نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457786
وزیر بهداشت: بیش از 1700 تخت بیمارستانی در دولت یازدهم ساخته شده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۹
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از یک هزار و 700 تخت بیمارستانی ساخته شده، درحالی که پیش از آن 2 هزار و 347 تخت ساخته شده بود و 147 مورد آن به هشت سال قبل از دولت یازدهم، مربوط است.

به گزارش ایرنا سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح همزمان شش طرح بزرگ بهداشتی و درمانی شهرستان های رشت، رضوانشهر و آستارا که با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس در آستارا انجام شد، بیان داشت: بیمارستان فوق تخصصی گوارش و کبد و بیمارستان 108 تختخوابی پارس، ساختمان های معاونت غذا و دارو و رادیولوژی پورسینا در رشت، بیمارستان 132 تختخوابی آستارا و بیمارستان 32 تختخوابی شهدای رضوانشهر به میمنت سال نو و ولادت امام محمدباقر (ع) با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

وی افزود: برای ساخت و تجهیز بیمارستان 132 تختخوابی شهید بهشتی آستارا 560 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و بیمارستان پارس در مرکز استان گیلان نیز با یک هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید بیش از هزار و 700 تخت بیمارستانی ساخته شده، درحالی که پیش از آن 2هزار و 347 تخت ساخته شده بود و 147 مورد آن به هشت سال قبل از دولت یازدهم مربوط است.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ممکن است مجموعه های درمانی جدید احتمالاً در ابتدای کار نواقصی داشته باشند که باید با پیگیری مسئولان امر، برطرف شود و کار اصلی در اینگونه مراکز را کارکنان پزشکی و درمانی در راستای شفای بیماران انجام می دهند.

وی ادامه داد: سی تی اسکن بیمارستان جدید آستارا پیگیری و تامین خواهد شد و دانشگاه علوم پزشکی گیلان از نظر نیروی انسانی یکی از دانشگاه های محروم کشور است و امیدواریم در سال جاری، مجوز استخدام بیشتری اخذ شود و در این خصوص به تلاش نماینده آستارا نیز نیاز است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران به لحاظ مواهب طبیعی و نیروی انسانی، کشوری ثروتمند است اما به تناسب این داشته ها، بهره برداری خوبی از آنها نشده است.

وی افزود: آستارا به لحاظ آینده گردشگری و اقتصادی و تاکید رئیس جمهوری بر توسعه آن، به بیمارستان دیگری نیاز خواهد داشت و باید با پیگیری مسئولان، بخشی از ساختمان بیمارستان قدیم این شهرستان که ارزش ملکی زیادی دارد، به محدوده تجاری و ارزش افزوده تبدیل شود تا با درآمد آن، بیمارستان جدید و مدرنی برای آستارا و خدمات درمانی لازم برای بخش لوندویل ارائه شود.

وی اظهار کرد: از بخش خصوصی نیز برای احداث مراکز درمانی در مناطق مختلف ایران به خصوص در مناطق مرزی استقبال می کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: هرچند اولویت با خدمات رسانی در شهرستان آستاراست اما تلاش می شود با تامین اورژانس هوایی، موارد فوری و عمل های جراحی پیچیده به مراکز درمانی اردبیل و گیلان اعزام شود و بیماران ضربه مغزی به لحاظ طولانی بودن مسافت آستارا به رشت، تا قبل از تامین پوشش اورژانس هوایی باید به اردبیل اعزام شوند.

در ادامه آئین بهره برداری متمرکز از شش مرکز درمانی و بهداشتی استان گیلان در بیمارستان شهید بهشتی آستارا ، ولی داداشی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت خدمات ویژه ای برای آستارا ارائه کرده اما کمبود 140 نیروی انسانی بیمارستان شهید بهشتی و نبود سی تی اسکن از مشکلات این شهرستان است و از آنجائی که یک چهارم مردم آستارا در بخش لوندویل ساکن هستند، مرکز درمانی شبانه روزی آن که به علت کمبود پزشک تعطیل شده، باید احیاء و فعال شود.

فرماندار آستارا نیز گفت: اقدام های ارزشمندی را از سوی دولت در حوزه های مختلف در کشور و آستارا شاهد هستیم و نام بردن مکرر رئیس جمهوری از آستارا در لحظه ورود به گیلان، بیانگر اهمیت این شهرستان از منظر اقتصادی، گردشگری و جغرافیایی است و ایجاد گردشگر درمانی مطالبه جدی مردم این منطقه است و در اقتصاد و درآمد مردم موثر خواهد بود.

یونس رنجکش افزود: فهرستی از دیگر نیازهای آستارا تهیه و تنظیم شده و امیدواریم در این سفر پربرکت رئیس جمهوری، دستور تامین آنها برای رفع مشکلات مردم آستارا صادر شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
 
 
کلمات کلیدی : تخت بیمارستان+امکانات پزشکی
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۲۱:۱۶:۱۲
من یک سوال داشتم.ایا وزیر بهداشت فقط وزیر پزشکان هست یا وزیر دندانپزشکها هم محسوب میشه (4224031) (alef-13)
 
ت
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۲۱:۴۵:۱۲
پیش به سوی زمانی که اینجا تماما بیمارستان و تیمارستان شود ...بله الویت با درمان است نه پیشگیری...طرح تحول مالی سهامداران بیمارستانها ... (4224053) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۲۳:۰۱:۴۶
همه می دانیم وزیر بهداشت در حصار امن رسانه ای قرار دارند و انتقاد به ایشان را کمتر منعکس می کنند. فقط بدانید که تمرکز بر افزایش تخت بیمارستانی هیچ معنایی نمی دهد جز اینکه نیاز به درمان بستری زیاد شده. یعنی سلامت مردم بد تر شده. یعنی پیشگیری دیگر مقدم بر درمان نیست. اگر بهشت زهرا مژده بدهد که تعداد قبرهای واگذار شده در سال قبل 40 درصد افزایش یافته جای کف زدن ندارد، باید گریست! (4224098) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.