نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391662
شناورهای ۶ کشور تحت سیطره آمریکا در خلیج فارس تحت نظارت سپاه هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۳
فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید براینکه نیروی دریایی سپاه تسلط کامل بر آب‌راه خلیج فارس دارد، گفت: این تسلط و قدرت سبب شده که تمام شناورهای ۶ کشور تحت سیطره آمریکا در خلیج فارس تحت نظارت و رصد کامل نیروی دریایی سپاه باشند.

به گزارش تسنیم، سردار علی فدوی صبح امروز در مراسم الحاق نخستین شناور تندرو بُرد‌بلند در موسسه شهید محلاتی بوشهر، با بیان اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس شاهد بهره‌برداری از یکی از دستاوردهای مهم نیروی دریایی سپاه هستیم، اظهار داشت: شناور شهید محمد ناظری دارای قابلیت‌های مهمی در عرصه‌های دفاعی و دریانوردی دارد.

وی با اشاره در سال ۹۵ نیروی دریایی سپاه طراحی‌های جدیدی بر‌اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کرده است، خاطر‌نشان کرد: پروژه خیلی بزرگی با انواع کاربری‌ها در نیروی دریایی سپاه امسال طراحی و تولید می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه این شناور دارای ۳ هزار تن وزن است گفت: این شناور ۱۱۴ متری هم کاربری نظامی و هم غیر‌نظامی دارد و تا ۵۰ نات دریایی سرعت دارد؛ محدوده این شناور جهانی بوده و این شناور قادر است، در تمام آب‌های آزاد جهان دریانوردی کند.

وی با بیان اینکه طراحی و اجرای این شناور در سازمان خودکفایی نیروی دریایی سپاه انجام شده است، تصریح کرد: این شناور با مشارکت دانشگاه‌های امیرکبیر و صنعتی شریف با فناوری‌های مدرن و پیشرفته طراحی شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به هجمه آمریکایی‌ها در یک‌ماه گذشته علیه سپاه افزود: پنتاگون، وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید در یک‌ماه گذشته ادعایی علیه سپاه کردند که هیچ کدام این اظهارات صحت ندارد.

سردار فدوی با تاکید براینکه نیروی دریایی سپاه تسلط کامل بر آب‌راه خلیج فارس دارد، تصریح کرد: این تسلط و قدرت سبب شده که تمام شناورهای ۶ کشور تحت سیطره آمریکا در خلیج فارس تحت نظارت و رصد کامل نیروی دریایی سپاه باشند؛ شناورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا، استرالیا و نیوزلند در آب‌های بین‌المللی این منطقه حضور دارند و تحت فرماندهی آمریکایی‌ها هستند و سال‌های طولانی است که هیچ یک از این کشورها جرأت نکرده‌اند از قوانین ما تخطی کرده و تخلفی انجام دهند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها عامل ناامنی خلیج فارس هستند، گفت: حضور شناورهای آمریکایی در خلیج فارس عامل ناامنی و شرارت در خلیج فارس است؛ خروج آمریکا از خلیج‌فارس امنیت این آب‌راه را افزایش می‌دهد.
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۱۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۱۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۲۰:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۰:۰۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۱۱:۰۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۱ ۰۷:۲۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۲۳:۴۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۱۳:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۳۱ ۱۳:۱۱
 
 
کلمات کلیدی : سردارفدوی ، سپاه ، آمریکا ، خلیج فارس
 
اکبر ولایت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۴ ۰۶:۵۹:۰۱
1- پس شناورهای شش کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس مثل برخی دیگر از کشورها ودر نقاط مختلف جهانمثل نیروهای ناتو تحت سیطره و فرماندهی عالی عملیاتی آمریکا قرار دارد یعنی اینها آمریکا را بزرگ خود می دانند یعنی اینها حتی در شرایط عادی نیز ناچار از اتکا به آمریکا هستند یعنی اینها همانطور که در سوریه یا مذاکرات 1+5 با ایران می گفتند باید اول و آخر مشکلاتمان را با رهبرشان حل و فصل کنیم تا آنها نیز بپذیرند چنانکه در مذاکره با ایران نتیجه مذاکره با 1+5 همان شد که در مذاکره مستقیم و دو جانبه با آمریکا نهایی شده بود همانطور که روسیه بر این باور است که برای حل مسئله بین المللی شده سوریه باید با آمریکا به تفاهم رسیده باشد باوری کلیدی که ما نیز بعنوان همراه روسیه در سوریه پذیرایش هستیم. رییس جمهور کشورمان آقای روحانی در حین مذاکرات کشورمان با 1+5 به دقت و ظرافت بر چنین نکته کلیدی تأکید فرمودند به این مضمون که وقتی مذاکره کنندگان به صراحت آمریکا را کدخدای خود می دانند خوب عقل حکم می کند ما نیز بجای وقت تلف کردن در مذاکرات با دیگران به گفتگوی مستقیم با کدخدای این قوم اقدام کنیم که البته چنین باوری نیز از قبل وجود داشته و از مقام معظم رهبری مجوز مذاکره دوجانبه و مستقیم با آمریکا را مانند مورد افغانستان ، عراق و هسته ای دریافت و البته مذاکره بی نتیجه نیز داشتند.
2- حال باید به سوالاتی از این دست پاسخگو باشند چرا فرمایش حکیمانه رییس جمهور را که قبلا توسط رهبری نیز مورد عمل قرار گرفته بود را به دروغ چنین تبلیغ کردند که رییس جمهور فرموده ما باید با کدخدای جهان مذاکره مستقیم داشته باشیم؟ چرا براساس این دروغ بزرگ با تمام تلاش جنجال آفرینی و هیاهوی کردند؟ چرا امروز از سرکردگی کدخدایشان در امور نظامی می گویند؟
3- آقای فدوی بارها رییس جمهور را با استناد به چنین خبر کذبی مورد تهاجم و تاخریب قرار دادید چه شده است که امروز به کدخدای آنها اشاره می کنید؟
4- آقای فدوی مقامات و حتی نیروهای نظامی آمریکایی و عربی حداقل طی دو سال گذشته بارها بر حرکات تحریک آمیز شناورهای نظامی سپاه اشاره کرده اند جالب اینکه هرگز از اقدامات تحریک آمیز شناورهای ارتش سخنی گفته نمی شود البته نیروی دریایی کشورمان نیز هرگز به افتخار از نزدیک شدن غیر ضروری به شناورهای سایر کشورها سخن نگفته اند که همواره بر استحکام و افزایش توان شناسایی و دفاعی نیروی دریایی تأکید می کنند. آقای فدوی چرا تصور می کنید استفاده مکرر از اقدامات و حرکات تحریک آمیز علیه نیروهای نظامی و عملیاتی دشمن در ابهای بین المللی می تواند افتخار آمیز باشد؟
5- اقای فدوی به فرض که ما از توانمندی فوق العاده نظامی برخورداریم که البته در التماس به روسیه برای بهره گیری از توانمندی تجهیزات نظامی علیه اهداف داعش در سوریه بر واقعیت و صحت چنین ادعایی دلالت نمی کند ایا عقلانی است که به دشمن تحریکی بپردازیم؟ کدام دکترین و راهبرد نظامی بر چنین اقدام تاکتیکی را توصیه کرده است؟ اقای فدوی چرا تلاش می کنید کشور را در شرایط پیش جنگ غیر قابل اجتناب نشان دهید؟
6- آقای فدوی در تمام کشورها آخرین گروه متمایل به جنگ را فرماندهان نظامی تشکیل می دهند چرا که بر خلاف سیاستمداران و رهبران غیر نظامی به خوبی و ملموسی با شرایط فوق العاده دشوار و تبعات جبران ناپذیر هر سطحی از وقوع درگیری و جنگ مطلع می باشند اما درک نمی کنم که شما بعنوان نظامی بر خلاف تمام همکارانتان در جهان چرا چنین فکر نمی کنید؟ چرا در کنار برخی از همکارانتان چنین با هیجان بر طبل جنگ می کوبید؟ مگر در جنگ نیز منافعی را برای کشور یا حتی افراد می توان متصور بود؟ آقای فدوی برای فراموشی خاطرات بسیار تلخ و سخت جنگ تحمیلی هشت ساله نامردانه و مجنون کل جهان علیه کشورمان را نباید فراموش کرد شرایط بسیار دشواری که موجب شکل گیری روزهایی شد که ارتش بازسازی شده دشمن می توانست عملیاتهای اشغال مجدد سرزمینمان را با تهاجم از قبل اعلام شده عملیاتی کند.
7- آقای فدوی فرمانده عزیز نیروی دریایی سپاه درک این وقاعیت چندان دشوار نیست که ما برای مورد ضربه قرار دادن محدود نیروهای داعش سوریه ناچار از استقبال از جنگنده های کشوری دیگر در پایگاههای شکاری خود شدیم. اقای فدوی مگر فاقد نیروی هوایی کارآمد یا یگان موشکی قابل هستیم که باید در چنین تهاجمی متکی به حضور مستقیم یگان هوایی کشوری دیگر باشیم؟ عراق بر خلاف همراهی تام با روسیه شاید هرگز به ایران چنین مجوزی را نداده و نخواهد داد؟ آقای فدوی یکی از نیروهای روس به اشتباه و توسط نیروی ترکیه کشته شد جهان با روسیه همنوایی کرد آیا حتی یک نفر بدلیل شهادت چند هزار نیروی ایرانی در سوریه با ما همنوایی کرده است؟ مذاکره روسیه با آمریکا را پذیرفته ایم مگر آمریکا را کدخدای آنها می دانیم و روسیه را کدخدای خودمان تلقی کرده ایم؟ مذاکره امروز موضوع روسیه واقعا مذاکره دو کدخدا نیست؟ اگر چنین نمی دانیم ما با پنج سال مجاهدت و اهداء هزارن شهید حرم در کجای چنین مذاکره ای قرار داریم که بناچار نتایجش را خواهیم پذیرفت؟ آیا ادله قابل قبولی می توانید برشمارید که روسیه ناخواسته در حال بازی در زمین ماست؟ (3933604) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.