نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 206784
یک نمونه‌ی ظریف
بخش تعاملی الف - رضا صنعتي
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۴
«گرچه دولت نهم علیرغم نظر بزرگان نظام بنده را در ۴۷ سالگی خانه‌نشین کرد و علی‌رغم این‌که تدریس کتاب درسی نوشته شده توسط خودم را به دانشجویانم سپرد و علی‌رغم این‌که از چندین دانشگاه معتبر پیشنهاد تدریس دارم ولی با کمال افتخار بیان می‌کنم که در شش سال گذشته فقط در ایران مانده‌ام و حتی یک لحظه هم فکر خروج از ایران را نداشتم.»

عبارات بالا بخش از نطق محمدجواد ظریف در جلسه‌ی رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی است.

***

در جریان مذاکرات هسته‌ای ۵+۱ کمتر انسان منصفی است که به کاردانی و تلاش خستگی‌ناپذیر محمدجواد ظریف اعتراف نداشته و از صمیم دل قدردان تلاش‌های وی نباشد.

اما آیا به این نکته اندیشیده‌ایم که اگر شخصیت‌های کاردانی چون ظریف (که به تحقیق تعدادشان بسیار است) در دولت‌های نهم و دهم خانه‌نشین نشده، دولت و ملت از ظرفیت وجودی آنها بهره‌مند ‌می‌شدند، امروز با چنین حجم بالایی از نابسامانی‌ها مواجه نبودیم.

البته هر دولتی آزاد است که همکاران خود را مطابق با میل و سلیقه‌ی خویش برگزیند اما مهم آن است که اگر انسان پرتجربه‌ و کاردانی را برکنار می‌کنند از افرادی کاردان‌تر و یا لااقل هم‌سطح برای جایگزینی آنها استفاده کنند نه آن‌که به بهانه‌ی جوان‌گرایی و... با سرمایه‌های کشور آن کنند که ثمراتش را همه دیدیم و شنیدیم.

همچنین شنیدن نظرت کارشناسانه‌ی آن ها که از دایره‌ی مسئولیت خارج‌اند وظیفه‌ی هر دولتی است که امیدواریم دولت جدید همچون برخی اسلاف خود از آن غافل نشود.
 
کلمات کلیدی : رضا صنعتي
 
اصغر
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۳:۰۵:۲۱
چقدر تعریف و تملق و کوبیدن دولت قبلی؟به نظرتون با این چیزها چه مشکلی حل میشه؟ (1809806) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۴:۱۹:۴۴
دوست عزیز
ما زا این که ارتباطات ایران با دنیا عادی شود و از سر گرفته شود استقبال می کنیم- زحمات اقای ظریف و دکتر روحانی را هم ارج می نهیم و مخلص آنها هم هستیم اما--- اما این که با صدای بلند اعلام کنند که 5+1 رسما و به وضوح و صراحت در این توافق , حق غنی سازی ما را به رسمیت شناخت- این یک دروغ و معنی مودبانه ترش, تفسیر به رای کردن توافقنامه است- در هیچ کجای این توافقنامه چنین استنباطی بر نمی آید- اگر قرار باشد وزن اورانیوم اضافه نشود, معنی اش این است که باید غنی سازی متوقف شود- اگر فرار است اورانیوم 20% به میله سوختی تبدیل شود و امکان غنی سازی بیشتر آن, میسر نباشد- اگر قرار است کار فرآیندی ( و نه ساختمانی) اب سنگین اراک متوقف شود و ... اینها دیگر آن نخواهد بود که اقای ظریف در اولین مصاحبه عنوان کرد!!!! ایشان حتی یک کلمه از تعهداتی که ایران داده, نگفت!!!! ایشان آنگونه گفت که انگار 5+1 یکسره تسلیم ایران شده و همه نقطه نظرات ایران را پذیرفته و از تمامی مواضع گذشته اش منصرف شده است!!!! این یک دروغ بزرگ است- ملاحظه کردید که وقتی همه این آقایان به خانه شان برگشتند, به برداشت و ترجمان اقای ظریف اعتراض کردند و جزییات توافق را فاش کردند- برا ی من این مهم نیست که یک بار دیگر جام زهر سر بکشیم- اتفاقا من این جام زهر را به حال مردم مفید می دانم- اما این که این جام زهر را به یک برد جانانه و نیل به اهداف تثبیت حق مسلم غنی سازی ترجمه کنیم, این را رسم احترام به تعقل مردم نمی دانم- اقای ظریف باید با مردم و حتی مقامات روراست باشند و همان را بگویند که اتفاق افتاده- از بعضی از اقشار مردم ( شما بخوانید مسئولان) هم گله دارم- این چه روحیه قهرمان پروری و اسطوره سازی است که دارید؟ اگر اقای ظریف درست مذاکره کرده و به توفیقاتی در جهت منافع مردم دست یافته, دستش درد نکند0 برای تشکر از ایشان چه لزومی دارد که او را چنان بالا ببریم که در برخی مطبوعات دیدیم و شاهدش بودیم؟!!!! (1809938) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۶:۴۹:۴۹
و حالا روحانی تمام مدیران دولت دهم را خانه نشین کرده است!
کاری رو که خودتون انجام میدهید، از دیگران خورده نگیرید! (1810283) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۷:۲۹:۰۳
دنیا در ذات خود عدالت دارد.
مطمئن هستم نابخردان و بدخواهان این سرزمین که در هشت سال گذشته این بلاها را سر ما آوردند حتما سزای کارشان را خواهند دید.
حق شخصی هم نیست که بتوان گذشت کرد. حق یک ملت است. (1811068) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.