نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448588
افت۴۰درصدی معاملات مسکن
تاریخ انتشار : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۳
رییس اتحادیه مشاوران املاک از کاهش ۴۰ درصدی حجم معاملات مسکن در دی و بهمن سال جاری در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با مهر با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی حجم معاملات مسکن در دی و بهمن سال جاری گفت: در بهمن ماه سالجاری در پایتخت حدود ۱۷ هزار و ۴۶۷ قرارداد خرید و فروش و ۱۶ هزار و ۷۶۱ قرارداد اجاره به ثبت رسید این درحالی است که در دی ماه سال ۹۵، ۱۹ هزار و ۲۷۱ قرارداد خرید و ۱۶ هزار و ۲۱۶ قرارداد اجاره به امضا رسیده است.

عقبایی ادامه داد: نگاهی به آمار حجم معاملات مسکن در دی و بهمن سالجاری نشان دهنده آن است که تعداد قراردادها در هر دوماه نسبت به آذرماه سالجاری افزایش داشته اما با این وجود تعداد قراردادها در دی و بهمن سال ۹۵ در تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تغییر محسوسی نداشته است.

به گفته وی، در نخستین روز اسفندماه هم ۵۰۸ قرارداد خرید و فروش و ۶۳۶ قرارداد اجاره در پایتخت ثبت شده است.
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران اظهار داشت: روند ثبت معاملات در دی و بهمن ماه سالجاری در تهران مناسب بوده است اما این موضوع در مورد قراردادهای کل کشور مشاهده نمی شود اگر چه انتظار می رود که این سیر صعودی به شهرهای دیگر به ویژه مراکز استان ها و سپس شهرهای کوچکتر منتقل شود.

وی تصریح کرد: در دی ماه سالجاری، تعداد قراردادهای موجود در سامانه املاک و مستغلات کشور حاکی از آن است که ۵۹ هزار و ۵۸ واحد مسکونی خرید و فروش شده و ۵۳ هزار و ۸۵۵ قرارداد اجاره هم امضا شده است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران به حجم معاملات مسکن کل کشور در بهمن ماه اشاره کرد و گفت: ۵۵ هزار و ۲۲۲ قرارداد خرید و ۵۳ هزار و ۳۳۰ قرارداد اجاره به ثبت رسیده است و در نخستین روز اسفند هم یکهزار و ۸۴۸ قرارداد خرید و یکهزار و ۹۸۹ قرارداد اجاره امضا شده است.  

عقبایی بیان کرد: پیش بینی می شود که سال ۹۵، پایان رکود بخش مسکن باشد و در سال ۹۶ و پس از برگزاری انتخابات شاهد رونق بازار مسکن باشیم.
 
کلمات کلیدی : رکود+مسکن
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۰:۱۶:۵۱
وقتی رئیس اتحادیه املاک تهران میگه انتظار داریم بازار مسکن بعد از انتخابات از رکود خارج بشه یعنی اینکه بازار مسکن هم تو ایران سیاسیه! تا وقتی که نگاه سیاسی و امنیتی و ايدئولوژيک به اقتصاد داشته باشیم مشکل مسکن، رکود، بیکاری، خط فقر و ... حل نمیشه.
اگر قانون اخذ مالیات تصاعدی بر واحدهای مسکونی خالی در مجلس مطرح و تصویب بشه، قیمت مسکن خود به خود پایین میاد (البته قبلش باید یک فکری به حال سیستم بانکی کرد). قیمت مسکن درحالی نسبت به درآمد متقاضیان بالاست که مثلا در استان تهران بالغ بر چهارصد هزار واحد مسکونی خالی وجود داره! که این نشون میده مشکل رکود مسکن قیمت بالا و ساخت و ساز بیش از نیاز بوده و راهکار یا افزایش درآمد مردمه یا کاهش قیمت. (4174514) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۱:۴۴:۲۱
مهم تعداد معامله نيست
مهم قيمت مسكن است كه بالاتر رفته است (4174575) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۴:۵۰:۰۴
مسکن حالا حالا ها تو رکود به سر میبره
یک میلیون و ششصد هزار واحد خالی داریم (4174726) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۳:۰۰:۳۱
قيمتها اگر بيست تا سى درصد كاهش نيابد ركود ادامه خواهد يافت . (4175154) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۳:۰۸:۴۳
الان دراومد بیشتر قشر کارمند و کارگر فقط کفاف مخارج یومیه شان می کند با کدام پسانداز خانه بخرند خرید خانه برای خیلی‌ها فقط در رویا میسره!ل (4175159) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.