توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438381
آمریکا از معامله تسلیحاتی جدید با عربستان و کویت خبر داد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۲
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد، این کشور در چارچوب تقویت ائتلاف‌های نظامی خود در خلیج‌فارس، تجهیزات نظامی به ارزش یک میلیارد دلار به عربستان سعودی و کویت می‌فروشد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد، در چارچوب تقویت ائتلاف‌های آمریکا در خلیج‌فارس، این کشور تجهیزات نظامی به ارزش یک میلیارد دلار به عربستان سعودی و کویت می‌فروشد. این تجهیزات شامل 10 فروند «بالن» نظارت بر ریاض، پایتخت عربستان خواهد بود.

پنتاگون در بیانیه خود خاطرنشان کرد، وزارت خارجه آمریکا از کنگره درخواست خواهد کرد تا طبق روال اداری مربوط به فروش تسلیحات نظامی، با فروش 10 بالن نظارت، که ساخت شرکت «لاکهید مارتین» است و نیز فروش تجهیزات و آموزش استفاده از این بالن‌ها موافقت کند.

در این بیانیه آمده است: «این قرارداد اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را از طریق تامین امنیت هم‌پیمان مهم خود، که همچنان قدرتی برای ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در خاورمیانه محسوب می‌شود، تقویت خواهد کرد.»

طبق این گزارش، وزارتخانه‌های دفاع و خارجه آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرده‌اند که کنگره با فروش سلاح به کویت به ارزش 400 میلیون دلار جهت نگهداری و نوسازی بالگردهای تهاجهی «آپاچی»، که قبلا به نیروهای مسلح کویت فروخته شده است، موافقت کند.

در ادامه بیانیه پنتاگون آمده است، «کویت نقشی مهم در تلاش‌های آمریکا برای تضمین ثبات و امنیت منطقه خاورمیانه از طریق ایجاد پایگاه و ورود و خروج نیروهای آمریکایی به منطقه ایفا می‌کند.»
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، معامله تسلیحاتی ، عربستان ، کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.