توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473869
این برندهای کرم ضد آفتاب را در فصل تابستان نخرید
بخش سلامت الف، 30 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
برخی از برندهای کرم ضدآفتاب عددهایی را بر روی محصول درج می‌کنند که با محتویات درون آن همخوانی ندارد و استفاده از آنها برای سلامتی مضر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ در فصل گرم تابستان اشعه ماوراءبنفش خورشید بیشتر می‌شود و بر اساس توصیه متخصصان پوست و به منظور جلوگیری از آفتاب سوختگی و سرطان پوست باید از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کرد. سطح میزان محافظتی کرم ضدآفتاب با عنوان spf بیان می‌شود که spf 15 حدود 93 درصد، spf 30 حدود 97 درصد و spf 50 حدود 98 درصد پوست را در برابر اشعه ماورابنفش خورشید محافظت می‌کند. در یک مطالعه جدید نشان داده شده است که یک سوم برندهای کرم‌های ضد آفتاب در مورد سطح حفاظتی آنها در برابر نورخورشید اغراق می‌کنند و تبلیغات آنها صحت ندارد و این بدین معنی است که میزان سطح حفاظتی ضدآفتاب در برابر اشعه ماورابنفش (spf) دروغین بوده و امکان بروز و سوختگی تاول وجود داشته و موجب افزایش شانس ابتلا به سرطان پوست می‌شود.

در صدر فهرست کرمهای ضد آفتاب که spf کمتر از نصف عدد درج شده بر روی آن بوده ضدآفتاب "babyganics mineral-based lotion spf 50 " قرار دارد. پنج کرمی که در لیست بدترین ضد آفتاب‌ها قرار دارند: 1. babyganics mineral-based lotion spf 50+ لوسیون بیبی گانیک با اس. پی. اف 50 2. eltamd uv aero continuous spray spf 45 اسپری التا ام دی با اس. پی. اف 45 3. cerave body lotion spf 50 لوسیون بدن سراوی 4. all terrain aquasport lotion spf 30 لوسیون آل‌ترین با اس. پی. اف 30 5. mdsolarsciences mineral moisture defense lotion spf 50 لوسیون ام دی ساینس با اس. پی. اف 50 حفاظت از پوست از نور خورشید در برابر نورخورشید برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست ضروری بوده، در ایالات متحده سرطان پوست یکی از شایع‌ترین انواع سرطان‌ها است به همین دلیل کارشناسان و متخصصان پوست توصیه می‌کنند که علاوه بر استفاده از ضدآفتاب حتی المکان از ایستادن در معرض نور خورشید اجتناب و در زیر آفتاب از چتر یا کلاه استفاده کنید. گفتنی است؛ میزان spf ضدآفتاب در افراد با پوست روشن بالاتر و در پوست تیره‌تر کمتر است.
main-image
 
برخی از برندهای کرم ضدآفتاب عددهایی را بر روی محصول درج می کنند که با محتویات درون آن همخوانی ندارد و استفاده از آنها برای سلامتی مضر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در فصل گرم تابستان اشعه ماوراءبنفش خورشید بیشتر می شود و بر اساس توصیه متخصصان پوست و به منظور جلوگیری از آفتاب سوختگی و سرطان پوست باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کرد.
 
سطح میزان محافظتی کرم ضدآفتاب با عنوان SPF بیان می شود که SPF 15 حدود 93 درصد، SPF 30 حدود 97 درصد و SPF 50 حدود 98 درصد پوست را در برابر  اشعه ماورابنفش خورشید محافظت می کند.
 
در یک مطالعه جدید نشان داده شده است که یک سوم برندهای کرم های ضد آفتاب در مورد سطح حفاظتی آنها در برابر  نورخورشید اغراق می کنند و تبلیغات آنها صحت ندارد  و این بدین معنی است که میزان سطح حفاظتی ضدآفتاب در برابر اشعه ماورابنفش (spf) دروغین بوده و امکان بروز و سوختگی تاول وجود داشته و موجب افزایش شانس ابتلا به سرطان پوست می شود. 
 
در صدر فهرست کرمهای ضد آفتاب که SPF کمتر از نصف عدد درج شده بر روی آن بوده ضدآفتاب "Babyganics Mineral-Based Lotion SPF 50 " قرار دارد. 

  پنج کرمی که در لیست بدترین ضد آفتاب ها قرار دارند:
 
1. Babyganics Mineral-Based Lotion SPF 50+ لوسیون بیبی گانیک با اس.پی.اف 50 
 
2. eltaMD UV Aero Continuous Spray SPF 45 اسپری التا ام دی با اس.پی.اف 45 
 
3.  CeraVe Body Lotion SPF 50  لوسیون بدن سراوی 
 
4. All Terrain AquaSport Lotion SPF 30 لوسیون  آل ترین با اس.پی.اف 30 
 
5. MDSolarSciences Mineral Moisture Defense Lotion SPF 50 لوسیون ام دی ساینس با اس.پی.اف 50 
 

 
حفاظت از پوست از نور خورشید در برابر نورخورشید برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست ضروری بوده، در ایالات متحده سرطان پوست یکی از شایع ترین انواع سرطان ها است به همین دلیل کارشناسان و متخصصان پوست توصیه می کنند که علاوه بر استفاده از ضدآفتاب حتی المکان از ایستادن در معرض نور خورشید اجتناب و در زیر آفتاب از چتر یا کلاه استفاده کنید. 
 
گفتنی است؛ میزان SPF ضدآفتاب در افراد با پوست روشن بالاتر و در پوست تیره تر کمتر است. 
 
 
 
کلمات کلیدی : کرم ضد آفتاب+سرطان+پوست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.