توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506583
چه بخشهایی در عراق در کنترل داعش است؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۰
بعد از پیروزی چشمگیر نیروهای مسلح عراقی در اخراج تروریست های داعش از خاک این کشور فقط چندین منطقه در عراق هنوز شاهد حضور تروریست های داعش است، که باید به زودی آزادسازی شود.

به گزارش مهر،بعد از حملات ناباورانه داعش در سال ۲۰۱۴  به عراق و سقوط چندین شهر راهبردی این کشور مثل موصل و وقوع فاجعه اسپایکر در تکریت که درآن هزاران سرباز عراقی در سواحل رود دجله سر بریده شده بودند، شاید کمتر کسی فکر می کرد که ارتش و نیروهای مسلح عراقی بتوانند بار دیگر روی پای خود ایستاده و انتقام  جنایت های متعدد داعش در حق مردم عراق را از این گروهک تروریستی بگیرند.

اما حالا بعد از سه سال و با همکاری نیروهای مسلح عراقی و نیروهای الحشد الشعبی گروهک تروریستی داعش در وضعیتی در عراق قرار گرفته که می توان این گروه را شکست خورده دانست.

روزنامه الوطن نوشته که شکست داعش حالا بعد از عملیات چند روزه نیروهای مسلح عراقی برای پاکسازی تلعفر آخرین پایگاه متمرکز تروریست ها رقم خورده است.

رشدی العانی سفیر عراق در عربستان گفت که داعش در تلعفر کاملا شکست خورده و از این شهر اخراج شده است و این گروهک تروریستی فقط در چندین منطقه در غرب عراق و منطقه الحویجه باقی مانده که این مناطق هم از لوث وجود داعش پاک خواهد شد.

بعد از اعلام رسمی آزادی تلعفر و الحویجه می توان عراق را بدون گروهک تروریستی داعش نامید، زیرا این گروهک فقط با ۵۰۰ عنصر تروریستی بخش هایی از الحویجه در جنوب غرب کرکوک را در دست دارد.

این گروهک تروریستی همچنین کنترل بخش هایی از ساحل رود فرات را در دست دارد که از شهر القائم در مرز عراق و سوریه تا روستای «عنا» ادامه دارد، علاوه بر آن دو شهرک العیاضیه و المحلبیه هم در کنترل داعش است و این گروهک تروریستی به دلیل ویژگی های صحرایی مرز عراق و سوریه هنوز دراین بخش ها آزادی عمل دارد.
 
کلمات کلیدی : عراق ، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.