نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414387
ضرب و شتم دانش‌آموز تبریزی تکذیب شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۷
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی، ضرب و شتم دانش‌آموز تبریزی را تکذیب کرد و گفت: بحث تنبیه بدنی نبود؛ فقط دانش‌آموز سُر خورد و سر و کتفش آسیب دید.

به گزارش فارس، جعفر پاشایی امشب در خصوص وضعیت دانش‌آموز حادثه دیده در مدرسه مایان این استان، اظهار کرد: بلافاصله بعد از شنیدن این خبر، این موضوع در ابعاد مختلف توسط رئیس اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد اداره‌کل مورد بررسی قرار گرفت و طبق ارزیابی اولیه، خود معلم به همراه مدیر مدرسه و مسؤولان ناحیه 2 تبریز در منزل شخصی دانش‌آموز حضور دارد و این نشان می‌دهد فردی که قصد داشته باشد کسی را مورد ضرب و شتم قرار دهد نمی‌تواند به خانه فرد مضروب برود.

وی ادامه داد: این معلم با سابقه 13 سال در آموزش و پرورش است و دانش‌آموزان از وی راضی هستند و طبق بررسی‌های اولیه هیچ نارضایتی از این معلم گزارش نشده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی در تشریح این حادثه طبق ارزیابی اولیه بیان کرد: طبق اطلاعات به دست آمده توسط مسؤول بازرسی اداره‌کل آموزش و پرورش این استان با معلم مذکور، این معلم امروز با بیان اینکه دانش‌آموزان مقداری در درس خواندن کوتاهی می‌کنید و از درس عقب افتاده‌ایم، به درس دادن مشغول شده است، اما چند نفر از دانش‌آموزان در کلاس بی‌نظمی و شلوغی می‌کنند.

این مسؤول تشریح کرد: معلم برای آرام کردن این چند دانش‌آموز که در آخر کلاس نشسته بوده و در حال بازی و شوخی بودند، به طرف آنها رفته و دست دانش‌آموز مضروب را می‌گیرد و در یک لحظه صندلی پای دانش‌آموز سُر خورده و تعادل دانش‌آموز نیز بر هم می‌خورد و سر دانش‌آموز به قسمت تیز صندلی برخورد می‌کند و همچنین کتف نیز مورد آسیب و ضربه قرار می‌گیرد.

پاشایی با تأکید بر اینکه طبق ارزیابی اولیه توسط مسؤول بازرسی که با خود معلم مذکور صحبت شده، بحث تنبیه بدنی منتفی است و چنین چیزی وجود ندارد، تأکید کرد: طبق گفته معلم بعد از آسیب‌دیدگی، دانش‌آموز را بلند کرده و سر و صورتش را تمیز کرده و به خانواده اطلاع داده شده است.

وی با اشاره به اینکه در این لحظه این معلم در خانه دانش‌آموز است، متذکر شد: حضور این معلم نیز نشان می‌دهد هیچ قصدی و تنبیه از طرف معلم نبوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی همچنین در خصوص اظهارات پدر و مادر این دانش‌آموز تصریح کرد: خانواده دانش‌آموز نگران بودند و در همان لحظات اول بدون اطلاعات از چگونگی حادثه گمان کردند دانش‌آموز مورد تنبیه بدنی توسط معلم قرار گرفته، در حالی که با تنبیه بدنی بدن کبود می‌شود، نه اینکه سر دانش آموز بشکند، اما در کل اطلاعات تکمیلی موضوع نیز فردا با بررسی‌های دقیق‌تر انجام خواهد گرفت.

وی با اعلام ناراحتی خود از بروز چنین حادثه‌ای برای دانش‌آموز مدرسه مایان یادآور شد: دانش‌آموز حادثه‌دیده نیز حرفی از تنبیه بدنی نزده، بلکه گفته سرش به جایی برخورد و اصلاً بحث تنبیه بدنی در میان نیست.

پاشایی در پایان توضیح داد: شخصاً پیگیر این مسأله خواهم بود و بررسی‌های مختلف در این زمینه به صورت دقیق‌تر صورت خواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : تنبیه دانش آموز+تبریز+ضرب و شتم دانش آموز
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۲۳:۲۸:۱۰
متاسفم برای چنین مسولانی (4018159) (alef-13)
 
یک معلم تبریزی
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۲۳:۵۰:۴۳
اصلا این پاشایی مدیر کل برای حفظ میز خود حاضره آسمون ریسمون رو به هم ببافه. آخه بنده خدا یه کلمه عذر خواهی میتونه راحت تر قضیه رو حل کنه (4018182) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.