نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266085
جزئیات حادثه مرگ عموی ساعی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۹
عضو شورای شهر تهران در خصوص نحوه مرگ عموی خود شفاف‌سازی کرد.

به گزارش مهر، هادی ساعی در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اخباری که در خصوص عمویم منتشر شده، دقیق نبوده است، گفت: دو هفته‌ای بود که زباله‌های مجموعه سوارکاری ما جمع‌آوری نشده بود، پس از پیگیری‌های ما، معاون شهردار ناحیه به مجموعه آمد و ضمن عذرخواهی، برای جمع نکردن زباله‌ها از پیمانکاران خواست به مجموعه ما آمده تا زباله‌ها را منتقل کنند.

وی ادامه داد: پیمانکار از همان لحظه اول حتی با معاون شهردار ناحیه نیز با پرخاشگری صحبت می‌کرد و انتقاد داشت که چرا در روز دوازدهم فروردین ماه مجبور است برای جمع‌آوری زباله بیاید، در حالی که شهردار ناحیه گفت چرا دو هفته است برای جمع آوری زباله به این مجموعه نیامدید.

ساعی افزود: پس از رفتن معاون شهردار ناحیه، پرخاشگری‌ها ادامه داشت اما مجموعه توجهی به این رفتارها نمی‌کرد حتی پیمانکار چندین طعنه به ما زد که چون عضو شورایی، فکر می‌کنی باید زباله‌‌ات را در این روز جمع‌آوری کنی و ... اما ما تلاش می‌کردیم توجهی به این اعتراض‌ها نداشته باشیم.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: به همراه یکی از مربیان سوارکاری در حال رفتن برای ناهار بودیم که ناگهان دیدم درگیری بین پیمانکاران و عموی من رخ داده و یکی از پیمانکاران به سمت ماشین رفت و با چوب چند متری به سمت عموی من آمد که با پا مانع ضربه زدن چوب به عمویم شدم و پیمانکاران را به سمت خارج مجموعه هٌل دادم که ناگهان دیدم عمویم در کف مجموعه افتاده است و سریعاً به اورژانس و هلال‌احمر نزدیک مجموعه اطلاع‌رسانی کردم. در این مدت نیز عمل احیا را انجام می‌دادم.

وی با بیان اینکه پزشکی قانونی مرگ ناشی از ایست قلبی را تائید کرده است، گفت: عموی من ۱۲ سال پیش عمل تعویض یکی از رگ‌های قلبش را انجام داده بود.

ساعی با انتقاد از رفتار پیمانکاران شهرداری، گفت: شهرداری که شعار تبدیل از یک نهاد خدماتی به یک نهاد اجتماعی را می‌دهد، چرا در مرحله انتخاب پیمانکارانش دقت نمی‌کند. این دومین برخورد حادثه‌ساز پیمانکار شهرداری است و باید نحوه انتخاب پیمانکاران رفت و روب شهرداری مشخص شود. این افراد درآمدهای بالایی دارند اما مشخص نیست چگونه انتخاب می‌شوند.

وی تصریح کرد: چهار شاهد این حادثه را تائید کرده و دو پیمانکار شهرداری در حال حاضر بازداشت هستند.
 
کلمات کلیدی : هادی ساعی
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۵:۳۲:۳۶
ممکن است ایشان بفرمایند این مجموعه سوارکاری در کجا قرار دارد و چگونه بدست ایشان رسیده است؟ زیر به نظر می رسد این مجموعه مربوط به شهرداری بوده و بنابه دلایل نامشخص مستقیم یا غیر مستقیم به ایشان واگذار شده است.
توضیحات ایشان موجب شفاف سازی خواهد شد. (2801138) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۶:۵۸:۱۶
پيمانكار شهرداري هزينه اش را از شهرداري ميگيرد و تنها موظف به جمع آوري زباله در محلهاي عمومي است نه درون باشگاه شخصي. جمع آوري زباله درون يك باشگاه وظيفه كرگران خود باشگاه است. اين نمونه بارز رانت خواري عضو شوراي شهر با پشتيباني و دستور شهرداري است كه متاسفانه به مرگ يك شهروند و در نهايت ازهم پاشيدگي چند خانواده مي انجامد (2801175) (alef-10)