توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469666
ممنوعیت نشان دادن مدل‌‌لاغر در تبلیغات‌فرانسه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۲
دولت فرانسه قانونی را ابلاغ کرد که به موجب آن نشان دادن مدل‌های لاغر برای تبلیغات پوشاک و کالا ممنوع است.

به گزارش ایسنا به نقل از اینترفاکس براساس این قوانین از 6 مه هر مدلی که در فرانسه کار می‌کند باید گواهی پزشکی ارائه دهد که براساس آن شاخص توده بدنی او با دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی مطابقت داشته باشد و نباید افرادی به کار گرفته شود که تبلیغ لاغری به جای کالا باشد.

براساس این قانون برای متخلفان جریمه ۷۵ هزار دلاری و شش ماه زندان در نظر گرفته شده است.

به گفته پزشکان فرانسوی، بیش از سی هزار نفر از مردم این کشور به بی اشتهایی مفرط مبتلا هستند که ۹۰درصد آنان زنان جوان هستند.

این افراد تنها تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌های، از تغذیه مناسب و رسیدن به اندام معمولی خودداری می کنند و خواهان همانندسازی اندام خود با مدل های لاغر هستند که سلامت بهداشتی را در فرانسه به خطر انداخته است.

در سال های اخیر قوانین مشابهی در ایتالیا و اسپانیا نیز که از مهمترین کانون‌های مد و پوشاک در جهان به شمار می‌روند اتخاذ شده است.

کارشناسان بهداشتی اروپا امیدوارند با محدودیتهای جدید، مردم به این آگاهی برسند که برای داشتن سلامتی و اندام مناسب نباید شدیدا لاغر شوند و خود را دچار سوء تغذیه کنند بلکه تغدیه مناسب در کنار ورزش بهترین راه رسیدن به سلامتی است.
 
کلمات کلیدی : تبلیغات+فرانسه+مدل لاغر+لاغری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.