توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463860
موافقت پارلمان ترکیه با تمدید حالت‌ فوق‌العاده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۱
پارلمان ترکیه با تمدید حالت فوق‌العاده در این کشور که از کودتای نافرجام تابستان گذشته آغاز شده، موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد، نمایندگان پارلمان این کشور با تمدید سه ماهه حالت فوق‌العاده که در پی کودتای نافرجام ژوئیه سال گذشته در این کشور به اجرا گذاشته شده بود، موافقت کردند.

شورای امنیت ملی و سپس شورای وزرای ترکیه دوشنبه‌شب موافقت خود را با تمدید سه ماهه حالت فوق‌العاده در این کشور که امروز (چهارشنبه) به پایان می‌رسد، اعلام کرده بودند.

شورای امنیت ملی ترکیه دوشنبه به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه تشکیل جلسه داده و وضعیت فوق‌العاده را سه ماه دیگر تمدید کرد.

این شورا در توجیه این مصوبه خود آورده است، به منظور تضمین ادامه اقدامات حمایت از دموکراسی و اصول کشور قانونمند و نیز آزادی‌ها و حقوق این تصمیم گرفته شد.

نومان کورتولموش، معاون نخست‌وزیر ترکیه در کنفرانسی مطبوعاتی در آنکارا افزود، این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که شورای امنیت ملی ترکیه به شورای وزیران توصیه کرد وضعیت فوق‌العاده در این کشور تمدید شود.

حالت فوق‌العاده در ترکیه که ابتدا بیستم ژوئیه سال گذشته پنج روز پس از کودتای نافرجام بر ضد دولت رجب طیب اردوغان این کشور به اجرا گذاشته شد، پیش از این دو بار در ماه‌های اکتبر و ژانویه گذشته تمدید شده بود.

حالت فوق‌العاده به مقامات آنکارا اختیارات ویژه‌ای می دهد تا مخالفان دولت را از نهادهای مختلف اخراج کنند، موسسات و گروه‌های رسانه‌ای را تعطیل کنند یا مدت بازداشت افرادی را که هنوز تفهیم اتهام نشده‌اند، طولانی‌تر کنند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه + رفراندوم + اردوغان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.