نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465066
بقیه لبنیاتی‌ها هم به گرانفروشان پیوستند!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
ایسنا نوشت:دو تولیدکننده مطرح محصولات لبنی در ماه گذشته اقدام به افزایش غیرقانونی قیمت دو محصول کردند که پس از هشدار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان نه تنها این دو برند قیمت‌های افزایش یافته خود را برنگرداندند بلکه بقیه تولیدکنندگان نیز مانند آن‌ها نرخ‌های خود را افزایش داده‌اند و به نظر می‌رسد خبری از ناظران و دستگاه‌های نظارتی نیست.

 چند روز پس از تعطیلات نوروزی دو کارخانه تولید کننده محصولات لبنی اقدام به افزایش غیرقانونی قیمت دو محصول ماست و شیر کرده بودند که بر اساس اطلاعیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان این افزایش قیمت تخلف محسوب شده و بدون مجوز صورت گرفته و مقرر شد تا سازمان با متخلفان برخورد کند و کارخانه‌های متخلف نیز نرخ های خود را به حالت سابق برگردانند.

اما با وجود گذشت حدود یک ماه از این تخلف و اظهارات دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی مبنی بر اینکه قیمت محصولات لبنی گران شده به نرخ‌های گذشته باز گشته است، نه تنها این تخلف جبران نشد بلکه دیگر کارخانه‌های تولیدکننده و عرضه کننده محصولات لبنی اقدام به تکرار این تخلف و گران فروشی محصولات خود در کنار دو متخلف دیگر کرده‌اند که به عنوان مثال قیمت ماست یک کیلویی پر چرب از ۹۰۰۰ تومان به ۹۵۰۰ تومان رسیده است و دیگر انواع ماست و شیر نیز همین رویه را در بازار دنبال کرده‌اند.

این آشفته بازار در حالی ادامه دارد که به نظر می‌رسد خبری از نظارت و برخورد دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیست، چراکه تاریخ تولید محصولات لبنی عرضه شده امروز در بازار به روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه بر می گردد، در حالی که قیمت آن‌ها همچنان همان قیمت‌های افزایش یافته غیرقانونی گذشته است.

حال باید دید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با صنایع لبنی متخلف برخورد می‌کند و قیمت این محصولات به حالت سابق بازمی‌گردد یا آن که همان اتفاقی که برای کره افتاد برای شیر، ماست و دیگر محصولات لبنی نیز تکرار می شود و مسئولان دستگاه‌های نظارتی از موضع خود کوتاه می‌آیند و به جای برخورد با صنایع متخلف  اجازه افزایش قیمت را به آن‌ها می‌دهند؟
 
کلمات کلیدی : گرانی فروشی+افزایش قیمت+لبنیات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۳:۲۷:۲۹
هي ميگن كالاي ايراني محصولات ايراني دو روز پيش شير خريدم از يكي از اين برند هاي معروف بخدا قابل مصرف نبود با اب قاطيش كرده بودند يه خدايي هست بالا سر (4278639) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۳:۵۰:۲۱
ميتوانندوگران ميفروشند،اگركسي ميتواند اعتراض كند!؟ (4278691) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.