توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 194887
شکایت از شرکت سعودی به‌علت نرسیدن بشیر به ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۳۱
مقامات سودانی اعلام کردند احتمالاً به‌علت اهمال شرکت سعودی مالک هواپیمای رئیس‌جمهور سودان در اتخاذ تدابیر لازم برای پرواز این هواپیما به ایران از آن شکایت خواهند کرد. 

به گزارش تسنیم، اتحادیه هواپیمایی سودان پس از ممانعت مقامات سعودی از عبور هواپیمای حامل رئیس جمهور این کشور، عمر البشیر، از حریم هوایی عربستان تحقیق و بررسی در این زمینه را آغاز کردند. 

صبح روز یک‌شنبه عمر البشیر به‌همراه چند تن از وزرای سودان در پی دعوت رئیس جمهور ایران برای حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری از خارطوم عازم تهران شد که در میانه مسیر مقامات سعودی از عبور هواپیمای حامل وی از آسمان عربستان جلوگیری کردند و هیئت سودانی مجبور به بازگشت به کشور خود گردید. روزنامه محلی السودانی در این خصوص نوشت، تماس‌های دیپلماتیک با مقامات سعودی برای بررسی علت این حادثه ادامه دارد. 

به‌گفته این روزنامه هواپیمای حامل عمر البشیر متعلق به یک شرکت سعودی بوده و دارای تجهیزات مرتبط با ریاست‌جمهوری است و اخذ تمام مجوزهای لازم برای پرواز و عبور از حریم هوایی کشورها به‌عهده شرکت مالک این هواپیما بوده است که در صورت اثبات قصور اداری این شرکت در اخذ مجوزهای لازم برای عبور از حریم هوایی عربستان، مقامات سودانی شکایتی را علیه این شرکت سعودی تنظیم خواهند کرد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.