توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472789
«ترامپ اطلاعات منابع اسرائیلی را به لاوروف افشا کرده است»
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۵
رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، رژیم صهیونیستی یکی از منابع اطلاعاتی بوده که رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدارش با وزیر امور خارجه روسیه با وی در میان گذاشته است.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو مقام آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود، گزارش داد: بخش‌هایی از اطلاعاتی که دونالد ترامپ درباره برنامه‌هایش درخصوص داعش با وزیر امور خارجه روسیه به اشتراک گذاشته، از اسرائیلی‌ها گرفته شده است.

بر اساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، رژیم صهیونیستی تاکنون به این موضوع واکنشی نشان نداده و سخنگوی کاخ سفید از رد یا تایید آن خودداری کرد.

سخنگوی کاخ سفید گفته است: ما از روابط خود با اسرائیل و تبادل اطلاعات با آن استقبال می‌کنیم و با این توصیف، من چیز بیشتری نخواهم گفت.

مقام‌های آمریکایی به رسانه‌های این کشور گفته‌اند، منبع اطلاعات محرمانه‌ای که گفته می‌شود دونالد ترامپ در دیدار با وزیر خارجه و سفیر روسیه فاش کرده، اسرائیل بوده است.

در حالی که کاخ‌سفید مکررا فاش شدن هر گونه اطلاعات محرمانه در دیدار اخیر ترامپ و لاوروف را تکذیب می‌کند، رسانه‌هایی چون واشنگتن‌پست و نیویورک‌تایمز جزئیات جدیدی در این باره منتشر کرده‌اند.

همچنین وال استریت ژورنال گزارش داد یکی از مقام‌های دولتی که به طور مستقیم با این مساله مرتبط است، به این نشریه گفته، اطلاعاتی که رئیس‌جمهوری آمریکا به مقام‌های روسی داده از سوی اسرائیل تهیه شده بوده و قرار نبوده که بدون مطلع شدن اسرائیل این اطلاعات با کشور دیگری به اشتراک گذاشته شود.

در همین حال، شبکه خبری سی‌.ان‌.ان مدعی است، از داخل کاخ‌ سفید خبر دریافت کرده که ترامپ از جنجال به وجود آمده پیرامون دیدار با لاوروف "بسیار برآشفته" است و احتمالا در ساعات آینده تغییری در میان مقام‌های ارشد کاخ‌سفید علنی خواهد شد.

گمانه‌زنی سی‌.ان‌.ان درباره تغییر در میان مقام‌های ارشد کاخ‌سفید می‌تواند اشاره‌ای به تاکید اخیر مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید باشد که درز اطلاعات از داخل کاخ‌سفید به رسانه‌ها را آسیبی جدی خواند.

بر اساس اطلاعاتی که مقام‌های آمریکایی به دو روزنامه واشنگتن پست و نیویورک تایمز داده‌اند، در این دیدار دونالد ترامپ جزییاتی را ارائه داده که می‌تواند به فاش شدن منبع دریافت اطلاعات منجر شود.

بنا بر گزارش‌ها، ترامپ از متنی که از قبل تنظیم شده بود، خارج شده و اطلاعاتی را فاش کرد که یک متحد آمریکا ارائه کرده بود. این اطلاعات حساس‌تر از آن تلقی می‌شد که در اختیار سایرین قرار گیرد.

به نوشته واشنگتن پست، سایر حاضران در جلسه متوجه این اشتباه شدند و برای کاستن از خسارت به تقلا افتادند. آنها فورا سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) و سازمان امنیت ملی آمریکا را از اظهارات رئیس‌جمهوری مطلع کردند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ +روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.