توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399664
دبیرکل جدید سازمان ملل از برنامه‌هایش گفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵
نخست وزیر سابق پرتغال که به احتمال زیاد دبیرکل بعدی سازمان ملل خواهد بود، اعلام کرد، قصد دارد یک میانجی‌گر صادق، یک آشتی دهنده و فردی باشد که در راستای ایجاد شرایط برای توافق عمومی و اجماع تلاش می‌کند.
 
به گزارش ایسنا، آنتونی گوتیرس، نخست وزیر سابق پرتغال که در رای گیری اولیه روز چهارشنبه حمایت متفق القول شورای امنیت را در خصوص تصدی‌اش بر سمت دبیرکل سازمان ملل را به دست آورد در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس و دو خبرگزاری دیگر گفت: اگر به عنوان دبیرکل سازمان ملل انتخاب شوم با تمام کشورها برای کمک به حل مشکلات متعدد در برنامه جهانی همکاری خواهم کرد.

ویتالی چورکین، سفیر دائم روسیه در سازمان ملل که در حال حاضر رئیس شورای امنیت محسوب می‌شود، ابراز امیدواری کرد که اعضای این شورا با تایید زبانی خود نامزدی گوتیرس را امروز (پنجشنبه) به مجمع عمومی سازمان ملل پیشنهاد خواهند داد. مجمع عمومی سازمان ملل با ۱۹۳ عضو باید دبیرکل آتی سازمان ملل را تایید کند.
 
کلمات کلیدی : آنتونیو گوترش+دبیرکل سازمان ملل+ بان کی مون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.