توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488782
نامه سرگشاده مدیر اخراجی آلومینیوم المهدی به اهالی خانه ملت:
دستاورد ربع قرن خصوصی سازی چه بود/ ماجرای واگذاری «المهدی» قابل چشم پوشی نیست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۹


خبرگزاری فارس: دستاورد ربع قرن خصوصی سازی چه بود/ ماجرای واگذاری «المهدی» قابل چشم پوشی نیست
مسئول برکنار شده آلومینیوم المهدی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد اظهارات اخیر وزیر اقتصاد افشاگری کرده است.
 
به گزارش فارس؛ رویین تن نامجو  از مدیران اسبق شرکت آلومینیوم المهدی که به دلیل اعتراض‌های پراکنده به نحوه واگذاری این مجتمع اقتصادی به یک سرمایه دار خصوصی خانه نشین شده است  در این نامه با اشاره به واگذاری پرحاشیه شرکت‌های آلومینیوم  المهدی و هرمزآل از آن به عنوان بزرگترین و سخت ترین امتحان دستگاه‌های نظارتی، بازرسی ،  حسابرسی  و قضایی کشور  و به خصوص نمایندگان مجلس یاد کرده و نوشته است:« متاسفانه  نمایندگان مجلس نشان داده اند که از این امتحان سربلند بیرون نیامده اند.»

وی خطاب به علی  لاریجانی رییس مجلس آورده که « مردم در تاریخ  1396.3.22 شاهد و ناظر عجیب ترین و بی سابقه ترین تصمیم و قضاوت نمایندگان مجلس دهم در مورد یکی از واگذاری‌های سریالی و پر رمز و راز وزیر اقتصاد  بودند. سکوت تعداد زیادی از نمایندگان شاخص هر دو جناح  و قانع شدن از توضیحات (عجیب)  وزیر اقتصاد و دارایی در جواب به سوال نماینده بندرعباس ، این شک و تردید را در ذهن‌ها  ایجاد کرد که مجلس دوره دهم شورای اسلامی با این همه مولفه و صفات متمایز و منحصر به فرد ، به عنوان بالاترین نهاد نظارتی و قانون گذاری ، آیا واقعأ هنوزدر رأس همه امور است یا لابی در راهرو های آن بر تصمیم گیری ها حاکم شده است؟

در ادامه این نامه سرگشاده آمده : « با دقت و بررسی  مولفه ها ، شاخصه ها و ترکیب نمایندگان مجلس دهم و فراکسیونهای متعدد آن ، متوجه می شویم که نمایندگان و هیئت رئیسه مجلس  از تمام جهات نسبت به تمام ادوار گذشته مجلس، منحصر بفرد و به اصطلاح یکتا هستند.»

رئیس مجلس با 10سال سابقه ریاست و صوت دلنشین و قدرت سخنرانی های آتشین و حماسی ، بالاترین رکورد را بخود اختصاص داده ، تک تک اعضای هیئت ریئسه مجلس هم از شاخض ترین و سرشناس ترین و با سابقه ترین مهره های  هر دو جناح مدعی اصولگرایی و اصلاح طلبی می باشند. فراکسیون امید با حداقل 100نماینده مدعی اصلاح طلبی و به ریاست آقای محمدرضا عارف که از چهره های تراز اول اصلاح طلبان و ریئس شورای عالی اصلاح طلبان کشور می باشد.

فراکسیون مستقلان ولایی هم از سرشناس ترین و باسابقه ترین چهره های اصولگرایی تشکیل شده، همچنین تشکیل دو فراکسیون  مبارزه با فساد اداری و اقتصادی  برای اولین بار در تاریخ  10 دوره کارنامه مجلس ، تحت عناوین فراکسیون «مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری» و فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی و فراکسیون کارگری باحضور چهره هایی همچون آقای محجوب و خانم جلودارزاده و سایر فراکسیونها ، از تمام دوره های دیگر مجلس ، کاملأ متمایزتر کرده است.

وی خطاب به رییس مجلس می نویسد:« اگر  نامه ریاست سازمان بازرسی کل کشور بشماره 163539 مورخ1394.8.23 به سران هر سه قوه  از جمله حضرتعالی بخاطر داشته باشید ، آیا قبول می فرمائید که : توضیحات کاملا کذب و خلاف واقع وزیر اقتصاد و دارایی ، نه تنها بزرگترین توهین و بی اعتباری برای نمایندگان مجلس تلقی می‌شود، بلکه اهانت و ظلم مضاعف در حق مردم  بعنوان صاحبان اصلی کشور و نگهبانان این انقلاب می باشد؟»

نامجو یادآور می شود:« در اینکه قیمت گذاری سهام شرکت آلومینوم المهدی و طرح هرمزال در مرحله اول اشتباه بود و پس از آن با پیگیری دلسوزان مملکت مبلغ 800 میلیارد تومان دیگر در مرحله دوم افزودند، هیچ شکی نیست اما قدر مسلم وقتی قیمت یک دارایی بطور غلط و اشتباه صورت می گیرد باید دوباره فرآید واگذاری را طی کند نه آنکه رقمی بر واگذاری که اشتباه بوده افزوده شود، کما اینکه وقتی دادگاه در صدور حکمی دچار اشتباه می شود، باید دوباره فرآیند داد رسی تکرار و رای جدید صادر شود.»

نامجو در بخش دیگری از نامه خود با بیان اینکه مردم مسئولینی خادم ، متعهد ، دلسوز و سالم می خواهند که بر سر منافع ملت  مانند واگذاری المهدی و هرمزآل، معامله و چشم پوشی نکنند ، عنوان می کند: حداقل از تک تک اعضای هیئت ریئسه مجلس شورای اسلامی ، که در واقع اسطوره ماندگار فضائل اخلاقی و مدیریتی و انسانی و امانتداری هستید، با توجه به اهمیت جایگاه و اثرگذاری تصمیمات و دستورات مجلس ، انتظار داشته و دارند که در مبارزه با فساد و بی عدالتی و نابرابریها و اظهارات عجیب برخی مسئولان بدون  تسامح و تساهل و بدون شعار ، برخورد و اقدام کنید .

به باور وی « فرایند سوال از وزیران در صحن علنی مجلس دارد به وضعیت «تحقیق و تفحص مجلس از موضوعات» ، مبتلا می گردد.  مرور و بررسی هزینه- فایده عملکرد مجلس در باب تحقیق و تفحص درکلیه موضوعات متعددی که در طول تاریخ فعالیت ادوارمختلف مجلس شورای اسلامی ، مورد تحقیق و تفحص قرار گرفته و همچنین آثار و نتایج  این همه تحقیق و تفحص ادوار گذشته مجلس و بالاترین اختیارات نظارتی مجلس ، چه چیزی عاید شده است؟

و از این اجاق پرهزینه تحقیق و تفحص آیا آبی برای گلوی  تشنه وخشک ملت نجیب و وفادار کشور، گرم شده است؟

مثال زنده این تحقیق و تفحص های بی حاصل ، تحقیق و تفحص از  سازمان تامین اجتماعی ، شرکت های خودروسازی کشور و بنیاد شهید و جانبازان می باشد که خود شما نمایندگان مجلس ، بهتر و بیشتر در جریان این تحقیق و تفحصات ، هستید . نتایج و دستاورد تمام پرونده های تحقیق و تفحص ادوارگذشته ، تقریبأ هیچ است...»

دراین نامه آمده که :« به همین خاطر مردم  روز به روز، شاهد ظهور و بروز  سلاطین مختلفی در بازار کسب و کار ، مانند سلطان واردات شکر، سلطان واردات چای و برنج ، سلطان واردات گوشت، سلطان واردات پارچه و لباس ، لاستیک و همچنین رواج پدیده ها و عبارات نوظهوری در فرهنگ بین مردم مانند زمین خواران ،  دریا خوران، کوه خواران، جنگل خواران و معدن خواران هستند  و دردناکتر از همه ، تعصب و حمایت مسئولین برای حفظ آبروی مفسدین و متخلفین و پنهان نگه داشتن عملکرد این دانه درشتها ، در طول این  سال های گذشته بوده است. جالب اینکه ، این امر باعث اختراع یک زبان گفتگو و محاوره  جدیدی در بین مردم ،  تحت عنوان «ب. ز.» ،«ش. ج.» ، «ع. م.» و... شده است.»

وی یادآور می شود:« بر اساس اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی، یعنی فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر و همچنین قانون ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد مصوب مجلس تحت ریاست حضرتعالی(لاریجانی) و بعنوان  یک فرد ستمدیده و مظلوم ولی کاملأ آگاه بر مفت فروشی این صنایع ، در مقابل شما نمایندگان سوار بر کرسی تصمیم گیری پارلمان نظام مقدس جمهوری اسلامی،  عاجزانه و خاضعانه درخواست می کنم ،  بی طرفانه بررسی و قضاوت بفرمائید که نتیجه دستاورد ربع قرن خصوصی سازی برای مردم و اقتصاد کشور چیست؟

آیا خصوصی سازی انجام شده یا غارت سازی و تاراج منابع و سرمایه های عام و خاصی که دیگر قابل بازیافت و جبران نیست؟ آیا قبول می فرمایید ، فرزند ناخلف و بی رحم خصوصی سازی با این سبک و شیوه مخصوص سازی در مدت 25 سال گذشته برای اکثریت مردم  بجز خام فروشی، تعطیلی صنایع، بیکاری کارگران ، فرارمالیاتی و انتقال پولهای هنگفتی از داخل به بانک های کشورهای خارجی چیزی به ارمغان نیاورده است؟»

وی در در پایان این نامه تصریح می کند: در یک کلام تا زمانیکه با ابر چالش و عظیم ترین بحران اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور یعنی« ابربحران فساد»، مبارزه ای  همه جانبه و غیره شعاری  صورت نگیرد ، هیچ کدام از  6ابر چالش دیگر اقتصاد کشور نه تنها حل نمی‌شود، بلکه  بدتر و بحرانی تر می شود و هر 6ابرچالش دیگر زائیده و مولود بحران فساد  می باشند
 
کلمات کلیدی : آلومینیوم المهدی +احمد توکلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.