجه، وزیر دفاع و مشاور امنیت ملی آمریکا با حذف نام کشور عراق از لیست کشورهایی که اتباعشان اجازه سفر به ایالات متحده را ندارند، موافقت کرده‌اند. ظاهرا دلایل آنها عمدتا نقش عراق در مبارزه با داعش بوده است. علاوه بر این، وزیر امنیت داخلی آمریکا هم از این حرکت حمایت کرده اما هنوز مشخص نیست که آیا کاخ سفید تصمیم نهایی به حذف عراق گرفته است یا خیر.

به گفته منابع نزدیک به کاخ سفید، نام شش کشور دیگر همچنان در لیست باقی خواهد ماند و ممنوعیت سفر آنها برای 90 روز اجرایی می‌شود. دولت آمریکا در دستور اول ورود دارندگان گرین کارت را هم ممنوع کرده بود اما این امکان وجود دارد که در دستور جدید این محدودیت برداشته شود.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + ممنوعیت مهاجرتی + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته