توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445167
تحلیل رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از اوضاع کنونی و آینده "سوریه"
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۰
بروجردی گفت: آمریکا در حال حاضر به دنبال اتخاذ سیاست‌های آتش‌افروزی در سوریه است.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با میزان درباره وضعیت فعلی کشور سوریه در مبارزه با گروه‌های تکفیری اظهارکرد: وضعیت فعلی کشور سوریه نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر است.

وی افزود: در حال حاضر هم به لحاظ نظامی و هم به لحاظ تثبیت قدرت و ساختار سیاسی حاکم بر سوریه شرایط بسیار مطلوبی در این کشور حاکم است که بدون شک در جهت ایجاد صلح و استمرار این وضعیت در این کشور تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: البته طبیعتا آنها، علی رغم شعارهای صلح‌طلبانه برخی از کشورهای منطقه و جهان سیاست استمرار چالش را هم دنبال می‌کنند.

رئیس گروه پارلمانی ایران و سوریه تاکید کرد: اینکه آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند ما سلاح‌های پیشرفته و فوق پیشرفته به مبارزین می‌دهیم یعنی سیاست‌ آتش افروزی برخی از کشورهای منطقه و جهان هنوز در سوریه وجود دارد.

بروجردی اظهارکرد: آمریکا و هم‌پیمانانش در سوریه هنوز بر روند ادامه سیاست‌های نادرست و آتش‌افروزانه خود در سوریه ادامه می‌دهند که این رویه به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: بنده بر این باورم همانطور که سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا در پایان پنج سال در سوریه ناموفق بوده است این رویه ادامه خواهد داشت و هیچ دستاوردی را نصیب آمریکایی‌ها و همراهانشان نمی‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه سیاست‌های عملا در آمریکا با شکست روبه رو شده است تاکید کرد: تنها مسیر حل مشکل سوریه اتخاذ راه‌حل سیاسی است که تنها از طریق مذاکرات سوری-سوری در این کشور امکانپذیر خواهد بود.
 
 
کلمات کلیدی : علاءالدین بروجردی + کمیسیون امنیت ملی + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.