توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443781
سرنوشت نوزاد مسعود رجوی چه شد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۹
بهمن ۱۳۶۰ در جریان محاصره یک خانه تیمی در محله زعفرانیه تهران، همسر مسعود رجوی (اشرف ربیعی) به همراه بیش از ۲۰ تن دیگر از سران گروهک منافقین کشته شدند. فرزند چندماهه مسعود رجوی و ربیعی در جریان این عملیات در معرض خطر قرار گرفت.

۲۴ آنلاین نوشت: «یکی از پاسداران انقلاب با ایثارگری، ریسک بزرگی کرد و برای نجات جان نوزاد وارد خانه تیمی شد؛ جایی که احتمال اصابت گلوله به او وجود داشت. پاسدار از جان گذشته کودک را نجات داد اما در حال خروج از معرکه توسط منافقین مورد هدف قرار گرفت. کودک زنده ماند و شهید لاجوردی در برابر دوربین صداوسیما از پدربزرگ او خواست که برای تحویل گرفتن فرزندش به دادستانی مراجعه کند.

نوزاد (مصطفی رجوی) به پدربزرگش که ساکن مشهد بود، تحویل شد اما منافقین بعد از مدتی او را مخفیانه از کشور خارج کردند. مصطفی رجوی مدتی در فرانسه بود و سپس به عراق برده شد تا در قرارگاه اشرف به پدرش و مادرخوانده‌اش (مریم قجر عضدانلو) بپیوندد. مصطفی سال‌ها در عراق ماند اما به تدریج نسبت به سازمان منافقین مسئله‌دار شد و حتی یکی، دو بار دست به فرار ناموفق زد. او سرانجام به اروپا رفت و جسته گریخته اظهاراتی علیه پدرش و سازمان بیان کرد.»
 
کلمات کلیدی : مسعود رجوی، منافقین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.