توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475362
اظهارات منتسب به امیر قطر تکذیب شد/ اخبار ضدونقیض از وضعیت سفیران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
خبرگزاری قطر (قنا) اظهارات منسوب به امیر این کشور را تکذیب و از هک پایگاه خبری این خبرگزاری از سوی افراد ناشناس خبر داد.

به گزارش العالم، خبرگزاری رسمی قطر از همه رسانه ها خواست به اظهارات ساختگی منتسب به امیر قطر توجهی نکنند.

پیشتر، خبرگزاری رسمی قطر بخشهایی از سخنان امیر این کشور را منتشر کرد که در آن تأکید شده بود چون ایران یک قدرت اسلامی است، هیچ عقلانیتی در ادامه خصومت با ایران وجود ندارد اما ساعاتی بعد منابع قطری ضمن نفی انتساب این اظهارات به امیر قطر، مدعی شدند که پایگاه خبرگزاری این کشور هک شده است.

رسانه‌های عربی بامداد روز چهارشنبه اظهاراتی را به نقل از «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر درباره ایران، رژیم صهیونیستی و آمریکا منتشر کردند. با این وجود خبرگزاری قطر ساعاتی بعد این اظهارات را تکذیب و اعلام کرد که انتساب آن به امیر قطر درست نیست. این خبرگزاری، همچنین، مدعی شد که پایگاهش هک و این سخنان در آن منتشر شده است.

در همین حال، «شیخ سیف بن احمد آل ثانی، مدیر دفتر رسانه ای حکومت قطر اعلام کرد: چنین اظهارات ساختگی منتسب به امیر پس از حضور وی در مراسم فارغ التحصیلان هشتمین دوره خدمات ملی منتشر شد.

وی با «شرم آور» دانستن این اقدام و تاکید بر مجازات عاملان آن، چنین اظهاراتی را بی اساس خواند و تاکید کرد: مقامات مسئول به طور مستقیم دراین باره تحقیق کرده و وارد عمل خواهند شد.
پس از آن، این خبرگزاری تاکید کرد که صفحه اش در «توییتر» مورد حمله هکرها قرارگرفته و اخبار ساختگی را در آن منتشر کرده اند.

«یوسف ابراهیم المالکی» مدیرکل خبرگزاری قطر اعلام کرد که، وبسایت این خبرگزاری از سوی افراد ناشناس هک شده، اما در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.

المالکی تاکید کرد که امیر در جشن فارغ التحصیلی سخنرانی نکرده است. وی از اینکه بسیاری از رسانه ها این خبر را منتشر کردند اظهار شگفتی کرد چرا که حکومت قطر در بیانیه ای با تکذیب اظهارات منتسب به امیر درباره عربستان، از هک خبرگزاری قنا خبرداده بود.

از سوی دیگر، «عبدالله العذبه» سردبیر روزنامه قطری العرب از پافشاری برخی رسانه ها در همسویی با اخبار جعلی و ساختگی به منظور فتنه افکنی میان کشورهای حوزه خلیج فارس اظهار تعجب کرد.

شبکۀ العربیه عربستان، در خبری فوری، به نقل از خبرگزاری رسمی قطر اعلام کرد که دوحه سفرای خود را از کشورهای عربستان، کویت، امارات، بحرین و مصر فراخوانده است.

ساعتی پس از این، العربیه با نقل یک خبر فوری دیگر به نقل از وزیر خارجه قطر نوشت که او نه سفرای کشورش را فراخوانده نه دستور اخراج سفرای کشورهای دیگر را صادر کرده است.

با وجود این، رسانه های سعودی و اماراتی، مانند العربیه و اسکای نیوز، مدعی شدند اظهارات وزارت خارجه قطر در زمینه فراخواندن سفرایش و اخراج سفرای برخی کشورها متناقض است.
 
کلمات کلیدی : امیر قطر + شبکه الجزیره + امارات + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.