توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459388
افزایش دما در اغلب مناطق کشور/ وقوع گرد‌‌و‌غبار در جنوب‌غرب از روز جمعه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳
از امروز در اغلب مناطق کشور شاهد افزایش دما هستیم که این روند فردا ادامه می‌یابد و روز جمعه در شمال غرب کشور نیز افزایش دما خواهیم داشت.

به گزارش فارس، امروز وزش باد شدید در نواحی شرق، جنوب شرق روی خلیج فارس و دریای عمان وجود دارد که سبب مواج شدن دریا شده است. وزش باد شدید از بعدازظهر در غرب خلیج فارس کاهش می‌یابد.

روز آینده شرایطی آرام در اغلب مناطق کشور حاکم است در بعدازظهر ابرناکی در جنوب غرب کشور افزایش یافته و در اواخر فردا رگبارهای پراکنده در بوشهر و جنوب خوزستان دور از انتظار نیست.

از ساعات اولیه روز جمعه بارش‌های پراکنده در غرب کشور و سپس شمال غرب و البرز شرقی آغاز می‌شود و در همین مدت در استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد نیز شاهد بارش‌های پراکنده هستیم و در پایان وقت جمعه در جنوب غرب کشور وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

از امروز در اغلب مناطق کشور شاهد افزایش دما هستیم که این روند روز آینده نیز ادامه می‌یابد و روز جمعه در شمال غرب کشور افزایش دما داریم.

آسمان تهران فردا صاف همراه با غبار صبحگاهی و روز جمعه کمی ابری، بعدازظهر افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 18 و 8 درجه خواهد بود.

فردا سنندج و همدان با کمینه دمای صفر درجه سردترین مناطق مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای 32 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زارعی تا روز 19 اسفند 95، رقم 136.4 میلی‌متر ثبت شد، بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 152.6 میلی‌متر بود بنابراین تا این لحظه بارش سال زراعی جاری 89.4 درصد بارش سال گذشته است.

با توجه به اعلام مرکز پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر کاهش دما در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی تا پایان هفته، در بخش باغبانی اتخاذ تدابیر لازم جهت تعمیر پوشش، تجهیز سیستم‌های گرمایشی و تامین سوخت گلخانه‌ها جهت تنظیم دما و رطوبت گلخانه ها، سالن‌های پرورش قارچ، بستن دریچه‌ها و تهویه انبارهای نگهداری میوه جهت جلوگیری از یخ زدگی، آماده سازی وسایل مواجهه با سرمازدگی نظیر بخاری باغی، آبیاری غرقابی‌‌ جهت جلوگیری از صدمه دیدن شکوفه درختان، ایجاد پوشش بر روی ساقه نهال‌های جوان و خودداری از انجام هرس درختان ضروری است.

ضروری است کشت چغندر قند بهاره تا پایان هفته به تاخیر انداخته شود، همچنین تأمین سوخت و تنظیم و تهویه دما و رطوبت در مرغداری‌ها و دامداری‌ها و تهیه خوراک پر انرژی، محافظت از احشام در مقابل سوز باد و کاهش دما، محافظت از کندوها با انجام درزگیری و ایزولاسیون آنها به‌علت کاهش دما و وزش باد ضروری است.
 
کلمات کلیدی : افزایش دما + گرد و غبار + هواشناسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.