توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 255564
دانشگاه ایرانیان و لزوم تعیین تکلیف نهایی آن
بخش تعاملی الف - ناصر خادمی ماشاری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۹
*همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیر پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان با حضور احمدی‌نژاد رئیس این دانشگاه به طور آزمایشی راه‌اندازی شد - دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان یا ورژن جدید دانشگاه آزاد - لجبازی دانشگاه ایرانیان کار دستش می‌دهد - در مراسمی از آرم دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان رونمایی شد - وزارت علوم: دانشگاه ايرانيان مجوز ندارد - وزارت علوم سایت دانشگاه احمدی‌نژاد را مسدود کرد - مراجع قانونی در موضوع دانشگاه ایرانیان وارد شوند - اطلاعیه عجیب احمدی نژاد در سایت دانشگاه ایرانیان*

سطور فوق بعنوان مشتی نمونه خروار از اخباریست که طی یکسال و نیم گذشته در ارتباط با موضوع دانشگاه ایرانیان متعلق به جناب آقای احمدی نژاد در رسانه ها منعکس گردیده و می گردد. بنظر می رسد که اخبار مربوط به این مؤسسه دیگر به سوهان روحی برای مردم تبدل شده است. ضمن اینکه لابد برخی هم به سبب علاقه مندی به دکتر احمدی نژاد و یا هر دلیل دیگری یا در دوره های این مجموعه شرکت کرده و شاید هم برخی باشند که بدلیل همان تعلق خاطر، منتظر تعیین وضعیت قطعی این مرکز هستند تا در دانشگاه متعلق به شخصیت محبوبشان تحصیل نمایند. حال اگر نهایت امر به تعطیلی کامل مؤسسه مذکور منتهی شود، آیا بخشی از بهترین ایام عمر هر دو گروه از افراد مذکور به بطالت نگذشته است؟

اینکه سازمان های مسئول و تصمیم گیرنده اینقدر مماشات کنند و مسئله اتخاذ تصمیم نهائی راجع به سرنوشت دانشگاه ایرانیان مشمول گذر زمان شود، به نظر نمی رسد که به نفع کشور ولو بخش اندکی از جوانان این سرزمین باشد. لذا اگر آنطور که مسئولین وزارت آموزش عالی می گویند، مسئله مجوز مرکز آموزشی به نام دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان کان لم یکن گردیده و تحرکات و اعلامیه هائی که تحت عنوان فعالیت های چنین مرکزی منتشر می شود و یا هرگونه فعالیت آموزشی مرکز مزبور، غیر قانونی است، طبیعتاً بایستی برای تعطیلی آن اقدام عاجلی از طریق قوه محترم قضائیه بعمل آورد تا بیش از این موجبات انحراف افکار بخشی از جوانان فراهم نگردد.

با توجه به روحیات و منش رئیس جمهور محترم سابق، بعید است که وی با ابلاغیه و مصاحبه مسئولین وزارت علوم، میدان را خالی نماید و طبیعتاً ایشان قادرند از وجود همین فضا و شرایط کج دار و مریز موجود هم ولو بهره برداری تبلیغاتی صرف بنمایند. بدیهی است که اینگونه تقابل ایذائی که دو طرف در پیش گرفته اند، بجز آنکه موجبات سردرگمی بخشی از جامعه را پدید آورده و می آورد، حاصل دیگری به همراه نخواهد داشت.

پس لازم است تا کش و قوس مربوط به مسئله دانشگاه مذکور به دمل چرکینی تبدیل نگردیده، وزارت علوم اقدام عاجل و مقتضی برای تعیین تکلیف نهائی آن بعمل آورد.
 
کلمات کلیدی : ناصر خادمی ماشاری