نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369586
احمد توکلی: دریافت کنندگان حقوق‌های کلان خیانت در امانت کرده‌اند/ خائنان باید مجازات شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت با تاکید بر اینکه دریافت کنندکان حقوق‌ کلان خیانت در امانت کرده‌اند، گفت: استعفا و بازپرداخت دریافتی‌های اضافی چاره کار نیست، بلکه این افراد باید دادگاهی و مجازات شوند.

به گزارش فارس، احمد توکلی در حاشیه نشست مجمع اسلامی کارکنان بانکها و در جمع خبرنگاران، در مورد فیش‌های حقوقی با بیان اینکه هم‌اکنون نباید به دنبال مقصر بگیردیم، اظهار داشت: اول باید قصور را حل کنیم و بعد مقصر را پیدا می‌کنیم.

وی افزود: این مساله با استعفا حل نمی‌شود، بلکه به تعبیر امیر المومنین(ع) کسی که خیانت در امانت کرده، باید طوق ذلت بر گردنش آویخته شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت تصریح کرد: نباید با این توجیه که خانواده آن فرد گرفتار می‌شوند، از مجازات آنها صرف نظر کرد. زمانی که آن پول‌ها در خانه خرج می‌شد، خانواده نمی‌پرسید که این پول‌ها از کجا می‌آید؟ نپرسیدند و حالا باید جور آن را بکشند.

وی تصریح کرد: این افراد باید به خاطر حیا استعفا می‌دادند، اما این با فشار افکار عمومی و دولت استعفا دادند؛ چون به خاطر حیا استعفا نداده‌اند، به این استعفا‌ها به درد نمی‌خورد.

توکلی ادامه داد: امیرالمومنین(ع) فرموده‌اند، اگر یکی از نزدیکانت در امانت خیانت کرد، بر او تازیانه بزن و مهر ذلت و طوق خواری بر گردنش بیانداز، اما ما این کارها را نمی‌کنیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: وقتی مدیران اهل میل‌های زیاد شدند، حیف‌‌هایشان زیاد می‌شود و به همین دلیل تصمیمات جهت‌دار شده و منابع به شکل کارا تخصیص داده نمی‌شود، در نتیجه بهره‌وری کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه علت بهره‌وری پایین اقتصاد ما همین فسادها است، افزود: سازمان بین‌المللی شفافیت در سال‌های گذشته اعلام کرد، فساد در اقتصاد ۳۴ میلیارد دلار برای ایران هزینه داشت که ۳۱ میلیارد دلار به خاطر کاهش بهره‌وری و ۳ میلیارد دلار به خاطر فرار سرمایه بوده است.

توکلی با تاکید بر اینکه اگر فساد زیاد شود، قدرت و امکانات در اختیار نا اهلان قرار می‌گیرد، اظهار داشت: بنابراین باید توجه شود که خسارت وارده فقط دریافت این پول‌های اضافی نیست، بلکه باید دادگاهی شوند و خسارت وارده به کشور را بپردازند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی این گونه مساله را توجیه می‌کنند که این دریافت‌ها قانونی بوده و برای اصلاح این مساله باید قوانین اصلاح شود، گفت: ظاهر قانونی داشتن به معنای صحّت آن نمی‌شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت ادامه داد: وقتی در بخش عمومی می‌گویند مدیر مجاز است، براساس اضافه کار کارمندان پول بیشتری بدهد، به معنای آن است که برای کار بیشتر پول بیشتری داده شود. این اختیار داده می‌شود، برای اینکه مدیر بدون داشتن اختیار نمی‌تواند کاری انجام دهد.

وی با بیان اینکه این اختیار را در جهت منافع سازمان و هدفی که برای سازمان تعریف شده باید به کار بگیرد، افزود: حالا اگر از آن ظرفیت قانونی در جهت منافع خود و برخی افراد استفاده کرد، آیا باز هم آن کار قانونی است؟ بنابراین همه آن پرداخت‌ها قانونی نبوده و بخشی از آن خیانت در امانت بوده است.

توکلی گفت: چین به فرمایشات امیرالمومنین(ع) بیشتر از ما عمل می‌کند؛ حضرت فرمودند مراقب باشید غیرمسلمانان در عمل به قرآن از شما جلو نیفتند.

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت تاکید کرد: خائن را باید مانند یک خائن با آن برخورد کرد، نه مثل خادمی که دیگر از خدمت خسته شده است.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۱:۳۲:۳۴
درود بر شما آقای توکلی ، این حرف همه ملت ایرانه که خیانت در امانت کردن و باید مجازات شوند وگرنه ادامه خواهد داشت این سریالها . این نمیشه که ما یه دزد رو بگیریم و فقط بگیم مالمونو بده بلکه باید دستشم قطع بشه تا ازدیگران دزدی نکنه (3805647) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۱:۴۰:۳۲
احسنت...دکتر توکلی عزیز...ما مردم عادی که صدایمان به جایی نمی رسد اما خواهش میکنم پیگیر باشید ...پیگیر دل سوخته آن پدری که بعد از 30 سال کار و مشقت حقوقش 1 تومان است و کفاف خود و بچه و نوه هایش رانمی دهد. همو که به خاطر این که جلوی عروسش کم نیاورد و خجل نشود تا افطاری بسیار ساده جلوی خانواده گذارد، حداقل برای یک افطاری 2-3 روز با زبان روزه با پراید مدل 80 بدون کولر مسافر کشی می کند و خدا میداند روزی 10 تا 15 تومان میاورد....آری من که فرزندش هستم دارم خون گریه میکنم...با اینکه بالاترین مدرک تحصیلی را دارم اما خدا میداند درآمدم 3-2 تومان بیشتر نیست که 90 درصدش را قسط میدهم تا آبروداری کنم:-( و آنگونه که باید و شایسته است قادر به کمک کردن به پدرم نیستم....شرمشان باد مفت خوران و حرام خورانی که بدون توجه به قشر ضعیف، آنگونه مالهای حرام از گلوهایشان پایین میرود. (3805674) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۱:۴۸:۱۳
به تعبیر امیر المومنین(ع) کسی که خیانت در امانت کرده، باید طوق ذلت بر گردنش آویخته شود. (3805694) (alef-11)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۱:۵۶:۰۱
مهمترو اساسی تر از حقوق دریافتی ،ارزیابی موجودی منقول و غیر منقول مدیران فعلی و سابق از نظر همخوانی با دریافتی می باشد اگر همخوانی ندارد یعنی یه عملیات غیر قابل توجیه مالی انجام شده,در ضمن اگه چیزی پیدا نشد صداقت و امانتداری مدیران ثابت میشود (3805722) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۲۰:۱۸
درود به شرفت جناب توکلی فقط به خاطر همین جمله :
زمانی که آن پول‌ها در خانه خرج می‌شد، خانواده نمی‌پرسید که این پول‌ها از کجا می‌آید؟ نپرسیدند و حالا باید جور آن را بکشند. (3805787) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۲۳:۲۴
وزارت بهداشت رو چرا برخورد نمی کنید؟ (3805791) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۴:۰۶:۴۰
راجبه وزارت بهداشت واقعا چیزی نمیدونن 95 درصد ملت الکی و کورکورانه دارن اظهار نظر میکنن.
پزشکا پرداختاشون کاملا درسته طبق قانون و باید قانونی که 40 ساله بوده اصلاح بشه. (3806007) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۲۳:۲۵
هزارتا لایک داره :
خائن را باید مانند یک خائن با آن برخورد کرد، نه مثل خادمی که دیگر از خدمت خسته شده است.
عالی بود هر جمله یک دنیا حرف داشت جناب توکلی (3805792) (alef-11)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۴۷:۵۱
این سازمان دیده بان عدالت وشفافیت چیست؟بابودجه ی بیت المال اداره میشود یابودجه جناب توکلی؟چه وظایفی دارد؟آقای توکلی که دیگرنماینده نیست. (3805847) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۳:۰۴:۵۷
بازم میگم خدا خیر دنیا و اخرت بهت بده اقای توکلی! (3805876) (alef-11)
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۳:۲۱:۱۰
سلام آقای توکلی واقعا متاسفم که به جای شما افرادی مانند خانم حسینی باید در مجلس حضور داشته باشند. بنظرم این افراد نیز جزء ... قرار می گیرند (3805900) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۳:۳۳:۳۸
درود بر شرفت جناب آقای توکلی.
شما گفتی حال ببینیم آیا گوش شنوائی هست؟ (3805935) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۳:۴۶:۳۲
با تشکر فراوان از آقای توکلی و اقدامات ایشان در حوزه شفاف سازی . اگر پی گیری های ایشان نبود موضوع یقینا"لاپوشانی می شد .آقای توکلی با اتکال به خدا همچنان راه درست را ادامه داده و مطمئن باشید دعای مردم پشت سر شما است . (3805964) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۴:۳۳:۴۲
آقای توکلی شما و جناحتان بهتر است کمی صداقت داشته باشید تا کی می خواهید از هر موضوعی استفاده ابزاری کنید (3806069) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۴:۵۹:۳۸
آقای توکلی عزیز:
شما حتما خودتون که در جریان جزئیات این اتفاقات قرار می گیرید بهتر می دانید که دستورهایی از این دست که: «پولها پس گرفته شود و به بیت المال برگردد و ...» فقط شوی سیاسی است برای ممانعت از افت محبوبیت!

وگرنه کار دست همین است که گفتید: مجازات ایشان و تصویب کنندگان این حقوقها.

ولی مطمئن باشید هیچ گاه این مجازات (که به حق هم هست) محقق نخواهد شد. چون برگزار کنندگان شو، خود تصویب کنندگان این حقوق ها هستند.

الف حقیقتا انتظار دارم منتشر کنی. (3806130) (alef-13)
 
بشیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۵:۱۹:۱۲
درود بر اقای توکلی اگر قلب و زبان و تفکر شما با هم هماهنگ باشند (3806197) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.