توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276886
تدبير دوساله شد!؟
بخش تعاملی الف - حمید نجف
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۳
24 خرداد ياد آور تجلي حضور مردمي است، كه خسته از كشمكش ها و دعواهاي سياسي و جناحي به ميدان آمدند و فارغ از دسته بندي ها راي خود را به نفع دولت اعتدال و تغيير شرايط موجود بر صندوق ريختند.

اعتدالي كه با شعار محوري توسط رئيس جمهور منتخب ارائه شد، به تدريج موجب استقبال بي نظير مردم از آن را پديد آورد، اين بار بر خلاف رويه گذشته شعاع دايره خدمتگذاران ملت به قدري وسيع در نظر گرفته شده بود كه اكثر نيروهاي معتدل چه اصلاح طلب و چه اصولگرا و حتي نيروها و نخبگان مستقل را هم دربر مي گرفت.

در دولت منتخب جا براي همه بود، حتي براي منتقدان دلسوز اين نوع نگاه كه پس از تجربه هاي تلخ گذشته توسط دولت تدبير و اميد ارائه مي شد مورد قبول اكثريت مردم و نخبگان قرار گرفت و نهايتا مردم با راي حماسي خود در ۲۴ خرداد ۹۲مهر تائيدي بر آن نهادند.

سياست تنش زدايي داخلي، موجبات تثبيت فضاي مشوش كشور كه پس از انتخاب پر حاشيه سال ۸۸ را در پي داشت تا حدود زيادي التيام بخشيد و برنامه هاي اقتصادي با تدبير دولت به كاهش چشمگير تورم و تثبيت نرخ ارز و طلا انجاميد.

در حوزه رفاهي و بهداشتي عليرقم كسري بودجه و خالي بودن خزانه مملكت كه بيشتر مربوط به سياست هاي غلط اقتصادي و فساد افسار گسيخته دوره قبل بود، باز هم شاهد اقدامات شايسته اي بوديم، دولت با پوشش كامل بيمه اي احاد مردم منجر به تقسيم عادلانه تر فضاي سلامت بين مردم شد و با توزيع هرچند اندك سبد كالا در بين اقشار ضعيف تر جامعه تا آنجا كه مقدور بود به ياري آنان شتافت برخورد دولت با مفاسد اقتصادي ريز و درشت تا حدودي به بازگشت مجدد اعتماد مردم نسبت به دولت انجاميد و بر اميد ملت به آينده افزود.

در امر سياست خارجي جنگ قطعنامه هاي پي در پي بر عليه كشور پايان يافت و باب گفتگو و مذاكره با دولتهاي ۵+۱ با رويكردي جديد عملياتي شد، رويكردي كه با نيت احترام متقابل و حفظ دستاوردهاي ملي و هسته اي به دنبال رفع تحريم هاي ناجوانمردانه بود.

هر چند طي دو سال گذشته نيز برخي تنگ نظري ها و تخربي ها توسط عده اي از تندروها به سوي دولت شليك شد اما نهايتا با تدبير دولت و هوشياري ملت راه به جايي نبرد.

در اين دو سال تلاش مقدماتي دولت هر چند در مواردي از جمله توزيع نامناسب سبد كالا و مماشات بي حد و اندازه با بعضي از مديران نالايق دولت سابق و سوء استفاده كنندگان از واژه اعتدال موجبات نگراني مردم و دلسوزان واقعي نظام را در پي آورد اما روند مثبت امور نسبت به سابق اينقدر بود كه تحمل آن را براي مردم آسانتر كند.

در سال جاري كه دولت با دو وظيفه سنگين اجرايي يعني انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري روبرو است، بر همه احزاب و فعالان سياسي و مردم واجب است كه ضمن پرهيز از كشمكش هاي بيهوده سياسي و انگ و تهمت ناروا به يكديگر تنها در راستاي تبيين اهداف و انديشه هاي خود قدم بردارند و قضاوت نهايي را به ملت شريف بسپارند، اگر قصد ياري و كمك به دولت را نداريم حداقل سد راه آن نباشيم.
 
کلمات کلیدی : حمید نجف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.