نظر منتشر شده
۷۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431667
در حاشیه مناقشات سران قوا؛
چالش اختلافات
ناصر ایمانی/ بخش سیاسی الف/ 15 دی 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶
جریان سیاسی سکولار در کشور ما که اوج فعالیت و نظریه پردازی آنان در طی دولت اصلاحات بود، نظام سیاسی یکپارچه تحت عنوان "جمهوری اسلامی" را بر نمی‌تابد. آنان اعتقاد دارند که تلفیق دونظام "جمهوری"  و "اسلامی" در قالب یک نظام سیاسی، امکان پذیرنبوده و منجر به "حاکمیت  دو گانه" در یک نظام سیاسی می‌شود که بدین ترتیب مستمراً نزاع و نقار میان دستگاههای وابسته به جمهوریت و اسلامیت نظام بوجود می‌آید و این چالش، منجر به فروپاشی درونی نظام می‌گردد.

اختلاف میان نهادهای قانونی نظام (که می‌تواند طبیعی نیز باشد) بهترین دلیل برای این جماعت است که نظام جمهوری اسلامی ایران یک حاکمیت دو گانه است. این گروه حتی اگربتوانند، بی تمایل نیستند تا آتش اختلاف در میان نهادهای قانونی نظام راشعله ور نمایند تا نظریه‌شان اثبات شود. لذا معتقدین به نظام جمهوری اسلامی ایران همواره باید مساعی لازم را معمول نمایند تا تصویر بیرونی از نظام مخدوش نگردد و استحکام و انسجام درونی حاکمیت آسیب نبیند.

پر واضح است که همواره اختلاف نظر در میان سران قوا وجود دارد اما راهکارهای حل این اختلافات نیز به روشنی در قانون اساسی (اصل یکصدو ده) پیش بینی شده است و ضرورتی بر مطرح کردن آن از پشت تریبون‌های عمومی نیست زیرا آسیب‌های اجتماعی و سیاسی آن بسیار است.

متاسفانه چندی است این مهم توسط روسای محترم قوای مجریه وقضائیه نادیده گرفته می‌شود و چه بسا دستهائی نیز در پس پرده بر این آتش می‌دمند. با اینکه قبلاً تذکرات لازم از سوی مقامات کشور داده شده است اما هراز چند گاهی، نیش و کنایه‌ای دریک سخنرانی عمومی از سوی رئیس جمهور به قوه قضائیه خطاب می‌شود و ریاست محترم قوه قضائیه نیز بلافاصله با عتاب پاسخ می‌دهند وحتی تهدید می‌کنند که اسرار مگو را افشاء  می‌کنند. بدین ترتیب نه نیازی به تلفن هست نه جلسات سران قوا و نه ارجاع به هیئت حل اختلاف قوای سه گانه! روسای قوا چنان در انظار عمومی خط و نشان می‌کشند که مدیران دو حزب سیاسی مخالف نیز چنین نمی‌کنند. ادامه این فرآیند به کجا ختم خواهد شد؟
 
 
کلمات کلیدی : اختلاف سران قوا+آملی لاریجانی+روحانی+ناصر ایمانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۴۱:۴۱
من به عنوان یک ایرانی از حق خود در مورد مدیران حرامخوار اشرافی نمی‌گذرم و باید قوه‌قضاییه به شکایت مردم از این مدیران احترام بگذارد و با عدالت اسلامی آنان را محاکمه کنند. (4100443) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۱۳:۵۶
واقعیت اینه که قوه قضائیه نباید وارد این بگومگوها بشه چون دولت کار خاصی نداره وسرش درد میکنه برای این بگومگوها...هزینه های جاری رو داره با گرفتن مالیاتهای مستقیم و مالیاتهای برارزش افزوده با گرفتن از مردم میده و بدهی هاشو هم که داره اوراق چاپ میکنه و پرداخت میکنه و میندازه گردن دولت یا دولتهای بعدی..نزدیک انتخابات هم هست و این بگومگو فقط میشه یک فرصت طلایی برای پاسخگو نبودن بابت ناکارآمدیها و ده بیست درصد آرای همچین دولت ناکارآمدی رو افزایش میده و دودش به چشم مردم میره...همه جای دنیا باید حساب وکتاب دولتها شفاف باشه واگر غیر از این باشه باعث تعجبه ومردم تابحال فکر میکردن اینچنینه...هیچ جای دنیا هیچ دولتی همچین امر واضحی رو موکول به شفاف بودن حسابهای قوه قضائیه کشورش نمیکنه..بیکاری داره بیداد میکنه و ام الفساد همین بیکاریست..اگر واقعا کسی میخواد برای این مردم کاری کنه اوجب اوجبات رفع این مشکله وگرنه مردم حرفش را باور نمیکنند..همه باید کمک کنند بیکاری کم بشه و رونق اقتصادی ایجاد بشه (4100637) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۵۲:۳۸
آخرالامر ، ملت شاهد مصالحه و توافق در سکوت دو قوا ، بلکه سه قوا خواهند بود !!!
_________________________________________________________________________________
و باز هم مردم در محرومیت و نامحرمیت باقی خواهند ماند !!!! (4100721) (alef-13)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۷:۲۴:۱۹
حقوق های نجومی که بیشتر میراث دولت هست و درآمد کل مملکت هم دست دولت و شهرداری هست (4100766) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۴۴:۰۲
برخورد قوه قضائیه با دریافت‌کنندگان فیش‌های اشرافی آن قدر کمرنگ است که مردم حتی احساس نمی‌کنند که قوه قضاییه بر روند پرونده حقوق‌های نجومی نظارت و رسیدگی دارد، تا کی ما باید تماشاگر باشیم و ببینیم این موضوع مثل اکثر موضوعات فساد مالی با کم‌توجهی برخی مسئولان به فراموشی سپرده می‌شود؟ (4100445) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۴۴:۵۸
اینها همه به زیان کشور و مردم است. دو مسلمان بنشینند کنار هم و اختلافاتشان را حل کنند. (4100449) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۴۵:۲۴
اینها عوارض نبود شفافیت در نهاد های مختلف کشور در سالهای گذشته است.
و حالا طوری شده که هرکسی برای دیگری پرونده رو میکند... (4100453) (alef-13)
 
دادمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۵۱:۵۰
اینها دعوای زرگری است. خیالت راحت. بازنده ای نوع دعواهای همیشه مردم بینوا بوده و هست.

سایت الف هم متاسفانه خبر را منتشر می کند اما نظرات خوانندگان را سانسور!!! (4100463) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۵۳:۳۱
وسای قوا چنان در انظار عمومی خط و نشان می‌کشند که مدیران دو حزب سیاسی مخالف نیز چنین نمی‌کنند. (4100466) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۵۵:۳۳
پر واضح است که همواره اختلاف نظر در میان سران قوا وجود دارد اما راهکارهای حل این اختلافات نیز به روشنی در قانون اساسی (اصل یکصدو ده) پیش بینی شده است و ضرورتی بر مطرح کردن آن از پشت تریبون‌های عمومی نیست زیرا آسیب‌های اجتماعی و سیاسی آن بسیار است.

(4100468) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۴:۵۹:۱۲
زرگریه! (4100476) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۲:۲۷:۰۳
زرگری دقیقا خود تو هستی ! اخه چه سودی براشون داره ؟ (4101294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۱۱:۳۸
وجود اختلاف نتنها در نظام اسلامی. بلکه در یک نظام سکولار مبتنی بر دمکراسی نیز وجود دارد وطبیعی هم هست چون هیچ وقت دو نفر مثل هم فکر نمیکنند چه برسه به 70 میلیون... حتی به یک نگاه در نظام سلطنتی هم اختلاف نظر با پادشاه وجود دارد اما کسی جرأت ابراز ندارد در نتیجه علت اینکه این اختلاف نظر ها به یک مشکل یا معضل تبدیل میشه عدم توانایی تعامل هست چیزی در کشور های توسعه یافته بیشتر وجود داره.

البته این فقط نظر من بود. (4100494) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۱۳:۲۱
املاک_نجومی در مقابل حقوق_نجومی

بازنده اصلی مردم عادی (4100498) (alef-13)
 
نعمت الله صداقتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۱۶:۳۵
بسم الله الرحمن رحیم
سلام،متاسفانه چند سال است که این مشکلات هست،هم در دولت قبل و هم این دولت،دلیلش ضعف مدیریت هر قوه ای کاملا مشهود است،یکی میگه به دولت هجمه ای صورت می گیرد و یکی می گوید به قوه قضا هجمه شده است،حالا شما در نظر بگیرید چه بلایی سر امثال ما در این مملکت اومده،همه آقایون با سطح سواد و تخصص بالا مطرح هستند ولی در عمل به اندازه مردم سطح پایین جامعه هم رعایت نمی کنند،خیلی عملکرد دو قوا جالب نیست و فقط از خودشون تعریف می کنند،آیا این رسم اداره یک کشور است،
واقعا انسان متاسف می شود از این همه بی عدالتی ،چه در دستگاه قضا و چه در دولت،
آقایون به جای تعریف از خودشون بهتره خودشان را اصلاح کنند (4100505) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۱۷:۱۱
صحبت از شفاف سازی که میشه، همه میگن : تو اول بگو (4100508) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۰:۳۵
درود بر اقای روحانی که خواهان شفاف سازی هست. بهترین رییس جمهور تاریخ ایران هستی (4100513) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۹:۵۶
همه خواهان زبانی شفاف سازی هستند اما عملا کاری به کارش ندارند (4100534) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۱۴:۵۰
باز تو امدی نظر بدی به اوت زدی
بابا تبلیغات انتخاباتی هنوز موعدش نرسیده
انرژی تو نسوزون (4100639) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۱۸:۲۵
شفافیت نمایی یا شفاف سازی، حسابهای قوه قضاییه که از سال 75 شفافه وچند وقت پیش هم اسنادش به نماینگان داده شد وآنها تصدیق نمودند، حالا چرا دوباره رییس جمهور همچین حرفی میزند یک دلیل دارد به خاطر این است که قوه قضاییه فساد 8000 میلیاردی و 1200 میلیاردی و............... و مهتر فساد آقازاد ها را برسی میکند، آقای رییس جمهور اون موقعی که قوه قضاییه مه آفریید را محاکمه میکردند شما وامثال شما کف سوت هورا می کشیدید حالا هم همان قوه قضاییه است چرا اینطور به خاطر همان دلایلی است که گفتم. (4100653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۹:۵۵:۲۳
شما از کجا اینقدر مطمئن صحبت می کنی مگر حسابرسی موضوع به شما واگذار شده بود که با این سرعت جواب می دهی. (4101017) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۰:۵۴:۰۱
احسنت (4101132) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۱:۰۰:۵۱
شفاف نیست ! (4101142) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۷:۰۴:۵۷
ایشون بهتر است به جای شعار، ابتدا ثروت وزیران کابینه و نزدیکترین افراد به خودش را شفاف کند،‌ بعد برود سراغ دیگران !! (4100737) (alef-2)
 
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۷:۱۰:۴۰
دلتون رو به این مثبتهای مشکوک مجازی خوش نکنید، بیایید در جامعه واقعیت و مردم حقیقی را ببینید و با آنها صحبت کنید تا متوجه شوید بهترین رئیس جمهور تاریخ ایران، قطعا رئیس دولت یازدهم نیست و شخص دیگریست. (4100751) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۷:۱۳:۳۳
پول هاي بابك تو حساب انتخاباتي بعضي ها چه مى كنه!؟ (4100753) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۸:۱۷:۱۲
آقای روحانی چرا در خصوص ( حقوقهای نجومی ، کمک بابک زنجانی به ستاد انتخاباتیش ، اختلاس از بانکهای ملت و ملی ، اختلاس 8000 میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان ، قراردادهای نفتی - قرارداد کریمت - مازاد درآمد یارانه ها که به خزانه وا یز نشده و....) شفاف سازی نمیکند (4100838) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۰:۵۳:۱۲
منطق استادیومی (4101130) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۲:۰۹:۵۹
منطق شماها که فقط اتهام است (4101266) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۳:۱۲
فتنه گران، با ژست حمایت از روحانی، در اختلافات می دمند. و هدفشان فقط شکاف در حاکمیت است. (4100519) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۳:۵۴
چالش اختلافات !! ... خب ! البته خيلي هم عجيب نيست ! چرا ؟ چون داريم به انتخابات رياست جمهوري كهچند ماه ديگر برگزار مي شود ، نزديك مي شويم !! اين است كه چالش اختلافات ،دور از ذهن نيست !! البته زايش اختلا فات باز هم بعيد نيست ، چرا كه بر طبق آيه شريفه، انسان ها متفاوت آفريده شده اند و در تفاوت آدم هاست كه اختلاف به وجود مي آيد ، به عبارت ديگر اختلاف وجود نيايد ، محل شك و ترديد است !! ... اما وقتي بين سران مملكتي اختلاف به وجود مي آيد ، بايد ديد اين اختلاف براي حفظ منافع من نوعي كه حاصل جمع مون ميشه " ملت " است ، به وحود آمده كه در اين صورت به نظرم " مبارك اختلافي است " چرا كه پاي سود و زيان ملك و ملت در ميان است ، اما اگر اختلاف فردي باشد ، كه هر كسي بخواهد سنگ خودش و چند تا از اطرافيان به سينه بزند ، و هركسي بخواهد براي منافع خودش ، ... خب البته واضح و مسلم است كه از نظر من نوعي كه جمع مان ميشه " ملت " بسيار نكوهيده و ناپسنديده و ... بله ؟!! (4100520) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۴:۳۰
متاسفانه، حسن روحانی ،علیرغم تجربه ۳۰ ساله، به شدت تحت تاثیر مشاوران است. (4100521) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۶:۲۳
قوه قضاییه وقتی رحیمی و اریا و...را محاکمه کرد، دولتی ها کف می زدند. اما وقتی رفت سراغ ( م.ه) و حقوق های نجومی، شد جناحی!!! (4100525) (alef-13)
 
Taiwan
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۲۵:۴۵
برادر عزیز. م/ه الان در زندان است و آقای هاشمی با اینکه معتقد است که فرزندش بی کناه است هیچ تلاشی برای آزادی اش نکرده و از رانت مقام رهبری استفاده نکرده است. از آقای هاشمی دیگر چه انتظاری دارید. متاسفانه برخی از سیاسیون به حمله به هاشمی برای مطرح کردن خودشان استفاده می کنند. (4100676) (alef-13)
 
فرار مغان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۰:۴۸:۵۲
اقای هاشمی از رانت استفاده کرد و چند سال محاکمه را عقب انداخت و این قوه قضاییه بود که انقلابی عمل کرد (4101120) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۰:۵۰:۲۳
رهبری برای هیچ کس خودشو خرج نمکنه وملاکش قانونه (4101124) (alef-2)
 
فراز مغان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۱:۰۱:۰۰
اختلاف قوا فقط در زمان احمدی نژاد بد بود الان شده شفاف سازی (4101143) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۱:۰۲:۱۰
اگر دولت نگران افشا گریها بود خود به این شدت از قوه قضائیه خواستار شفافیت نمی شد ! (4101146) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۸:۰۷
متاسفانه خویشتن داری قوه قضاییه و تلاشش برای وارد نشدن در حاشیه ها، دولت را در این توهم فروبرده بود که می شود به صورت مونولوگ، ادعا مطرح کرد و کنایه زد. (4100530) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۱:۰۳:۲۳
کنایه نزده گفته ما تمام خلافهای دولت را افشا می کنیم دیگران هم بکنند حالا این دیگران نگران شده اند ! (4101148) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۲۹:۱۸
رسانه های جریان غربگرا، نه روحانی و نه قوه قضاییه برایش مهم نیست. و با اهداف خودش در اتش اختلافات می دمد. (4100531) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۳۰:۱۰
قوه قضاییه تاوان محاکمه شخصی مثل مهدی هاشمی را می دهد. (4100535) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۳۳:۱۰
روحانی متاسفانه اول شروع کرد. کار روحانی شده سخنرانی و کنایه به این و ان. (4100544) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۱۶:۵۲
منفی (4100647) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۲:۳۳:۴۶
روحانی تو هر مراسم که باشه محاله از دولت قبل انتقاد نکنه دیگه خسته شدیم (4101305) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۳۵:۰۲
قوه قضاییه ان جایی مغضوب دولت شد که رفت سراغ خط قرمزی به نام « حقوق های نجومی». (4100547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۵:۳۷:۵۵
کلا سخنرانی زیاد، خوب نیست.
گزارش کار حد اکثر در ده دقیقه مرتبط با حوزه کاری و نه بیشتر. (4100556) (alef-2)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۰۲:۲۸
کاش هرکس هر ارگانی هر جایی که از بیت المال یک ریال هم تغذیه کرده و می کند یکبار هم شده شفاف سازی کنن و اسناد مالیشون (همه شو نه بخشیشو رو کنن) (4100607) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۱۵:۱۳
مخالفم.

به اضافه آنکه، مهم نیست کی شروع کرد. مگر بازی بچه‌هاست!؟

باید پاسخ مستدل و قانونی و درست و دقیق داده شود. (4100641) (alef-13)
 
علی کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۱۷:۱۸
جناب آقای ناصر ایمانی

منشا اختلافات میان رییس قوه مجریه با سایر قوا و ارگان ها هیچ ربطی به نظریه ،به قول شما سکولارها ندارد ، چون در این صورت در 8 سال دولت آقای احمدی نژاد باید شاهد اوج تفاهم بین روسای قوا و نهاد های حاکمیتی بودیم ، که اینگونه نبود. ریشه اصلی این اختلافات متناسب نبودن مسئولیت ها و اختیارات روسای قوای سه گانه و نهاد های حاکمیتی به ضرر رییس قوه مجریه است به طوری که رییس جمهور قادر نیست برنامه های مد نظر خود را به راحتی انجام دهد. به عبارت بهتر اختیارات رییس جمهور در مقایسه با مسئولیت هایش بسیار کم است در حالی که نهاد های زیادی می شود نام برد که از اختیارات فراوانی بهره مند هستند و در بسیاری از موارد از این اختیارات برای ایجاد مانع در مسیر حرکت دولت استفاده می کنند و در عمل در برابر کاستی ها مسئول شناخته نمی شوند . (4100648) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۸:۳۷:۲۹
درود برشما. کاملا موافقم (4100868) (alef-3)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۲:۱۷:۲۴
آفرین (4101278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۱۷:۵۵
چه اشکالی دارد حساب های قوهقضاییه شفاف سازی شود (4100651) (alef-13)
 
دلاورخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۲۱:۴۴
نیش و کنایه‌ای دریک سخنرانی عمومی از سوی رئیس جمهور به قوه قضائیه خطاب می‌شود و ریاست محترم قوه قضائیه نیز بلافاصله با عتاب پاسخ می‌دهند.........................................

از نحوه خطاب کردن رییس جمهور و ریاست محترم قوه قضاییه میشه فهمید که سمت وسوی نوشته به کجاست (4100663) (alef-13)
 
از سار کاشان
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۲۱:۵۳
قوه قضاییه جناحی و خطی حرف بزند و عمل کند نخواهد توانست عدالت را پاس بدارد.
به امید همدلی و احیای صمیمیت بین همه آحاد جامعه (4100665) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۲۹:۲۸
قوه قضاييه فقط فرافكني ميكند
دادگاه شخصي مثل مرتضوي كه حكم كهريزك رو صادر كرده شش سال طول ميكشد و درنهايت دويست هزار تومان جريمه ميشود
كافيه ي اصلاح طلب كوچكترين اعتراضي به ي مساله سياسي بكند
اونوقت با وثيقه هاي ميلياردي و زندانهاي طولاني و سه فوريتي روبرو ميشن (4100691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۰:۵۱:۴۸
شما رو ارجاع میدم به محاکمه رحیمی معاون اول دولت احمدی نژاد .....اون موقع چقدر واسه قوه قضاییه هورا کشیدید.....الحق و الانصاف تو محاکمه کردن قوه قضاییه برای اسم اصولگرایان سخت گیر تر بود (4101126) (alef-2)
 
فارض
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۲۳:۴۴:۲۱
از تعداد آرائى كه گرفتى معلومه نظرت درسته !!! (4106080) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۹:۱۰:۵۸
رییس جمهور چند کلام گفتند و در مقابل، چند سطر پاسخ شنیدند.
رییس جمهور صحبتی داشتند و در مقابل متهم شدند که برای انتخابات، از یک فرد مسئله دار، پول گرفته است. (4100931) (alef-2)
 
محمد خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۹:۲۲:۰۶
رئیس جمهور تابحال در برخورد با فساد اداری فقط قول داده ولی عمل نکرده.
رئیس قوه قضاییه در جلسات و برنامه های تلویزیونی فقط در خصوص امور بین الملل و برجام صحبت میکند.
تا زمانیکه سران قوا با فساد در زیر مجموع خود برخورد نکنند ، این فساد عین غده سرطانی تمام جامعه را آلوده خواهد کرد.
تا زمانیکه قانون حاکم نباشد، قانون فقط به مانند تار عنکبوت مگس های ریز را شکار میکند.
(4100947) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۰:۲۱:۴۲
اين اختلافات طبيعي در كشورهاي دموكراتيك شما چرا مي ترسي باعث ميشه دوقوه بفكر بازتاب عملكردش باشه اين چيزها نخ نما شده كه بيگانگان استفاده مي كنند (4101065) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۰:۴۴:۳۴
باید یه کمپین راه بندازیم در فضای مجازی با نام بس_کنید. این حضرات فکر می کنند اگه دائم به هم تک و پاتک بزنند مردم قضاوت می کنند و میگن این درست میگه یا اون.

پس لطفا این کمپین رو راه بندازیم بلکه این رفتار ناپسند متوقف شد. (4101111) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۱:۱۳:۱۴
همه بسیج شدم علیه روحانی
هر روز یک بحران
مطمئن باشید ایندوره رای بیشتری میاره. (4101169) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۱:۱۸:۲۷
چرا همیشه در بیان مشکلاتمان پای نفر سوم را به میان می کشیم ؟! برادر عزیز عیب از خودمان است نیاز نیست کسی در آتش اختلافات ما بدمد ! اصلا لزومی ندارد دیگران باعث وبانی آن باشند ! بعضی طوری مسائل ومشکلات مملکت را می بینند وتفسیر می کنند که انگار اصولا مسئولین ما از خود کمترین اراده ودرکی ندارند واین دیگران هستند که به آنها خط می دهند اگر این گونه است پس این همه ادعای ما بهترینیم ونظام ما کامل است وامثالهم بایت چیست ؟!نه عزیزم هر عیب که هست در خود ماست هرچند درخواست شفاف سازی عیب نیست بلکه حرکتی مترقیانه است که مسئولین ما تا کنون به آن عادت نداشته اند واجرایش برایشان سخت است ! (4101174) (alef-2)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۲:۱۲:۰۳
متاسفانه مسولین محترم به جای حل مشکلات مردم به جان هم افتاده اند و این نشان می دهد مسولان اصلا به فکر مردم نیستند بلکه مصلح ومنافع شخصی آنها اولویت دارد . (4101273) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۳:۱۹:۴۰
فقط باید گفت جای تاسف دارد (4101373) (alef-13)
 
پیراسته فر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۳:۲۷:۳۰
چراسران قوا درمصاحبه هایشان برای هم چشم غره میان!!!
انگاری هرکدام ازهم، کلی پرونده دارن که همدیگررا محترمانه تهدیدبه افشایش میکنن!!! (4101381) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۳:۵۸:۰۴
بنویسید «افزایش بیکاران» بخوانید «افزایش مشارکت پس از برجام» (4101424) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۰۰:۰۳:۲۲
وقتی دولت محرمانه‌ها خواستار شفافیت می‌شود! (4101431) (alef-3)
 
قیطران از روستای حی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۰۹:۳۹:۰۰
حق با قوه قضاییه است (4101711) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۲۱:۰۶:۱۶
خسته ایم از زندگی در این کشور .هیچکس به فکر رفع مشکلات مردم نیست همه دنبال تثبیت منافع شخص و گروهی خودشانند همهمشان باید واگذار کرد (4102742) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۲:۱۱:۱۹
كار بسيار زشت و نا پسندي است (4103053) (alef-3)
 
حسين
Sweden
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۳:۰۷:۱۱
نظرات نكاه كنيد حسن روحاني اين همه راي داره لابد كارش درسته (4103077) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.