توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392788
دو دسته‌ای که به احمدی نژاد رای نمی‌دهند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۸
احمدی نژاد سبد رای نیروهای مذهبی و سنتی خود را از دست داده است. کسانی که روزی سینه چاک محمود احمدی نژاد بودند و حتی برای پیروزی او در انتخابات نذر می‌کردند دیگر حاضر نیستند از احمدی نژاد حمایت کنند یا حداقل تا زمانی که مشایی هست از احمدی نژاد حمایت نمی کنند

به گزارش نامه نیوز احمدی نژاد برای آمدن در حال تجزیه و تحلیل سبد رای خود است. او امیدوار است مردمی که در سفرهای استانی در زمان ریاست جمهوری ‌اش به استقبال وی می‌آمدند به ویژه در شهرهای کوچک تر بازهم در یک انتخابات دیگر رای خود را به نفع محمود احمدی نژاد به صندوق بیندازند.

در این میان احمدی نژاد و دوستانش به خوبی می‌دانند که دو قشر از جامعه ایرانی هستند که به هیچ شکل ممکن حاضر نیستند به محمود احمدی نژاد رای دهند.

اصلاح‌طلبان که عمدتا شامل طبقه متوسط و تحصیلکرده جامعه می‌شوند هیچگاه حاضر نیستند رای خود را به صندوق احمدی نژاد بیندازند. آنها نه به احمدی نژاد مدل ۸۴، نه به احمدی نژاد مدل ۸۸ و نه به احمدی نژاد مدل ۹۶ رای نخواهند داد. آنها رییس جمهور سابق را عامل بسیاری از مشکلات کشور می‌دانند و بر این باور هستند که احمدی نژاد کشور به عقب برگردانده است.

اصلاح‌طلبان حاضر هستند به طور مثال در رقابتی میان قالیباف یا ولایتی با احمدی نژاد رای خود را به سبد نامزدان اصول‌گرا مانند قالیباف بیندازند. احمدی نژاد برای اصلاح طلبان نماد آنارشی و بی‌نظمی در کشور است. کسی که به واسط مدیریتش ایران را تبدیل به کشوری منزوی کرده بود.

در کنار اصلاح‌طلبان اما احمدی نژاد با رای منفی مذهبیون هم روبرو خواهد شد. رئیس جمهور سابق ایران به خوبی می‌داند که بخش اعظمی از طرفدارانش که در سال ۸۴ و ۸۸ به او رای داده‌اند از رابطه‌اش با مشایی در دوران ریاست‌جمهوری‌اش ناراحت هستند و مشایی را عامل انحراف و رییس جریان انحرافی می‌دانند و به هیچ وقت حاضر نیستند به فردی رای بدهند که بازهم مشایی را در کنار خود دارد. سخنان یکی از شاگردان آیت‌الله علم الهدی در مورد احمدی نژاد و مشایی به خوبی حکایت از این معنا دارد. این روحانی به مجله «رو به رو» گفته است: «نظر علم الهدی این است که احمدی نژاد و مشایی خارج از مسیر ولایت هستند. آقای علم الهدی در جلسه ای خصوصی می‌گفتند که هر روز به حرم میروم و گاهی احمدی نژاد را لعن می‌کند.»

احمدی نژاد سبد رای نیروهای مذهبی و سنتی خود را از دست داده است. کسانی که روزی سینه چاک محمود احمدی نژاد بودند و حتی برای پیروزی او در انتخابات نذر می‌کردند دیگر حاضر نیستند از احمدی نژاد حمایت کنند یا حداقل تا زمانی که مشایی هست از احمدی نژاد حمایت نمی کنند.

این طیف معتقد است مشایی، احمدی نژاد را سحر کرده است. آیت‌الله مصباح یزدی از حامیان اصلی احمدی نژاد در سال ۸۴ و ۸۸ در یکی از سخنرانی‌های خود در سال ۹۰ در اوج اصطکاک مشایی با جریان‌های مذهبی به طلسم کردن احمدی نژاد از سوی مشایی اشاره می‌کند و می ‌گوید:« بعد روی کارها و حرف‌های شخص جنجال‌آفرین حساس شدیم، دیدیم خیلی حرف‌های بوداری است و اصلاً حرف‌های ساده‌ای نیست. بنده روز به‌ روز احساس کردم که خطر بسیار عظیمی در این جریان، نهفته است و تلاش زیادی در این راه شده. عقلم نمی‌رسید که آیا هیپنوتیزم است، سحر است، ارتباط با مرتاضین است؟ بنده این جور چیزها را بلد نیستم، ولی می‌دانستم که در این قضیه، چیزی غیرطبیعی وجود دارد. دیدیم که این شخص مسئله‌دار، این آقا را مسخّر کرده و او توی مشتش هست. البته قرائن فراوانند و خود شما بیشتر از ما اطلاع دارید که حتی تأثیر نگاه و برخورد و آثار طلسمات و چیزهایی از این قبیل در کار است. البته اینها همه مسموعات هستند و بنده به چشم خودم ندیده‌ام .»

این دو طیف بخش اعظمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و همین مسئله باعث می‌شود احمدی نژاد برای حضور در انتخابات احساس خطر کند و با خود بیندیشد که در صورت حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ ممکن است به واسطه عدم حمایت این دو بخش شکست تلخی را تجربه کند.
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۸:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۴ ۱۲:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۳ ۱۲:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۰۸:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۱۳:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۱۲:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۹ ۰۷:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۷ ۱۰:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۶ ۰۸:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۴
 
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد+ انتخابات96
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.