توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413982
لاوروف: آمریکا معارضان میانه‌رو را از گروه‌های تروریستی در سوریه جدا نکرده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۴
وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگویی تلفنی با همتای آمریکایی خود، یادآورد شد که واشنگتن به‌رغم تعهداتش، معارضان به اصطلاح میانه‌رو را از تروریست‌ها در سوریه جدا نکرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از «ایتارتاس»، وزارت خارجه روسیه، روز دوشنبه در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با همتای آمریکایی خود «جان کری» درباره سوریه خبر داد.

در این بیانیه آمده است: در چارچوب رایزنی درباره اوضاع در سوریه، لاوروف تأکید کرد که گروه‌های مسلح در بخش شرقی حلب همکاری برای مشخص کردن وضعیت را رد می‌کنند.»

وزارت خارجه روسیه افزود، نیروهای هوایی روسیه و سوریه طی چهار هفته گذشته هیچ پروازی بر فراز حلب انجام نداده‌اند با این‌حال، واشنگتن اقدام به تفکیک معارضان میانه‌رو از تروریست‌ها نکرده است.

طبق این بیانیه، آمریکا متعهد شده بود طی هفت روز نخست تعلیق عملیات هوایی روسیه در حلب، معارضان میانه‌روی تحت حمایت خود را از گروه‌های تروریستی در سوریه جدا می‌کند.

وزارت خارجه روسیه متذکر شد: واشنگتن و مسکو بر ادامه رایزنی‌های دوجانبه در سطح کارشناسان توافق کرده‌اند.

گفتنی است واشنگتن رایزنی‌ها با مسکو درباره اوضاع در سوریه را از ماه گذشته به حال تعلیق درآورده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه، آمریکا، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.