نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422568
مهمترين نياز دولت تدبير و اميد
بخش تعاملی الف - معین الحق
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱


دولت قبل ، علي رغم داشتن معايب و نقاط ضعف فراوان ، داراي نقاط برجسته و مثبتي هم بود. انصاف و وجدان اقتضا ميکند که اين نقاط قوت و ضعف با هم ديده شود و اغراض سياسي مانع از ان نشود که نقاط قوت ديده نشود و يا نقاط ضعف بيش از حد بزرگ شود.

 طبعا بررسي نقاط قوت و ضعف هم ميتواند به عنوان يک تجربه گرانسنگ مورد استفاده دولت هاي اينده باشد منتهي به شرطي که در نگاه به گذشته از حد انصاف و واقع بيني خارج نشويم.

اين نوشته در مقام دفاع يا نقد دولت گذشته نيست بلکه صرفا بيان تحربه اي است که از گذشته اموختيم. کشور عزيز ما داراي کاستي ها و عقب ماندگي هايي هست که اين کاستي ها جز با کار جهادي قابل برطرف شدن نيست.
از جمله نقاط قوت دولت قبل داشتن روحيه ي جسارت و انجام کارهاي بزرگ بود. مسکن مهر، هدفمندي يارانه ها، کارت سوخت و ... از جمله کارهاي بزرگ دولت قبل بود.

 بنده نميگويم که تمام اين کارها خوب بودند يا بد ، سخن بنده اين است که اگر منصفانه به گذشته نگاه کنيم ميبينيم که جسارت انها و فکر انجام کارهاي بزرگ از نقاط مثبت دولت قبل بود. اين نکته دقيقا جزء کاستي هاي دولت فعلي و در عين حال مهمترين ضرورت امروز کشور است . در طول سه سالي که از دولت فعلي ميگذرد انچه ديده ميشود اداره روزمره کشور است و خبري از انجام کارهاي بزرگ و طرح هاي تحول افرين نيست.

اگر بخواهيم براي ايران اسلامي کاري کنيم بايد به دنبال کارهاي بزرگ برويم. و تا زماني هم که به فکر انجام طرح هاي تحول افرين و کارهاي بزرگ نباشيم بعيد به نظر ميرسد که اوضاع تغيير محسوسي کند.
 
 
کلمات کلیدی : معین الحق
 
یکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۲۲:۲۶:۴۷
حق گفته (4060774) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۲۲:۱۸:۳۸
انصافا یک کار درست از دولت قبل بگین مسکن مهر که همش مونده تا درس بشه کارت سوخت هم یک طرح هزینه بر و بی دلیل بود چون با یکسان شدن قیمت سوخت کارت سوخت بی معنی است یه نفر 30 لیتر سهمیه یه نفر 2 لیتر سهمیه و اونی که ماشین نداره هم هیچ خدایی با تفکر سهمیه بندی مملکت اداره نمی شود.
مشکل دولت قبل این بود که سواد اقتصادی نداشتن می خواستن به زور اقتصاد اداره کنن افزایش قیمت مسکن مشکلش افزایش تورم و عدم امکان وارادات مسکن بود نه کمبود مسکن الان مساکن مهر بیشتر خالی از سکنه هسن (4062408) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته