نظر منتشر شده
۱۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 59786
دلايل انصاري براي پاسخ ندادن به سوالات بينندگان الف
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۳۰
آقاي مجید انصاري از پاسخگويي به بينندگان الف عذر خواهي كرد.در پي دعوت بخش تحليلي الف از آقاي مجید انصاري ، عضو مجمع تشخيص مصلحت و از فعالان ستاد انتخاباتي آقاي موسوي براي پاسخگويي به سوالات بينندگان اينترنت درباره انتخابات اخير و قبول اين دعوت از سوي ايشان، طي يك هفته اخير بيش از 500سوال از آقاي انصاري واصل شد كه اغلب تكراري و برخي خارج از موضوع بحث و يا حاوي تهمت و توهين بود. سوالات قابل قبول در 28سوال تلفيق و براي پاسخگويي آقاي انصاري به نمايش درآمد.طبق قرار اوليه، آقاي انصاري قبول كرده بودند طي 4تا 5 روز و به تدريج، سوالات رسيده بينندگان را پاسخ دهند. پس از تاخير چند روزه در ارايه پاسخها، صبح امروز خبرنگار الف پيگير پاسخها شد كه ايشان با عذرخواهي از پاسخ به سوالات رسيده گفتند:

«ضمن تشكر از اين كار خوب سايت الف و با احترام به بينندگان محترمي كه سوال طرح كرده اند، باتوجه به اينكه برخي از سوالات مربوط به آقاي موسوي مي شود من سخنگوي ايشان نيستم و باتوجه به تحولات اخير ولزوم آرام نگهداشتن فضا درموقعيت حساس فعلي، از پاسخ به سوالات رسيده عذر خواهي مي كنم. ان شاالله در وقت ديگري به اين سوالات پاسخ خواهم داد»بخش تحليلي الف دلايل جناب آقاي انصاري را براي پرهيز از پاسخگويي به سوالات رسيده، كافي و قانع كننده نمي داند و معتقد است آرامش واقعي در فضاي سياسي كشور مستلزم رفع سوء تفاهم ها و پاسخگويي به سوالات و ابهامات موجود است .

بخش تحليلي الف از همان روز 23خرداد كه ادعاي تقلب در انتخابات توسط آقاي موسوي و برخي اطرافيان ايشان مطرح شد، تلاش كرد ايشان يا نزديكانشان را به پاسخگويي به سوالات موجود تحت عنوان مهمان ويژه الف يا شركت در مصاحبه اي معمولي قانع كند اما طي 6ماه گذشته نه آقاي موسوي و نه هيچكدام از چهره هاي سياسي مدعي تقلب در انتخابات حاضر به مصاحبه و پاسخگويي به ابهامات و سوالات درباره ادعاي بسيار بزرگشان نشده اند.بخش تحليلي الف دعوت خود از آقاي موسوي، آقاي انصاري و همه چهره هاي سياسي مدعي تقلب در انتخابات 22خرداد را همچنان پابرجا تلقي مي كند و معتقد است با مناظره، گفتگو، ارائه استدلال و شواهد، بسياري از سوء تفاهم ها برطرف مي شود و چهره زلال حقيقت نمايان خواهد شد .ازآنجا كه طرف ديگر ماجراي انتخابات 22خرداد نيز (وزارت كشور) در پاسخگويي به ابهامات و اقناع معترضان كوتاهي كرده است، بخش تحليلي الف در روزهاي آينده سعي خواهد كرد پاسخ هاي وزارت كشور را به ابهامات و سوالات موجود درباره انتخابات جويا شود.

بخش تحليلي الف از همه بينندگاني كه سوالات خود را از جناب آقاي انصاري مطرح كردند عذر خواهي مي كند و اميدوار است يكي از چهره هاي سياسي نزديك به آقاي موسوي، براي پاسخ به اين سوالها داوطلب شود.

28سوال غيرتكراري بينندگان الف از آقاي انصاري:

 (عدد موافق و مخالفها مربوط ظهر روز شنبه 28آذر است)شریف علایی - پاریس          |2009-12-14 22:23:20|FRANCE

سلام

آیا افرادی نظیر محسن مخملباف یا علیرضانوری زاده یا محسن سازگارا که در اروپا و آمریکا ازطرف آقای موسوی سخنرانی می کنند، از طرف ایشان نمایندگی دارند؟ آیا آقای موسوی به این افراد وکالت داده تا ازطرف ایشان اعلام موضع کنند؟

نظرشما درباره کارها و حرفهای این افراد چیست؟

341 موافق             90 مخالف

-------------------------------------------------------

محمد راستین  - محمدی راستین       |2009-12-15 10:51:14|IRAN

با تشکر از حضور شما در سایت

آقای موسوی قبل از انتخابات خود را مطیع و معتقد به ولایت فقیه معرفی نمودند بعد از انتخابات آیا ایشان از اعتقاد خود برگشتند ؟

2- چرا از افرادی را که در قالب اعتراضات ساختار شکنی می کنند و شعارهایی بر خلاف مبانی نظام سر می دهند و خواستار جمهوری ایرانی هستند تبری نمی جوئید آیا سکوت شما نشانه تایید است ؟   

207 موافق             89 مخالف

-------------------------------------------------------

راستین       |2009-12-15 10:53:01|IRAN - []

- مگر امام (ره) نفرمود وحدت کلمه داشته باشید .مگر امام نفرمود حفظ نظام از اوجب واجبات است مگر امام نفرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید اگرجناح شما خط امامی هستند و به فرمایشات امام اعتقاد دارند به فرض که تقلب هم صورت گرفته باشد و به خط مشی دولت کنونی انتقادات جدی هم وارد باشد، آیا عملکرد چند ماهه این آقایان به کشور و نظام و ولایت فقیه و وحدت کلمه ضربه جدی نزد؟ مگر علی علیه السلام بخاطر حفظ اصل اسلام 25 سال خانه نشینی نکرد آیا خطر احمدی نژاد از ان زمان هم بدتر است؟

173 موافق             83 مخالف

-------------------------------------------------------

ناشناس       |2009-12-14 20:53:24|FRANCE - []

با توجه به اینکه اعضا و رویه شورای نگهبان قبل از انتخابات و هنگام ثبت نام آقای موسوی معلوم و روشن بود و ثبت نام ایشان در انتخابات به معنی پذیرش قاعده بازی(قانون انتخابات) و داور(شورای نگهبان) بود، چرا ایشان بعد از مسابقه، مشروعیت داور را زیر سوال برد؟ و چرا دعوت شورا نگهبان برای ارائه دلایل و اسناد ادعایش را رد کرد؟

233موافق         176 مخالف

-------------------------------------------------------

سوال مهم  - -       |2009-12-14 22:25:16| - []

سلام به نظر شما حمله به پایگاه مقداد که حاوی اسلحه بود بعد از راهپیمایی بزرگ 25 خرداد در خیابان آزادی توسط چه کسانی و با چه هدفی صورت گرفت؟

آیا این کار خطرناک نقشه قبلی بود یا بر اثر احساسات آنی حمله کنندگان صورت گرفت؟   

191 موافق             78 مخالف

-------------------------------------------------------

بنده خدا       |2009-12-14 22:19:10|     IRAN

آقای آنصاری صریح بفرمایید:

در انتخابات تقلب شده؟

اگر بله دلایل روشن طبق قانون (ذکر شماره صندوق و نوع تخلف) ارائه دهید؟

اگر شواهد و قرائنی نیست ارزیابی خود را از اتفاقات پس از انتخابات که با این فرض اولیه شکل گرفت صریحا بگویید.   

253 موافق             39 مخالف

-------------------------------------------------------

خلاصه و تلفیق چندسوال مشابه       |2009-12-14 21:01:44|IRAN

آقای موسوی بعد از انتخابات با چه هدفی طرفدارانش را به خیابانها فراخواند؟ ایشان قصد داشت در با حضور طرفدارانش در خیابانها چه چیزی را ثابت کند؟ یا چه اقدامی انجام دهد؟ آیا نتیجه انتخابات باید سرصندوقها تعیین شود یا کف خیابان؟

به نظر شما دعوت هواداران به خیابان از همان روز اعلام نتیجه، روشی منطقی و صحیح برای اعتراض به نتیجه انتخابات است؟   

203 موافق             105 مخالف

-------------------------------------------------------

ناشناس       |2009-12-14 20:54:47|JORDAN

آقای موسوی با چه دلیل و منطقی شب 22 خرداد درحالی که در برخی شعب هنوز رای گیری به پایان نرسیده بود، خبرنگاران را به ستاد خود فراخواند و خود را برنده انتخابات اعلام کرد؟

آیا این کار ایشان را منطقی و قابل دفاع می دانید؟

207 موافق             96 مخالف

-------------------------------------------------------

سید  - در آرزوی ایرانی آرام       |2009-12-14 21:27:36|UNITED STATES

سلام. من وقتی مصاحبه موسوی با تایم را خواندم خیلی تعجب کردم. مصاحبه یک روز قبل از انتخابات انجام شده:

http://www.time.com/time/world/article/0,8599,1904343,00.html

(دو صفحه)

به خصوص این بخش: که تایم سوال می کند در صورت عدم پیروزی در انتخابات، پیام شما به هوادارانتان چیست. که موسوی گفته بود:

"Change has already started," he said. "Only part of this change is about winning in the elections. The other part will continue, and there is no going back"

با توجه به آشوب های بعد از انتخابات، پاسخ آقای موسوی را چطور توجیه می کنید؟   

174 موافق             58 مخالف

-------------------------------------------------------

خلاصه و تلفیق چندسوال مشابه       |2009-12-14 21:15:02| IRAN

آقای موسوی قطع سیستم اس ام اس را دلیلی بر تقلب گسترده دانستند چراکه40هزار ناظر ایشان نتوانستند روز 22 خرداد تخلفات را گزارش کنند. خوب این ناظر ها چرا از تلفن معمولی تخلفات را گزارش نکردند؟ و چرا ستاد آقای موسوی طبق قانون اسناد و مدارک تخلفات را به شورای نگهبان نفرستاد؟   

189 موافق             82 مخالف

-------------------------------------------------------

سروش       |2009-12-14 21:29:13|CANADA - []

آقای انصاری به نظر شما راه قانونی که می توانست همه شبهات انتخابات را برطرف کند چه بود؟ یعنی چه کاری و بر طبق کدام اصل قانونی می بایست صورت می گرفت تا آقایان موسوی و کروبی و برخی طرفدارانشان قانع شده و دست از تظاهرات خیابانی بردارند؟

به نام قانون و ماده مربوطه هم اشاره بفرمایید لطفا   

168 موافق         36 مخالف

-------------------------------------------------------

کوروش       |2009-12-14 21:09:27| - [] ITALY

یک سوال کوچک: ایده نماد سبز از چه کسی بود؟

141         22

-------------------------------------------------------

خلاصه تعداد زیادی از  - سوالات رسیده       |2009-12-14 20:41:55|IRAN - []

طبق قانون انتخابات، نامزد نعترض به نتیجه باید شکایت خود را کتبا و باذکر شماره های صندوق و نوع تخلف، طی 10روز به شورای نگهبان ارائه دهد. چرا آقای موسوی از راه تعیین شده در قانون اعتراض نکرد و هواداران خود را به خیابانها فراخواند؟   

148 موافق         58 مخالف

-------------------------------------------------------

نادره خ       |2009-12-14 21:07:53|IRAN - []

فرض کنید رهبری درخواست آقای موسوی را می پذیرفت و فرمان تکرار انتخابات را میداد و در انتخاب مجدد آقای موسوی پیروز می شد. همچنین فرض کنید آقای احمدی نژاد بجای اینکه مدارکش در اعتراض به نتیجه انتخابات مجدد را به شورای نگهبان بدهد، طرفدارانش را به تجمع خیابانی و اعتراضی فرا می خواند و اوباش هم این وسط از شلوغی سوئ استفاده میکردند؛ آن وقت تکلیف کشور چه بود؟   

169 موافق         46 مخالف

-------------------------------------------------------

ناشناس       |2009-12-14 21:38:36|UNITED KINGDOM - []

چرا آقای موسوی بعد از انتخابات دعوت صداسیما به مناظرن و یا مصاحبه را نپذیرفت و بر ارائه پیام زنده تلویزیونی بدون حضور مجری اصرار داشت؟ ایشان در پیام زنده تلویزیونی چه چیزی می خواست بگوید که در حضور مجری یا طرف مناظره نمیتوانست بگوید؟ آیا این عدم حضور مجری آنقدر مهم بود که ایشان بخاطر آن حتی از حضور در تلویزیون هم صرفنظر کرد؟   

158 موافق         51 مخالف

-------------------------------------------------------

یک ایرانی       |2009-12-14 21:49:46|IRAN - []

با توجه به اینکه گروه های متنوعی مدعی جنبش سبز هستند. از مجاهدین خلق و احزاب کمونیست گرفته تا مریم رجوی و سلطنت طلب ها ... تا برخی نزدیکان بیت امام! به نظر شما حد و مرز جنبش سبز کجاست و محدوده مطالبات این طیف چیست؟ اصلا تعریف جنبش سبز چیست؟   

142 موافق         34 مخالف

-------------------------------------------------------

تلفیق چند سوال       |2009-12-14 21:46:29| - []

سلام، به نظرشما رسانه های وابسته به دولت آمریکا و انگلیس و نیز رسانه وهابی های سعودی (العربیه) با چه انگیزه ای در 6ماه گذشته با شدت هرچه تمام تر از آقای موسوی طرفداری کرده اند؟ آیا آنها خیرخواه ایران و ایرانیان هستند؟آیا خیرخواه آقای موسوی و امثال شما هستند؟ حمایت بی دریغ آنها از آقای موسوی چگونه قابل توجیه است؟   

131 موافق         33 مخالف

-------------------------------------------------------

محمدی       |2009-12-14 22:26:30|IRAN - []

چرا آقای موسوی و برخی اطرافیانش بعد از انتخابات سعی داشتند تعداد کشته ها را زیاد نشان دهند؟ چرا ایشان برای سعیده پورآقایی مجلس ختم گرفت و در مراسم آن هم شرکت و ایشان را شهید معرفی کرد در حالی که زنده بود؟   

موافق 139         54 مخالف

-------------------------------------------------------

ناشناس       |2009-12-15 00:09:01| - []

جناب آقای انصاری آقای موسوی در سخنرانی های پیش از انتخابات اغلب میگفتند که علت حضور من در عرصه انتخابات این است که از وضع موجود احساس خطر کردم

اما در مناظره آقایان موسوی و احمدی نژاد چند سوال از آقای موسوی مطرح شد که بی پاسخ ماند و آن این بود که چرا در دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی که تورم در برهه ای از زمان به 49 درصد رسید ایشان سکوت کردند و احساس خطر نکردند؟ چرا در زمانی که کارخانه ها به اسم خصوصی سازی به نورچشمی ها داده می شد ایشان سکوت کردند و احساس خطر نکردند چرا هنگامی که در روزنامه های زنجیره ای صحبت از بهداشتی کردن زیارت عاشورا و فرستادن امام راحل به موزه تاریخ مقاله نوشتند احساس خطر نکردند چرا هنگامی که در مجلس ششم تحصن صورت گرفت و درخواست کمک از کنگره آمریکا شد احساس خطر نکردند؟    

142 موافق         32 مخالف

-------------------------------------------------------

م سنایی  - سوال       |2009-12-15 00:04:36| - []

سلام و تشکر از حضور شما در الف

با توجه به رویه کم حاشیه و معتدل شما و نزدیکی تان به آقایان موسوی و کروبی بفرمایید آیا تاکنون برای وساطت و پایان این منازعه ها تلاشی انجان داده اید؟ یا خواهید داد؟ چرا تا حالا این تلاشها نتیجه نداده است.

ضمنا اگر نکرده این تروخدا این کار را بکنید چون کشور دیگر ظرفیت دعوا و کشمکش را ندارد

96 موافق         20 مخالف

-------------------------------------------------------

یک هموطن       |2009-12-15 01:54:02|

موضوع ترانه موسوی که در حاشیه مراسم هفتم تیر در مسجد قبا ربوده شد و... خیلی توسط طرفداران آقای موسوی مطرح شد و بر اساس آن، بسیجی ها افرادی جنایتکار، هوسران، وحشی و بی ناموس معرفی شدند.

می خواستم بپرسم این ترانه موسوی که به عنوان یکی از شهدای سبز عکسش مطرح است، آیا پدر یا مادری یا برادری یا فامیلی ندارد؟ خانه ای، مدرسه ای، دانشگاهی، محل کاری نداشته؟ حداقل یک کپی شناسنامه یا شماره ملی ای از این هموطن در دسترس نیست؟

خلاصه آیا شما داستان ترانه موسوی را باور کردید؟ اگر نه، چرا به این سوء استفاده از احساسات عمومی و بی آبرو کردن نظام اعتراض نکردید؟    

150 موافق         25 مخالف

-------------------------------------------------------

جابریان       |2009-12-15 01:59:56| IRAN

سوال: ارتباط خانم فائزه هاشمی با آقای موسوی و ستاد ایشان چگونه بود و به نظر شما چرا بعد از انتخابات ایشان در تجمع طرفداران آقای موسوی حاضر می شد و با حرارت معترضین را به ادامه اعتراض خیابانی تحریک می کرد؟   

138 موافق         26

-------------------------------------------------------

پول         |2009-12-15 02:02:22|IRAN

سلام؛ با توجه به اینکه آقای موسوی ابتدا گفتند عکس ایشان چاپ نشود، بفرمایید چرا به این درخواست عمل نشد، هزینه ستادهای ایشان چقدر بود و چگونه تامین می شد؟

130 موافق         25 مخالف

-------------------------------------------------------

آیدین صبور  - دوقطبی کردن انتخابات       |2009-12-15 10:37:40|IRAN - [moderator7]

سلام،  آیا در اتاق فکرهای ستاد آقای موسوی ، این موضوع پیش بینی نشده بود که آقای احمدی نژاد از تاکتیک تکراری دوقطبی کردن انتخابات به صورت هاشمی-احمدی استفاده می کند؟ اگر شده بود ، راهکار شما چه بود؟ چون هرچه بود موفق نبود.   

79 موافق         17 مخالف

-------------------------------------------------------

محسن م       |2009-12-15 12:08:31|GREECE - []

سلام

بفرمایید پیشنهاد آقای خامنه ای که در دیدار روسا و فعالان اصلی ستادهای 4نامزد در 24خرداد و نیز در نمازجمعه29خرداد مطرح شد چه اشکالی داشت که آقای موسوی به آن عمل نکرد؟

محض یادآوری پیشنهاد ایشان این بود: اولا از مسیر قانون ستادهای نامزدهای معترض، شواهد و اسناد تخلفات را به شورای نگهبان بدهند

ثانیا اگر شماره صندوق ها را که طبق قانون باید داشته و در ضمن اعتراضیه ارائه دهند ندارند، بیایند نماینده معرفی کنند و 10 درصد صندوقها را تصادفی انتخاب و بازشماری کنند. اگر تنایج بازشماری با نتیجه اعلام شده صندوق تفاوت داشت، صندوقهای بیشتری را بازشماری کنند و آنقدر ادامه دهند تا همه قانع شوند هم ناظرین رسمی شورای نگهبان و هم نامزدهای معترض...

آقای انصاری بفرمایید چرا آقایان موسوی و کروبی با این پیشنهاد موافقت نکردند و برای نظارت بر انتخاب تصادفی صندوقها و بازشماری آرا کسی را معرفی نکردند؟   

159 موافق         33 مخالف

-------------------------------------------------------

مهدی  - جمع آوری گزارش یک هفته بعد ا       |2009-12-17 15:07:30|IRAN - [moderator7]

علت اینکه سایت قلم نیوز یک هفته بعد از انتخابات از مردم درخواست کرد که مشاهدات خود را از تخلفات انتخاباتی گزارش کنند چه بود؟ نتیجه جمع آوری این گزارشها بصورت آمار و ارقام چیست؟ آیا این حرکت بدین معنی نیست که ستاد آقای موسوی یک هفته بعد از انتخابات هنوز اسناد کافی برای اثبات تقلب نداشته است؟ آیا اکنون کسی چنین اسنادی دارد؟   

48 موافق         11 مخالف

-------------------------------------------------------

یک فرهنگی       |2009-12-17 15:49:15|IRAN - [reg889162]

چرا از کسانی که شعار " جمهوری ایرانی " یا "نه غزه نه لبنان" و.....دادند تبری نجستید؟ آیا خط امامی که شما مدعی هستید این بود؟! آیا اگر حضرت امام در قید حیات بودند چه واکنشی به این شعار میدادند؟!   

66 موافق         26 مخالف

-------------------------------------------------------

حسين ازغدي       |2009-12-18 19:44:34| - [reg889162]

آقاي موسوي و جناح ايشان منظورشان از مردم كيست   

24 موافق         8 مخالفمرتبط: مهمان ويژه الف- آقاي مجید انصاري با موضوع: انتخابات و حوادث پس از آن 
 
م س
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۰:۱۴
با اين سوالهايي كه شما گذاشتين، حق هم داره كه جواباشو نده. (262264)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۵۹:۵۹
با سلام .م س عزیز این چه حرفی که شما می زندید کسی که منطق داره و دلیل از سئوال که نمی ترسه ایشون تا دیروز تقاضای مناظره با دولت داده بود چطور انجا می توانست برود اینجا نمی تواند پاسخ بدهد ؟ این یک نوع فرار است چون خودش هم جواب درست ندارد بدهد . (262284)
 
آوو چه حرفا
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۱۴:۲۵
شما اگر به فکر آرام نگه داشتن فضا بودید پس چرا مجمع روحانیون چپ و راست بیانیه درخواست ابطال انتخابات رو می داد. دروغگو خائن است و خائن ترسو است (262423)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۳۷:۴۰
متاسفانه شما استخدام سایت الف در کشور خارج هستید و کارتان بیهوده و اتلاف وقت است. مردم آگاه تر شده اند. باور کنید راننده تاکسی که دسترسی به اینترنت نداره بیشتر از شما درک و بینش داره و تحلیل درستی از جامعه می کند. شما فرصت طلبان عمر گرانمایه را در جهت خلاف منافع ملت صرف می کنید. ظلم پایدار نمی ماند. (262492)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۴:۴۶
شما هم حتما استخدام آمریکا در ایران هستید! (262664)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۱:۱۳
شما هم استخدام بی بی سی هستید در داخل و هفته ای 1000 دلار به حساب شما واریز میشود.حالا ثابت کن مزدور نیستی (262671)
 
بهلول
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۱۹:۳۳:۱۶
بعضي از اين سئوالات جواب نداره علتش هم اينه كه سئوال نيست ادعا است.

سئوال يعني مثلا \"چرا شما فكر ميكنيد تقلب شده؟\" يا \"چرا بررسي و تاييد شوراي نگهبان را كافي ندانستيد؟\" ما عادت داريم مسائل ساده را آنقدر پيچيده ميكنيم كه اصلا نشود حلش كرد. مسئله اين است عده اي ميگويند تقلب شده و شوراي نگهبان از قبل از انتخابات برخوردي داشت كه ناقض وجهه يك ناظر بي طرفي بود . سند را هم كسي ميتواند ارائه كند كه مجري انتخابات بوده و اوست كه بايد درستي عملش را ثابت كند . من اگر به فرض دروغ بگويم نميشود از شما بخواهم اثبات كنيد دروغ گفته ام و اگر نتوانستيد ادعا كنم پس راست گفته ام! ولي اگر راست بگويم و شما ادعا كنيد دروغ ميگويم من يا ميتوانم ثابت كنم كه راست گفته ام يا قبول ميكنم كه شما حق داريد باور نكنيد. شما را زندان هم نبايد بيندازم .

مثلا اگر من كپي شناسنامه ام را بدهم به شما يا شما قبول ميكنيد برابر اصل است يا من بايد برابري اش را ثابت كنم نميتوانم از شما بخواهم ثابت كنيد تقلب كردم اگر نتوانستيد پس نكردم يكي هم مزيزنم توي گوشتان تا ديگر من را نبريد زير سئوال! (263150)
 
احمد
۱۳۸۸-۱۱-۰۵ ۱۱:۱۹:۲۷
پس به فرمایش شما اگر دزدی، دزدی خودش را انکار کند نمی توان حرفش را نفی کرد! خیر، دو شاهد عادل برای اثبات دروغ بودن حرف دزد کافی است.

به فرض که تقلبی صورت گرفته باشد، چند سند برای اثبات آن کافی است. آیا در مقابل چشم میلیونها رای دهنده و صدها هزار نفر ناظر و مجری تقلبی ۱۱ میلیونی صورت گرفت و یک سند هم پیدا نشد؟!

در مورد شناسنامه، اگر کپی شناسنامه تان را به من بدهید و ادعا کنید اصالت دارد و اصل شناسنامه را هم دارید، من نمی توانم همینجوری روی هوا بگویم که این تقلبی است. مگر اینکه ادله کافی داشته باشم و اگر شما را متهم به تقلب کنم در حالیکه کپی شما درست بوده و ادله من کافی نبوده است، متهم به زدن افترا به شما بوده و شما حق دارید از من شکایت کنید. (280863)
 
fateme fahimi
۱۳۸۸-۱۲-۱۷ ۱۲:۳۲:۲۶
hozure aghye musavi ba edde\'a hamrah bud va edameye raheshunam hamintor
aya vaghtesh nareside edde\'ashun sabet shea?????????
hatman ba farar a mellat va sokut dar barabare ashubgara
ta key mikhan az daste mardom ghayem shan?
?
ta key mikhan ghadre azadi zire saye ye rahbari ro nadunan?
yeki be ma javab bede
aghaye musavi!
shoma ke ba tarafdaratun edde\'a mikonid kasi nist be harfetun gush bede
va javab azash begirid
chera khodetun ghayem shodid va javabe kasiyo nemidid?????????????? (296046)
 
حسيني
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۶:۰۹:۰۳
آقاي م س
واقعا به اين حرفي كه زديد معتقديد؟
يعني حركت ايشان در فرار از پاسخگويي به سوالات رو بعد از پذيرش پرسش و پاسخ تاييد مي كنيد؟
آيا ايشان معاون همان رئيس جمهوري نيست كه مي خواست در كل دنيا پرسشگري و گفتگو را رواج دهد؟ (262293)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۰:۲۷:۰۰
با سلام نمي دانم چه كساني بودند كه مي گفتند دانستن حق مردم است ؟ مي گفتند امده ايم دروغ نباشد ؟ امده ايم تابه مردم پاسخگو باشيم ؟و......
احمدي نژاد بود ؟ يا موسوي و دوستانش ؟
كي بود كي بود من نبودم !
راستي بلاخره كي شعبده بازي كرد ؟ اوني كه مي گفتند 13 ميليون كرده 24 ميليون يا اوني كه مي خواست 13 ميليون بكنه 24 ميليون ؟البته ذشعبده بازي هم بلد نبود . (262366)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۴۸:۳۳
آونهایی که گفتی من میشناسمشون، همونهایی هستند که منافع ملی رو فدای باندبازی و احزاب خود میکنند(مراجعه شود به سند راهبردی حزب مشارکت) (262432)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۶:۲۹:۱۱
دوستان خودتون رو ناراحت نکنید شاید منظور این بنده خدا اینکه ایشون هیچ جوابی نداره که بده نه این که سوال ها بده...
ولی انصافا برای خود ایشون بد شد اگه از اول نمی اومدند بهتر بود....
ولی اگر سوالهای بالا رو یه مرور اجمالی بکنید می بینید که خیلی از سوال ها در مورد نظر ایشون در مورد این اتفاقاته و یا اطلاعاتی که ایشون دارن چون ایشون به آقای موسوی نزدیک هستند ولی ایشون حتی به این سوالات هم پاسخ ندادند...
ما که نگفتیم که ایشون سخنگوی آقای موسویه ما نظر خود ایشون رو جویا شدیم...
شمایی که حتی به این سوالات نمی توانید پاسخ بدهید چرا ادعای مناظره می کنید...
عده ای از دوستان خیلی وقت بود می گفتند که این جریان هیچ گاه خود رو در معرض پاسخ قرار نخواهد داد چون برای خیلی از کارهای خودشان پاسخی ندارند فکر کنم این حرکت هم موید این صحبت بود...
ولی ما هنوز هم سوال داریم.... (262300)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۵۲:۲۴
ایشان اگر قصد مصاحبه نداشت باید از همان اول میگفت، نه اینکه وقتی که سوالات رو دید زد زیرش. و این یعنی اینکه جناب حاج مجید که هیچی هرکس دیگر هر بیاورید نمی تواند به این سوالات پاسخ دهد.


فقط مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره مناظره ...........................مناظره

کوس رسوایی این حضرات در مناظره ها به صدا در می آید(البته اگر به چیزچیز نیفتند) (262435)
 
زهرا
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۵:۱۶:۱۵
یه سری سؤال هم بود که عمومی بود و فقط از شخص جناب آقای موسوی پرسیده نشده بود. حداقل به اونا جواب می داد! البته سیاست قهر کردن و لجبازی کردن و جواب ندادن سؤالات مردم بهتر جواب می ده. چون طرفدارا این عدم پاسخ گویی رو حمل بر این می کنن که اونقدر تقلب واضح و آشکاره که صحبت کردن راجع بهش مسخرس. مخالفین تقلب هم عصبانی تر می شن. در نتیجه دعوا و اختلاف بالا می گیره و اختلاف میتونه سر آغاز تحولاتی باشه که آقایون دنبالشن... (262473)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۴۷:۲۹
jvabe hameye in soal ha vazehe, vali maloome ke hazer nemishan tooye in fazaye koochak ba borde resaneyi mahdood javab bedan chon har kodoom az in javab ha farda chomagh mishe va parvande mishe va mikhore too sare khodeshoon. pas hoshmandane ine ke hala ke mikhay hazine bedi fayedash ro ham hade aksar koni. baraye hamin pishnahade monazere matrah mishe.
dastan kheili sade be nazar mirese... (262695)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۰۹:۴۴
جاله ایشان تا حالا با همچین سوالهایی روبرو نشده بود؟


معلوم شد چرا همش میگن تقلب چون اطرافیانشونم مثل خودشونن.

یکی از شما از این سوالها از خودش نکرد؟ (262314)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۳۴:۳۸
سلام.من به عنوان اعتراض سکوت میکنم همین/این نظر رو با رنگ سیاه میفرسم برای الف (262320)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۰۹:۰۸
من واقعا در عجبم.خوب شما که نمی توانید جواب بدهید چه گونه می خواستید بنشینی جلوی احمدی نژاد مناظره کنی.اون که رئیستون بود دسش داشت می لرزید شما که دیگه هیچی.

این سوالات خیلی منطقی و روشن هست اگر دلیلی دارید خوب بگویید/اینها سوالات مردم از شمایی است که طرف یکی از کاندیدها را گرفتید .امروز جواب ندادن شما نتیجه ی ناتوانی در پاسخ های عقلی و مستند است

شخص موسوی هم نمی تواند جواب دهد. (262421)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۵۳:۴۴
من و شما باید بخاطر گول خوردنمان گریه کنیم، نه سکوت (262436)
 
وحید
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۵۸:۱۳
اون وقت ایشون چطور میخواسته با رئیس جمهور و سایر وزرا مناظره کند؟! (262326)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۵۴:۳۵
البته این توانایی ها فقط در افراد خاصی وجود دارد! (میدونی که؟) (262437)
 
حسین سبز
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۵۰:۵۴
امشب که الف را باز کردم و این خبر روخوندم شوکه شدم. خدا کند الف دروغ گفته باشه. خداکند آقای انصاری تکذیب کنه و جوابای دندان شکن و قانع کننده ای بده. چند روز بود به امید چنین جوابهایی هر روز میامدم الف ومیدیم بجای جواب، هی سوالهای مهمتر و جدی تری مطرح میشه...

آقای انصاری و آقای موسوی
من چند بار به دعوت شما رفتم تظاهرات و کتک خوردم و توهین شنیدم. من که چیزی ندادم ولی بخدا قسم خون ندا و سهراب و محسن و همه شهدای سبز باید به پایتان نوشته می شود اگر برای این سوالات جوابی نداشته باشید.

خدا کند این تیتر لعنتی فردا عوض شود (262405)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۵۶:۳۶
به الف پیشنهاد میگردد که همین نظرات را برای جناب انصاری ارسال کنید
باشد که وجدان خفته شان بیدار شود (262438)
 
احمدي
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۴:۴۴:۰۶
حسين آقاي سبز انشاءاله كه هميشه سبز بموني البته از نوع علوي .
اين را بدان اگر اينها جوابي داشتند بايد شش ماه پيش مي دادند . من از خط خطوطت خبر ندارم اما اين را بگم اگر با اين نظامي و اين انقلاب و اسلام را قبول داري بدان كه براي چندمين بار تاريخ تكرار شده و بايد پشت ولايت باشي . شيعه 1400 سال به واسطه عشق به ولايت است كه زنده مانده است و اجانب به همين خاطر است كه با ولايت در افتاده اند . ولي بدان كه ره به جايي نمي برند . مگر اسلام و شيعه تا كنون كم مصيبت ديده اند . همين ايامي كه در آن هستيم نمونه بارز آن است مگر امام حسين شهيد نشد . مگر يمني ها الان توسط وهابي هاي بي دين و آمريكايي ها بمباران نمي شوند . خلاصه اينكه اينها در طول تاريخ از ولايت ضربه خورده اند .
اما اگر با اين نظام نيستي مي خواهم به عملكرد و كارهاتان فكر كني و كلاه خود را قاضي قرار بدهي و به اين شش ماه فكر كني و منصفانه قضاوت كني مقصر كيست ؟
ما هم به احمدي نژاد انتقاد داريم ولي هيچ وقت راضي به صدمه ديدن مملكتم نيستم . (262790)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۲۰:۱۰
«ضمن تشكر از اين كار خوب سايت الف و با احترام به بينندگان محترمي كه سوال طرح كرده اند، باتوجه به اينكه برخي از سوالات مربوط به آقاي موسوي مي شود من سخنگوي ايشان نيستم و باتوجه به تحولات اخير ولزوم آرام نگهداشتن فضا درموقعيت حساس فعلي، از پاسخ به سوالات رسيده عذر خواهي مي كنم. ان شاالله در وقت ديگري به اين سوالات پاسخ خواهم داد»

این مطلب را به یقین خدمت شما بگویم آقای انصاری به طور قطع آن وقت دیگری که به آن اشاره کردید پاسخ اینهمه سوالات را خواهید داد جایی نیست جز در محضر پروردگار بعد از صد و بیست سال.
خون به دلت ملت کردید و حالا هم می‌زنید زیرش! (262426)
 
شیخ اشراق
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۳۰:۵۳
این نظر نشون می ده که جنبش سبز دیگه قدرت تحلیل مسائل رو نداره و واقعا داره از روی افراط و تفریط نظر می ده. سوال سواله این چه حرفی شما می زنی.دو تاشو جواب می داد دهن ما رو می بست! (262427)
 
سرخوش
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۳۵:۵۵
عزیزبرادر.ایشون که گفته بود حاضره با هرکدوم از دولتیها وحتی رئیس دولت مناظره کنه که؟پس چی شد؟من به عنوان کسی که به میر حسین رای دادم والان نکات مبهم زیادی از ایشون تو ذهنم به وجود آمده مشتاق بودم جوابهای ایشون رو میشنیدم.ولی.... (262560)
 
م
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۶:۴۸
با سلام
این که شما هر چی حق هست به آقای موسوی می دهید کمی(خیلی دور از انصاف است از نظر من ایشان هیچ حقی ندارد ما به گردن ایشان کبی حق داریم ولی) دور از انصاف است.چرا حق. بالاخره حق کسانی که سوال پرسیدند چه؟ چرا باید حق داشته باشد؟ (262585)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۳:۲۲:۳۲
مگه میشه سوال جواب نداشته باشه.
آقای انصاری شما ا ادعای تقلب کردید. حداقل در مورد ادعای خودتان صحبت کنید. حداقل ادعای خودتان را ثابت کنید. (262723)
 
ایدین صبور
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۴:۴۲:۳۲
من چون منتظر جواب ایشان بودم و سوال خود را نیز مطرح کرده بودم ، روزی چند بار این لینک را باز میکردم، و همیشه هم از موافقین و مخالفین آمار می گرفتم و الان قاطعانه سایت الف را متهم میکنم که آمار موافقین و مخالفین را تغییر داده است، چرا که همیشه در این سایت اصولگرا موافقین سبز ها چندین برابر مخالفین هستند در تمامی لینک ها! (262789)
 
یاشار
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۱:۱۲
جوابی برای این سوال ها ندارند.ماهیت حرکتشان برای ما مشخص شده (262265)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۵۷:۰۱
در به در به دنبال لانه موش (262440)
 
يك ايراني
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۴:۰۶
من به عنوان يك راي دهنده به موسوي و طرفدار قديمي اصلاحات از اين كار آقاي انصاري اصلا خوشم نيامد. استدلال ايشون براي پاسخ ندادن يك اشتباه يزرگ و غيرقابل قبول است.
البته الف هم سوالات رو يكطرفه منعكس كرده ولي كار آقاي انصاري خيلي بد بود. متاسفم (262267)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۶:۳۵:۴۲
ایرانی عزیز همان طور که شما دوستان که ادعای تقلب در انتخابات دارید خود را مستحق سوال از مجریان انتخابات می دانید کسانی هم که این ادعا را ندارند خود را مستحق سوال از مدعیان تقلب می دانند پس منصف باشید لطفا\"
وگرنه سوالهایی مثل سوال های دوستان آقای موسوی رو میشه در سایتی مثل کلمه جواب داد ولی در کلمه جواب سوال های ما رو نمی دهند پس لطفا مانع پرسش گری ما نشوید قرار نیست همه مجیز گو باشند فراموش نکرده اید که....
جریان آزاد اطلاعاتم آرزوست....
جواب مار و بدین لطفا\"....
سوال ما رو پس ندید جوابامونو بدین (262304)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۰۳:۴۵
اجر محسن با سردار کربلا

ایرانی جان، سوالاتی که پرسیده شده مخاطبش آقای انصاری بوده، اگر این سوالات از آقای انصاری پرسیده نشود شما بفرمائید که چه چیزی باید از آقای انصاری پرسیده شود؟ (262443)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۱۶:۲۸
شما درست مي‌فرماييد. بايد سوآل ها را اين طور مي‌نوشتند:
1.آقاي انصاري حالتون خوبه؟!
2.آقاي انصاري خانوم بچه ها خوبن؟!
3.آقاي انصاري شما از چه غذايي خوشتون مياد؟!
4.آقاي انصاري شما نسبتي با انوشه انصاري نداريد؟! نمي‌خواد ببردتون ماه؟!
5.آقاي انصاري احمدي نژاد جديدا چه غلطي كرده؟!
6.آقاي انصاري كي دولت دهم تموم ميشه!

لابد بايد اين سوآل‌ها بود تا \"يكطرفه منعكس\" نكرده بودند!

سوآل است ديگر. بايد چالشي باشد (262424)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۴:۵۵
حالا اگه صدا و سیما هم به ایشون و هم سلکهای ایشون تریبون بده نمی یان؟

سه چهار روز سرکاریم (262268)
 
علي از مشد
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۵:۵۶
سلام
من مطمئن بودم كه آقاي انصاري به سوالات رسيده جواب نخواهد داد و اتفاقا در اداره مان با يكي از همكار سبزم شرط بند كرده بودم. (262269)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۰۶:۲۶
شرط بندی حرام است (نکن به چه مشدی)
اما دروغ گویی و فتنه گری و فرار از پاسخگویی گناه بزرگتری است (نکن آقای .... ......) (262444)
 
يكي
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۷:۰۸
مسخره تر از اين نميشه
آقاجان جواب سوالا رو نداري، چرا اين مناظره رو پذيرفتي؟ (262270)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۰۷:۳۱
خب حداقل پز پاسخگویی رو که داد
(وصف العیش بود) (262445)
 
شعرباف
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۵۳:۲۳
جواب بده که براش پرونده بشه؟ در این جو نمی شود جواب داد. بایستی جو یک کمی ملایمتر شود. (262506)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۴۶:۰۲
خوبه اعتراف می کنید به اینکه حتی دیگر \"جو\" هم به نفع شما نیست :) ولی ما به جو و هواشناسی و جهت باد کاری نداریم . همیشه پیرو اصول انقلاب اسلامی وخط امام و رهبری هستیم . هشتسال جو به نفع شما بود در دوران خاتمی. ما ساکت شدیم ؟ (262629)
 
س
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۴۶:۴۶
برادرم؛ من بعنوان یک ارادتمند قدیمی به آقای انصاری، چنین تلقی میکنم که پاسخی نداشته اند. البته حتماً ایشان هم حرفهایی دارند ولی جواب این سؤالات نیست. چون نمیخواستند از طرف آقای موسوی عذرخواهی کنند ناچار کناره گرفتند. از نظرات سابقتان اعتماد و علاقمندی به نظام اسلامی و آقای موسوی را فهمیدم. ولی همه باید بپذیریم که سیاستمداران اشتباهات بسیار بزرگی مرتکب شدند و با حمایت متعصبانه آن را به نام خود ثبت نکنیم. ادامه راه انقلاب اسلامی مستلزم زدودن این پیرایه هاست. موفق باشید. یک هموطن با رای متفاوت (262691)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۵۶:۳۷
تو جوی که میشه ادعا کرد و بیانیه داد نیشه جواب داد؟ (262702)
 
مهدي
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۴:۳۴:۱۶
خدايي ديگه از اين مسخره تر مي شه مگه !
پرونده چيه بابا ! دوستان سبزمون همگي توي توهم بازداشت و زندان هستن
روز جمعه مردم جواب تمام اين سئوالات رو به روشني دادند . (262782)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۹:۲۱:۰۵
با سلام یکی جان منظورت چیست جواب سئوالها را ندارد ؟ مگر توی ستاد انتخاباتی موسوی نبوده ؟ اتفاقا جواب همه را هم خوب می داند ولی نمی دهد چون به ضررشان است و همه طرفدارانشان می فهمند اقایان چکار کردند ! واقعا فکر می کنید اگر اینها کوچک ترین مدرکی داشتند نمی رفتند شورای نگهبان ؟ تمام روزنامه ها و تلویزیونهای خارجی مستند با ذکر صندوق و تعداد اعلام نمی کردند ؟ ایشان جواب دارد و ان هم اینه که تقلب نشده و اقایان دروغ گفتند ! من امده ام تا دروغ نباشد ! چه دروغ بزرگی . (262520)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۷:۳۳
خوش بود گر محك تجربه آيد به ميان... (262271)
 
سبز سابق
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۴۸:۳۴
آقاي انصاري... جداكه!
حالا كه سوالارو نشون داده از پاسخگويي عذر خواهي ميكنيد؟!
اگر نمي خواستيد جواب بدني پس چرا اولش قبول كردين؟ (262266)
 
حمید
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۱۷:۲۸
وقتی از این همه سوال یه تعداد بسیار کم و 90% با جهتگیری مشخص منتشر میشه، دیگه به این نمیشه گفت سوالات مردمی.

بهتر بود مینوشتن آقای انصاری از پاسخگویی به سوالات مسئولین سایت الف سر باز زد (262317)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۴۵:۱۹
فرض کن سوالات مسئولین الف باشه، این فرض اگر هم درست باشه دلیلی کافی برای جواب ندادن ایشونه...

هموطن عزیز تا کی می خواهیم خود را گول بزنیم؟ (262402)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۰۰:۱۱
کاکو ، از این سوالات حتی اگر 5 تایش را هم جواب بدهند ما قبول داریم
مشکل اینه که اصلا جوابی برای این سوالات وجود ندارد.
گفتن جواب یعنی روشن شدن ماهیت حضرات (262441)
 
فرزین
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۲۰:۴۰:۱۵
برای من به عنوان یک ایرانی همین بس که درست در همینجا و همین پست پاسخی دادم و منتشر نشد ! حتما به مذاق مبارک خوش نیامد!
آقای الف شما اگر بی طرفی و بی واهمه نظرات مرا منتشر کن ، تمام سئوالاتت را پاسخ میدهم (263164)
 
مهدی
۱۳۸۸-۱۱-۱۳ ۱۷:۱۴:۵۹
سلام
جناب یک ایرانی! یعنی بیطرفی بی بی سی برای جناب موسوی ثابت شده که به همه سئوالاشون پاسخ میده؟ (284329)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۵۱:۱۱
اقای انصاری مگر مردم مسخره دست شما هستند.ما چند روز است منتظر پاسخ های شما هستیم.

خوب معلوم است از جواب دادن به این سوالات ناتوانید.چون راهتان اشتباه است و الان هم حاضر به پذیرش اشتباه نیستید.

مطمئن باشیذ اگر این سوالات از موسوی هم پرسیده شود جوابی ندارد.

متاسفم که در انتخابات های گذشته به همفکران شما رای دادم.دیگر اشتباهم را تکرار نمی کنم.خدا من رو به خاطر خیانت به اسلام ببخشه که سنگ چه افرادی را تا کنون به سینه میزده ام.رای من به همفکران شما اشتباه بود.همان بهتر که رای نمیدادم.
در اعتراض به حرکت شما من این پیام رو با رنگ سیاه میفرستم برای الف (262274)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۵۵:۱۴
به نظرم با توجه به اينكه سايت الف نيز مانند صداو سيما (البته با عدالت يكم بيشتر) عمل ميكند . ايشان حق دارد در مواقعي كه سياست هاي آن سايت جانبدارنه است .جوابگوي اين سوالات كه بعضا جهت دار هست نباشد. ضمن اينكه 10 برابر اين قبيل سوالات در ذهن مردم ونخبگان هست. كه شما بايد براي پاسخگويي به آنها از قواي مجريه و قضائيه نفر پاسخگو بيابيد . با اميد به چاپ اين مطلب و تشكر (262279)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۰۰:۴۸
یه کم بالاتر جواب شما رو خوب دادند:
عزیز من همان طور که شما دوستان که ادعای تقلب در انتخابات دارید خود را مستحق سوال از مجریان انتخابات می دانید کسانی هم که این ادعا را ندارند خود را مستحق سوال از مدعیان تقلب می دانند پس منصف باشید لطفا\"
وگرنه سوالهایی مثل سوال های دوستان آقای موسوی رو میشه در سایتی مثل کلمه جواب داد ولی در کلمه جواب سوال های ما رو نمی دهند پس لطفا مانع پرسش گری ما نشوید...
شاعر میگه:
سوال مارو پس ندید**********جوابامونو بدبد (262310)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۱۰:۵۷
هر وقت موسوی سوالات شب مناظره با احمدی نژاد رو پاسخ داد،بقیه هم میان به سوالات شما پاسخ میدهند

1. مدرک خانم رهنورد
2.جریان توکلی و روزنامه رسالت
3. احساس خطر ایشان
...
...
...
...
و الا آخر (262446)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۰:۱۹:۲۱
با سلاماقا رضا خودتان را به ان راه زديد ايشان اگر سايت الف را قبول نداشت پس چرا اول قبول كرد بعد زد زيرش ؟ حتما ايشان هم مثل اقاي موسوي يك صحفه مي خواهند بدون سئوال و هرچي دلشان مي خواهد بنويسد و بگويد و كسي هم سئوال نكند ! مگه ميشه ؟خوب از اول رد مي كرد نه وقتي كه سئوالات را ديد و نمي توانست جواب منطقي بدهد . (262365)
 
محمدشريف
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۵۹:۱۷
آقايان زحمتكش الف ـ جناب آقاي دكتر توكلي عزيز
با سلام
آيا واقعاً شما فكر مي‌كرديد كه جتاب آقاي انصاري، جوابي براي سؤالات بيشماري كه شما 28 تاي آن را درآورده‌ايد، مي‌باشد؟
آيا واقعاً اگر ايشان جوابي حتي براي چند تا از اين 28 سؤال داشت، فكر مي‌كنيد از پاسخ دادن طفره مي‌رفت؟
آيا واقعاً شما فكر مي‌كنيد ايشان فقط به خاطر اينكه فضا آرام باشد، از دادن پاسخ به اين سؤالات شانه خالي كرده است؟
آيا واقعاً شما فكر مي‌كنيد كه آنها كه خود فضا را ملتهب كردند و خودشان قبل از انتخابات وعده شورش و دود و آتش‌سوزي را در صورت پيروزي رقيب به همه داده بودند، پاسخي براي اين سؤالات دارند؟
آيا واقعاً .....
در هر صورت فكر مي‌كنم كه آنهايي كه مي‌خواستند جواب بگيرند، جوابشان را گرفتند. مانند همه ادعاهاي روشنفكري كه آقايان دارند و خود را نخبگان اين ملت مي‌دانند، حتي نتوانستند به سؤال 28 نفر از اين مردم (كه البته مثل آقايان نخبه هم نيستند)، پاسخ دهند. (به قول معروف: مارو باش رو ديوار كي داريم يادگاري مي‌نويسيم).
مثل ادعاي تقلب در انتخابات كه آن را پيراهن عثمان كردند و هيچ دليلي نيز براي دوستان خودشان هم نتوانستند بياورند.
اينها فقط ادعا دارند. مانند طبل كه صدايش زياد است، اما درونش خالي است.
يا علي (262282)
 
مسعود !
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۵:۵۹:۲۸
اينكار آقاي انصاري درست نبود.اما :
1- سايت الف تمامي سئوالات را منتشر نكرد و فقط سئوالاتي را انتشار داد كه كاملا گزينشي بوده و در جهت خاص مي باشد . بنده چندين سئوال داشتم كه هيچ كدام در اين خلاصه سئوالات شما نبود. نوهين هم نبود. پس قبول كنيد كار شما هم حر فهايي نبود

2- چون معمولا ظرفيت طيف موسوم به اصولگرا بالا است لطف كنيد چند چهره شاخص از اين طيف را دعوت كنيد. از خود آقاي توكلي شروع شود بهتر است تا ببينم چه مي شود


يا حق (262283)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۰۲:۱۱
جواب شما رو هم 262304 داده لطفا به بالا مراجعه کنید (262312)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۶:۰۳:۱۰
با سلام اقای انصاری از شما توقع بیشتری بود با این حرکت به همه توهین کردید . مگر نمی گفتید دانستن حق مردم است ؟ (262287)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۶:۰۴:۳۹
هر رور رسواتر از دیروز. (262288)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۱۳:۱۵
سوراخ موش های 2000 متری (با استخر و سونا و جکوزی) نایاب شد! (جهت اطلاع برخی سیاسیون) (262447)
 
اصلاح
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۶:۰۸:۵۶
خیلی نامردیه که همتون دارید موسوی رو تنها میگذارید و همه تقصیرات رو میندازید گردن او. یعنی شما به عنوان عضو ستاد انتخاباتی ایشون حتی نمیتونید یکی از سوالها رو پاسخ بدید. پس چطور عضو ستاد ایشون شدید؟!.

متاسم برای خودم که آبرویم را پای شما گذاشتم. (262292)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۹:۰۸:۴۳
جناب اصلاح كم لطفي نكنيد اين طايفه هميشه نان امام و مردم را خوردن و موقع دفاع از امام و همين مردم كم فروشي كردند .
پاسخ ندادن جز به دليل جواب نداشتن نيست حال كه مي بينند نمي توانند به روند رجز خواني عليه انقلاب و راي دندان شكن مردم ادامه دهند به فكر آرامش جامعه افتاده اند (262346)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۱۵:۱۷
عزیزم بحث سر اینه که سفره جمع شده و دیگه چیزی نمونده که آقایان بخواهند پاش وایستند برای همین دارند رفع زحمت میکنند. ان شاالله سفره بعدی که پهن شد دوباره میان شما ناراحت نباش (262448)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۶:۱۰:۴۰
خوب حق داره
همه سوالات راجع به عملكرد مهندس موسويه.
ايشون كه وكيل مدافع مهندس موسوي نيست! (262294)
 
آرش
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۱۱:۲۸
من به احمدی نژاد رای داده بودم.
خواهش میکنم با یک روشی نظر سنجی کنید که کاربران الف مایلند کدام یک از آقایان معتقد به عدم تقلب در انتخابات، مانند آقایان احمدی نژاد، حداد عادل و ...؟! (خیلی جالبه! نمیتونم از کس دیگری نام ببرم... آها ، کدخدائی) به سوالات آنها جواب دهند و سپس آنها را برای پاسخگویی دعوت کنید. من به نوبه خودم قول میدهم سوالات واقعا دشواری را مطرح کنم. من آقای حداد عادل رو پیشنهاد میدم. (262316)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۴۸:۰۴
عزیزم . دیر اومدی ! ملت ایران چندماه پیش این کار رو انجام داده . چندماه پیش هم مناظره ها انجام شده . (262632)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۲۳:۰۴
اين آقايان بايد روزي در دادگاه به اين سوالات و بسياري سوالات ديگر جواب بدهند حالا در اين دنيا نشد در آن دنيا! (262318)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۲۹:۲۱
با سلام خدمت الف
بسیار متاسفم که نه شما سوالات ما را داخل سایتتان گذاشتید و نه ایشان به همان معدود سوالات گزینشی پاسخ دادند.
جناب الف خودشان می‌دانند که بسیار گزینشی سوالات را داخل سایت گذاشتند. یعنی واقعا ۵۰۰ سوال تکراری و توهین آمیز رسیده بود؟ فکر نمی‌کنید همین یعنی توهین به مخاطبان خود شما؟
حقیر کلی وقت گذاشتم و چهار سوال مطرح کردم که کاملا به عقیده من قابل طرح بود. توهینی نداشت (خودم که می‌دانم لااقل) و تکراری هم نبود چون در بین ۲۸ سوال شما یک مطلب مشابه آن هم نبود.
به عقیده بنده بهتر است سایت الف هم رو راست باشد. (262319)
 
س
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۵۵:۳۳
موافقم. من حدود 5 سؤال مطرح کردم که نگذاشتند البته به نفع آقای انصاری. مانند: نظرشان درباره عذرخواهی آقای موسوی، محاکمه وی، سفر وی به شهرستانها و روستاها، نظرشان درباره اهانت به رییس جمهور قانونی،... البته اصلاً هم توهین نداشت. درواقع اگر من یک اصلاح طلب را واقعاً دوست داشته باشم مجید انصاری است ولی الف ارفاق کرده بود. (262701)
 
احمد
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۳۵:۲۲
در پاسخ به جواب ها بايد به ريشه مي زد ويا دروغ مي گفت واگر به ريشه مي زد كه عامل اصلي اين آشوب ها است اسلام از دست مي رفت!وآن وقت مي شد چي ضد.....نگم بهره
اصلا\" ولش كن تو فضاي خفقان كه نميشه حرف حساب زد (262321)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۰:۲۸:۰۵
به احمد

شاید جواب شما در مورد آقای انصاری کاربرد داشته باشه، اما از کی تا حالا موسوی، نگران ریشه‌ی این انقلاب بوده که حاضر نشده مدارک مستدلش رو ارائه بده؟
یعنی اینهمه آشوب کرده و ۳۶ نفر رو به کشتن داده و همه‌ی دنیا رو بر علیه این انقلاب، شورانده، هیچکدومش صدمه زدن به ریشه‌ی این انقلاب نبوده؟
شما جزو همون عده‌ای هستید که حرف بی سند می‌زنید تا یه عده‌رو با خودتون همراه کنید و بر طبل ادعای بی سند خودتون بکوبید. درست نمی‌گم؟
یا شاید هم این کامنت رو گذاشتید که یه جوری بتونید با وجدان درد خودتون کنار بیایید! (262412)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۰:۲۹
زرشک ! ما هعم دقیقا سئوالاتی را طرح کردیم و الف هم نمایش داد که ادعای امثال شما در آن به محک بیاید ! ما که والا نگران نیستیم ! الان شماها چندماه است دارید به ریشه می زنید. حالا دستتان رو شده . البته این خودش اعتراف جالبی است/. یعنی می گویید آقای انصاری هم مثل امثال شما ضد ریشه این انقلاب است و نمی خواهد عیان شود ؟ اگر این دو شرطی دروغ و ریشه برقار است چرا آمد وسط ؟ موسوی چی ؟ او در مناظرات دروغ گفت یا به ریشه ی مورد اشاره شما زد ؟ (262638)
 
سید محمود رضوی
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۴۷:۴۹
با سلام
مشخص شدن حقیقت برای همه خواهران و برادران عزیزم تنها نکته مثبت اینهمه ناآرامی
و فضای ملتهب جامعه بود که به همه چیز از جمله روابط سیاسی , اقتصادی و فرهنگی ما کشیده شد که دست آخر آنهم هتک حرمت به اما خمینی ( ره) بود
خواهران و برادران عزیزم : آقای موسوی و کروبی اگر ادله داشتند چرا بیان نکرند و ثمره اینهمه کش دادند ها دودی شد که فقط توی چشم من و شماها رفت ؟
یک حرف دل از برادر کوچیکه که با روشن شدنه اینکه هیچ سند و مدرکی ارائه نمیکنند بیایید
همه باهم متحد بشیم دوباره و از ولایت فقیه پیروی کنیم (262323)
 
شك
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۷:۵۸:۰۳
چه طوري بفهميم كه دعوت كردن شماوقبول كردن ايشان براي جواب دادن ومجدداپاسخ ندان ايشان صحت دارداگرممكن است صداي ايشان راپخش كنيد (262325)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۱۶:۵۹
شما لحاف رو بچسب ، خواب هم عالمی دارد
آخه مرد حسابی کجای کاری ؟ (262449)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۴۶:۰۳
مسلما اگر صحت نداشت تو سایت وروزنامه های اصلاح طلب الان غوغا شده بود تو نگران نباش (262500)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۱:۳۶
آقا تشکر :) دیوار حاشا هم که بلنده ! :)) فردا میگین اونی که اومد تو تلویزیون با احمدی نژاد مناظره کرد شبیه موسوی بود خودش نبود ! :)) حالا کی زیر سایه دروغ می خوابه ؟ (262640)
 
سادات
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۸:۱۵:۱۹
بسیار خجالت آور است .
حداقل از قبول این مناظره سر باز میزدید. آبروی ما را بردید. (262330)
 
vxbh
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۸:۳۶:۴۶
آقای انصاری
شما که آبروی ما را بردید؟
اگر واقعا جواب منطقی دارید پس چرا جواب نمی دید؟
چرا جواب خانواده های اون کشته هایی که بر سر حماقت شما کشته شدند را نمی دید؟ (262332)
 
منعم
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۸:۴۴:۳۶
اگر غیر از این میشد باید تعجب میکردیم!
سوالات اینقدر منطقی و مستدل هستند که از اول هم مشخص بود جوابی براش ندارن. (262334)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۸:۵۶:۰۷
ما زياران چشم ياري داشتيم ............ (262337)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۱۷:۴۹
....... غلط بود آنچه میپنداشتیم...... (262450)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۸:۵۷:۳۳
خودتان هم می دانید که همه این پرسشها جواب دارند و حواب ها هم بسیار روشن و بدیهی است. اگر واقعا صادق هستید اجازه بدهید که خود مراجعه کنندگان سایت به این پرسشها یکی یکی پاسخ بدهند. در فضای کنونی که مخالفت با صحت انتخابات جرم محسوب می شود و اجازه صحبت و ارائه نظر حتی در روزنامه ها به مخالفین داده نمی شود من هم اگر جای آقای انصاری بودم حاضر به قرار دادن خودم در این موقعیت نبودم. (262338)
 
حامد
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۰:۳۲:۵۱
بله همان طور که شما گفته اید مسلما اگر منطقی باشیم مخالفت با صحت انتخابات جرم است چون دلیل مورد قبولی جز اینکه نتیجه انتخابات آن طور که دوست داشتیم نشد، نداشته اند.

همان گونه که اگر دلیلی مورد قبول برای تردید در نتیجه انتخابات وجود داشت آن وقت قبول داشتن نتیجه انتخابات جرم بود.

پس درست است که بفرموده رهبر گرانقدرمان بزرگترین جرم ایجاد شبهه در نتیجه انتخابات هست، اما جرم خواندن آن بخاطر نظر بی پشتوانه کسی نبوده؛ بلکه بخاطر بی پشتوانه بودن دلایل ایجاد شبهه آن را جرم بزرگ خوانده اند.
امیدواریم بزودی شاهد مجازات سر منشأ خسارات به کشور باشیم که بخاطر خودکامگیهای خود بهانه به دست دشمنان دادند.
امام (ره) خوب فرمود که غلط می کنی که قانون را قبول نداری، قانون تو را قبول ندارد. (262415)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۹:۳۰:۱۲
آخه برای چی کاربران باید پاسخ بدهند؟ مگه اونها اول گفتند که تو انتخابات تقلب شده؟ چرا اونی که ادعا کرده حاضر نیست خودش جواب بده؟ (262525)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۲:۳۳
خود جنابالی جوابو می نوشتی ماهم می دیدیم ! یادت رفته الف قبلا محورهای اصلی رو منتشر کرد و کلی گفتگوی کامنتی هم زیرش رد و بدل شد ؟ آلزایمر بد دردی است ! (262642)
 
آ مهدي
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۱۵:۲۹:۳۷
من موندم شماها كي ميخواين از خواب خرگوشي بلند شين ؟

دوست عزيز از يه نفر دعوت شده بياد به يه سري سوال جواب بده ، طرف قبول كرده ، بعد كه سوالات رو ديده گفته جواب نميدم . از اول كه مجبور نبودي جواب بدي ؟

شايد هم دنبال سوالات اساسي مردم بودند ، و سايت وزين الف بهترين سوالات ممكن رو بهشون رسونده . شايد اين سوالات بعدها به كارشون بياد . (263123)
 
سروش
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۸:۵۸:۳۷
بنده به عنوان یکی از سوال کنندگان و هم شهری های آقای انصاری جدا از این کار ایشان ناراحت شدم اما اصلا تعجب نکردم. متاسفانه (همان طور که آقای داریوش سجادی هم در مصاحبه اخیرش گفته) جریان سبز از دروغ شروع کرد، با ادعای قانون اساسی مردم را به صحنه کشید و امروز صحبت از سرنگونی نظام را می شود در میان عده باقی مانده به وضوح دید. این آقایان (موسوی و انصاری و خاتمی و ...) در یک تضاد گیر کرده اند. از طرفی نظام را قبول دارند، امام را قبول دارند ولی از طرف دیگر نمی خواهند همین عده قلیل را از دست بدهند. متاسفانه حب و بغض ها مانع شده است به اشتباه خود اعتراف کنند.
خدا ما را به راه راست هدایت کند. (262339)
 
صدرا
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۸:۵۹:۰۰
سوال های گلچین شده شما رو معلومه نباید جواب داد ! (262340)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۹:۳۳:۰۰
با سلام صدرا جان به اینصورت می نوشتی به جریانتان بیشتر می امد : اصلا کی گفته سئوال کنید ! غلط کردید سئوال کردید ! فقط ما نخبگان حق داریم سئوال کنیم ! شما باید جواب بدید ! اونم با خودکار سبز !هر چی ما می گوئیم درسته !بلاخره رای ما چند برابر شما ارزش داره ! (262526)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۵:۴۴
تازه اینم اضافه کن : فقط ما بالاشهری ها ، افرادی که درآمد بالاتر از ماهی دو میلیون تومان دارند ، اهل رقاصی و بی دینی و فلان و بهمان هستند و ... و خلاصه \"نخبگان\" جامعه ، حق رای داریم . رای روستایی بی ارزش است . رای ما با ارزش است ! :)) (262650)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۳:۲۶
اگر گلچین شده است حداقل سوالات اساسی که هست؟نیست؟
پس این دانستن حق مردم است کجا کاربرد داره (262571)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۴:۳۰
گه قرار بود خار چین کنند که شما از گلچین شدن ناراحت بودید ؟ مگه آقای انصاری منتظر شنیدن تعریف وتمجید بود که حالا قهر کرده ؟ بنا بر این بود به سئوالات پیرامون ادعای تقلب جواب بدهد. سئوالها هم در همین فریم بود و ادعاهای جریان سبزک ! مشکل چیه ؟ انصاری نمی دونسته محور سئوالها چیه ؟ می دونسته . سئوالها از محور اعلامی خارج شده ؟ نشده . مشکل چیه ؟ برو عزیزم . برو چشماتو بشور. نمیخواید قبول کنید ؟ (262646)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۹:۰۰:۴۱
مقام معظم رهبري: اعتقادي به دفع ندارم اما بعضي ها اسرار بر فاصله گرفتن دارند . (262341)
 
مصطفی محمدی
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۹:۳۹:۳۳
با اینکه الف نظارت استصوابی را انداخته بود بره تایید صلاحیت پرسش ها ولی آقای انصاری با آقای موسوی هم آهنگ می کردن پاسخگو می شدن خیلی خوب تر بود و اگر هم آقای موسوی علاقه مند نبودن به پاسخ دادن شایسته بود آقای انصاری ما رو مطلع میکردن. هرچی باشه پرسش پاسخ بود دیگه اونطور که باید و شاید هم جواب نمیدادن اشکالی نداشت.
الف که خیلی نامرده ولی اگه واقعا از آقای موسوی می خواد مصاحبه کنه خوب حداقل با روش پرسش های از پیش آماده مصاحبه کنه، البته این نظر بنده حقیره. (262355)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۶:۴۱
نظارت استصوابی که خیلی ازش بدتون میان نص قانون اساسیه . دوستان شما هم تو مجلس خبرگان بودن اونموقع که اینا تصویب می شد. ملت هم رای دادن (262653)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۹:۵۲:۱۰
کاش آقای انصاری جواب میدادن

البته جواب ندادن بهتر از دادن جوابهای غیرمنطقی و عجیب مثل آقای سروری است (262358)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۱۹:۵۵:۲۳
سوالی که ملت از موسوی بخاطر رد نتیجه انتخابات قبل از اتمام اون میکنه و به تمام ملت با عدم دلیل آوردن توهین میکنه رو با سوالی که ما باید از مسئولین انتخاباتی و ... خیلی کسهای دیکه بپرسیم و بایدم جواب بدیند توی یک عرض میدونند؟

مثه اینه که من برم یه ساختمانی که افرادش مزاحمت ایجاد میکنند رو آتیش بزنم بعد جواب ندم و بخام مزاحمت اونها رو دلیل کارم بدونم (262360)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۰:۴۴:۱۷
من توی این انتخابات اگر یک چیز مهم را یاد گرفته باشم اینه که نباید زود و با اطلاعات سطحی قضاوت کرد.الان هم همینجوری بزارید شاید موضوع چیز دیگه ای باشه که ما نمیدونیم. انشالله با پیگیری و صد البته صداقت (که از نون شب هم واجبتره) الف حقیقت کم کم روشن میشه. (262368)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۰:۵۵:۲۳
از خود موسوی یا کروبی دعوت کنید ، مگه زاری نمی کنن که نمی ذارن ما حرف بزنیم؟
بزارین حرف بزنند اگر انتهای فتنشون در حرف زدن و سائیده شدن به محک منطق نیست! (262372)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۷:۵۷
بارها همین آقای انصاری وقتی موسوی رو به مناظره دعوت کردن داد زد گفت بجاش با من مناظره کنید ! بارها ! خدا رو شکر یه دفعه نخ نما بودن این کلک رو شد ! (262654)
 
رحیم
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۰:۵۸:۴۵
با سلام
ضمن تشکر از سایت الف و تشویق ادامه کارهای اینچنینی و درخواست طرح سوال از وزارت کشور و شورای نگهبان برای روشن شدن ذهن افراد و جلوگیری از سوئ استفاده از احساسات پاک جوانان واقع بین .
اینکه آقایان معترض برای مناظره با دولتیان و شورای نگهبان و ... در صدا وسیما پافشاری میکنند ویا خواهان مجوز برای راهپیمایی جداگانه از مردم وملت میباشند ترفندی جهت برسمیت شناخته شدن میباشد که بفضل خدا تاکنون این مکر انها با شکست روبرو شده (262374)
 
محمد صادق
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۱:۵۱:۴۴
ما هنوز پاسخ می خواهیم...
ما هنوز منتظر پاسخیم...
پاسخ ما را بدهید...
ما سوال داریم...
چرا کسی جواب سوالات ما را نمی دهد...
ما سوال داریم...
آقای احمدی نژاد از زمان پیروزی در انتخابات دهها بار در معرض تیغ تیز سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی قرار گرفت.
حتی رهبری هم در نشستهای خود پای سوالات مجید مجیدی، آقای روح الامینی، محمود وحیدنیا و چندین شخص دیگر قرار گرفتند.
آقای موسوی شما بزرگترین معترض امروز این کشورید
آقای موسوی ما از شما سوال داریم...
آقای موسوی چرا جواب ما را نمی دهید...
دوستانِ آقای موسوی حداقل شما جواب ما را بدهید...
ما سوال داریم...
ما سوال داریم...
ما سوال داریم...
................. (262380)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۲:۳۶:۵۷
ْآقاي انصاري واسه آرام شدن فضاي سياسي کشور به سوالات پيرامون حوادث بعد از انتخابات که کشور رو به هم ريخت و بخاطر اقدامات شما ودوستانتون بود جواب نمي ديد اما صد دفعه واسه وزارت کشور نامه نگاري مي کنيد تا مجوز واسه راهپيمايي جداگانه از ملت بگيرييد و دوباره کشور رو به آشوب بکشيد. (262389)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۱۳:۱۲
منطق اگر در کارشان بود اوضاع به این جا نمی‌کشید.
کدامیک از رفتارهای آقای موسوی منطقی بود که ایشان بخواهد از در منطق به سوالات مخاطبان پاسخ دهند. همه چیز از روز اول احساسی بود و تحریک احساسات!
حالا هم هیچ تعجبی ندارد که از پاسخگویی فرار می‌کنند و دنبال کشاندن دوباره مردم به خیابانها هستند.
البته این را بگویم که خودشان هم خوب می‌دانند که اگر به درخواست لشکرکشی ایشان از طرف مسوولین هم پاسخ مثبت داده شود دوباره هوادارانشان به خیابان بیایند باز هم احتمال آبروریزی وجود دارد. (البته اینها که همیشه می‌گویند نیروهای نفوذی دولت کودتا بین ما از این کارها می‌کنند. فقط من نمی‌فهمم چرا گاهی همه نیروهایی که پشت سر اینها در تظاهرات فعالیت می‌کنند شبیه نفوذی‌های دولت کودتا هستند؟! ای وای که چقدر توجیه می‌کنند و یک کلمه حرف حساب نمی‌زنند و اینطوری می‌کشند کنار!)

به هر حال مسوولین هم که مشخص است به ایشان جواب مثبت نخواهند داد (هر آدم عاقلی بعد از این همه آشوبگری به این جماعت دیگر اعتماد نمی کرد). از این رو شما خیلی ناراحت نباشید اینها خودشان در دلشان می‌خواهند که دولت بگوید مجوز نمی‌دهیم:
۱) می‌گویند ما می‌خواستیم بیاییم هتاکی‌ها را محکوم کنیم دولت کودتا نگذاشت (پس دیدید ما نبودیم. خوب بودیم!)
۲) از طرف دیگر گند کار هم از اینی که هست بیشتر در نمی‌آید. (262422)
 
ایرانی
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۲:۴۰:۵۵
سلام
با تشکر از آقای انصاری به خاطر سکوتشون اگه به این سوالهای پر حاشیه جواب میدادند به صورت صریح خود شما یا درج نمیکردین در سایتتون یا بهشون ایراد میگرفتین که فضا رو ملتهب کردن اینو بدونید هیچوقت ماه پشت ابر نمیمونه . (262390)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۲۸:۳۱
1.اگر الف هم چاپ نمیکرد میتوانستند پاسخها را در هر سایتی که دوست دارند چاپ کنند
عهد تیرکمون سنگی که نیست
2.الان که 6 ماه گذشته، به خاطر گل روی شما، 600 ماه دیگه هم ما منتظر میمونیم که از ایشان پاسخ بگیریم
3.ماه رو هر وقت شما دیدید به ما هم خبر بدید (ناقلا ستاد استهلال زدی؟پول توش هست ما هم بیایم بیزینس؟) (262454)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۹:۴۷
1- از این که ادعا می کنید شماها از حاشیه بدتان می آید و سئوال حاشیه ای را بی معنا می دانید تعجب می کنم . سئوال جانماز برای امام زمان (عج) و اینگونه سئوالات ، حاشیه ای بودند یا متنی ؟ 2- اگه این سئوالات حاشیه ای هستند پس چی اصلیه ؟ 3- محرو بحث انتخابات و عملکرد جریان سبز بود. اگه اینها خودس حاشیه است ، قبول می کنم . والا سئوالها از این محور به حاشیه نرفته بود. (262658)
 
عباس
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۰۴:۳۴
سایت محترم الف!
با سلام و احترام
اندکی باید انصاف داد.
شاید اجتناب از پاسخگویی به سؤالات طرح شده توسط آقای انصاری آن هم بعد از پذیرش اولیه، نووعی نقض پیمان و نادرست باشد، اما چگونه می‌توان انتظار داشت که ایشان در مقام توجیه رفتار غلط فردی دیگر برآید؟ به نظر می‌رسد که ایشان حقاً و انصافاً پس از دیدن سؤالات، دریافته است که پاسخگویی به این سؤالات نیازمند درافتادن با وجدان و واقعیت است که قطعاً چنین انتظاری از ایشان نداریم. در هر صورت اینجانب با ایشان ابراز همدردی کرده و برای عکس‌العمل ایشان احترام قائلم. (262395)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۳۱:۰۹
عباس جانم به نکته خوبی اشاره کردی، ما هم راضی به وجدان درد کشیدن آقایان نیستیم
(هر چند گاهی شک میکنم که ..... .....) (262455)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۰:۳۰
البته اعتراف نکردن به همین موضوع احتمالی - در صورت صحت - خودش علامت بی صداقتی ولذت بردئن از ابقای ابهام در جامعه است. (262660)
 
دانشجو
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۳۰:۴۶
فقط مردم رو وقتی می خواید که بریزند تو خیابونا و برای یه قدرت رسیدن شما شعار بدند؟ این بود منطقتون؟ این بود دانستن حق مردم است؟
دست مریزاد
مای ... رو بگو که کیا رو کردیم نمایندمون (262398)
 
قبادی
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۴۰:۴۸
جناب الف سلام
به عنوان یک معتقد به موسوی که در 25خرداد رفتم خیابان آزادی، و تا همین اواخر به شدت از وی دفاع می کردم باید بگویم اگر هدف شما از این برنامه این بود که شک و تردید ایجاد شده در ذهن من و امثال مرا بیشتر کنید، باید بگویم در این کار کاملا موفق شدید.

این روزها من در دلم دعا می کنم موسوی برای ادعایش سندی ارائه کند وگرنه وای بر او در این دنیا و آن دنیا... (262303)
 
آ مهدي
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۱۵:۱۴:۴۴
يعني شما هنوز منتظر اثبات ادعا هستي ؟

بابا چه حوصله اي داري .

يعني شما هنوز هم كه جريان سبز (البته قسمت لجنيش) به امام توهين كرده ، به انديشه هاي امام توهين كردند ، به همه چيز توهين كردند ، و اين آقايان هم از ايشان تبري نجسته اند ، منتظر جناب موسوي هستي كه بياد و حرفاش رو اثبات كنه . نكنه منتظر ايني كه يه بار ديگه بياد و بگه من پيرو خط امام هستم .

تنها چيزي كه موسوي در حال حاضضر ميتونه اثبات كنه اينه كه بگه اشتباه كردم .
همين . (263119)
 
مهخدی ابارشی
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۴۷:۳۷
با سلام
آقای انصاری لطفا فرق بین متهم و مجرم را تعریف بفرمائید . آیا برای اثبات اتهام مستندات لازم نیست . از مستندات آقای موسوی به شورای نگهبان شما چه برداشتی دارید اثبات جرم یا رفع اتهام . حال با نگاه به جریانات اخیر و تئهین به امام و رهبری چگونه قضاوت می کنید . خواهشمندم جناحی و با تعصب پاسخ ندهید روشنگری کنید تا ما هم بدانیم (262403)
 
ِیک دانشجو
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۴۸:۲۹
یکی از سوالات این بود که:
با توجه به اینکه اعضا و رویه شورای نگهبان قبل از انتخابات و هنگام ثبت نام آقای موسوی معلوم و روشن بود و ثبت نام ایشان در انتخابات به معنی پذیرش قاعده بازی(قانون انتخابات) و داور(شورای نگهبان) بود، چرا ایشان بعد از مسابقه، مشروعیت داور را زیر سوال برد؟

- ایشان به همان دلیل شرکت کردند ، که من نوعی اومدم و رای دادم. من اگه رای نمیدادم، الان در مورد صحت یا عدم صحت نتایج حق هیچ صحبتی را نداشتم. (به نظر من) (262404)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۵:۱۲
اگثر کسانی که آشوب کردند و نماد سبز علم کردند رای نداده بودند. خودم با یه سردستشون روز قدس سر بلوار / حجاب ده به دهن شدم آخرش اعتراف کرد اصلا رای نداده ! بهش گفتم پس چیچیت گم شده ؟ رایم گم شده رایم گم شده ؟ (262665)
 
یوسف
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۲۲:۲۰:۵۳
خوب شمای نوعی ! به چه دلیل در انتخابات شرکت کردید که ایشون هم به همون دلیل شرکت کردند؟! حالا این حق صحبت شما درباره ی صحت انتخابات چه چیزی را ثابت می کند؟ چه چیزی را توجیه می کند؟
خوب بنده هم در این انتخابات به نامزد پیروز رای داده ام و معتقد به صحت نتایج هستم!
ایا شما می پذیرید؟ (262964)
 
مهدی ابارشی
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۵۱:۵۷
با سلام
من نمیدانم این اعضاء محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام چه چیز را مصلحت میدانند سکوت برای اغتشاش و توهین به امام یا تدوین انقلاب مخملی . اگر غیر این است روشنگری کنید مردم بدانند و اگر حرفی ندارید به روح امام که از آن دم میزنید ساکت باشید . کار شریح قاضی را انجام ندهید . (262406)
 
مهدی ابارشی
۱۳۸۸-۰۹-۲۸ ۲۳:۵۷:۱۵
با سلام
اقای انصاری ارکان جریان سبز را مشخص کنید . طیف حامیان این جریان را به صراحت نام ببرید (262407)
 
فاطمه
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۰:۱۵:۳۳
منو بگو که هی بیخودی حرص خوردم گفتم چرا الف، سؤال منو انتخاب نکرده. (262409)
 
بیطرف
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۰:۱۸:۳۹
آقایان سبز
قبول کنید بدجوری گندش درآمد.
اگر انصاری می گفت آنفولانزای نوی آ گرفتم، خیلی بهتر بود تا اینکه اول بگه باشه - بعد که سوالها رو دید، بهانه بیاره.

الحق که بعضی ها استاد جرزنی هستند. فقط دلم برای ندا و سهراب و بقیه این جوونای بیگناه میسوزه که بخاطر دروغ اینا پرپر شدن.
برای شادی روحشون فاتحه بفرستید (262410)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۲:۴۵:۴۳
فاتحه بفرستید و به مسببین اصلی این اتفاقات لعن کنید که چگونه جوانان مردم رو (از هر دو طرف) رودرروی هم قرار دادند. در حالی که خودشان هنوز از مسئولیت های دولتی خویش استعفا نداده اند و نان دولت میخورند و ............ (262462)
 
؟؟؟؟؟
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۰:۲۰:۳۴
فقط می گویم که متاسف و متحیرم (262408)
 
رضا
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۰:۳۱:۵۹
چرا اصرار میکنید جواب بدهند این آقایان عقل کل فقط به سوال کردن عادت کرده اند . سوال مطرح کردند که آیا مردم با موضع رهبری در مقابل مسایل انتخابات و اسراییل و امریکا و منافقین وسلطنت طلبها و .......... موافقند یا نه ؟ مردم هم در راهپیمایی روز جمعه به روشنی پاسخ دادند . (262414)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۰۷:۰۶
به به ایشان اون موقع آشوب ها که باعث لطمات جدی به همین ملت شد احساس وظیفه برای آرام کردن نداشتن؟ حالا که همه کارها رو کردن و همه تیر هاشون رو پرت کردن و به نتیجه ای نرسیدن به فکر آرامش ملتند! (262419)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۱:۱۷:۱۸
ممکن است منعکس کنید که از میان شرکت کنندگان زن در انتخابات اخیر چند درصد آنها به احمدی نژاد رای دادند؟ خیلی ممنون. (262425)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۳:۲۹:۲۱
من از سایت شما زیاد خوشم نمیاد

ولی واقعا شما سنگ تمام گذاشتید، ممنونم بخاطر این طرز روشنگری

دستتون درد نکنه

خدا کنه یکی آخر جواب اینها رو بده... (262463)
 
بر عكس موسوي
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۱۳:۵۲
به عكس موسوي

تصوير ديدار موسوي و ابطحي را يكبار ديگر ببينيد

چرا همه به دوربين نگاه مي كنند غير از آقاي موسوي و خانم رهنورد

اميدوارم از عذاب وجدان باشه و اميدوارم اين عذاب وجدان باعث پذيرش قواعد انتخابات بشه

جوانيه و هزار اميد

براي همين آرزو مي كنم عدم پاسخگويي آقاي انصاري نيز ناشي از تحول فكري و تمايل ايشان براي بازگشت به اردوگاه رهبري باشه

چرا من عاشق روضه حر رياحي هستم (262486)
 
زانیار
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۲۶:۱۷
ایشون جوابی ندارند بدند.
وگرنه این جماعتی که ما دیدیم قبل انتخابات از کاه کوه می ساختند.
اگر واقعاًً دلیل مستندی داشتند رو می کردند.
حفظ آرامش جامعه بهونه ای برای فرار از جواب دادن به سوالهاست.
اگر واقعاً حفظ امنیت و آرامش جامعه براتون مهم بود وقتی رهبر بزرگوارمون تو نماز جمعه 29 خرداد دعوت به حفظ آرامش کردند، دیگه پشتوندش 50تا بیانیه صادر نمی کردید و این جور تخم نفاق رو تو جامعه نمی کاشتید.
شما از احساسات پاک جوونامون سوء استفاده کردید.
چه جوری جواب خون های ریخته شده رو می دید. ندا و سهراب و ... (262489)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۳۷:۵۸
منافقین از کفار بدترند (262493)
 
نگران آینده
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۴۵:۴۸
احساس می کنم جواب این سوالها احتمالا خیلی خطرناکه و کل مسئولین نظام زیر سوال خواهند رفت. به همین دلیل آقای انصاری از پاسخ دادن صرف نظر کرد (262499)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۳۶:۴۲
حداقل لطفا تمام سوالات را منتشر کنید. نصف المناظره، نصف العیش! (262561)
 
پاسخ به نگران آینده
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۳:۳۸:۵۹
همفکران شما می گفتند دانستن حق مردم است پس آن حرف دروغ بود (262733)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۸:۵۴:۱۰
امیدوارم کامنت من رو دیده باشه بهش توصیه به صداقت کرده بودم واینکه فقط خدا رو در نظر بگیره وجواب بده (262508)
 
عليرضا
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۴:۰۵
به نظرم اگر جنبش سبز پا در عرصه پاسخگويي بگذاره هيبت رسانه اي خود را مي شكند و ديگر آن ابهت پوشالي كه نطفه اس با دروغ بسته شد خواهد ريخت آقاي انصاري الان از جنبشي دفاع مي كند كه طرفدارانش 24 سال دولت را در دست داسته اند و از رير وبم مملكت خبر دارند چطور ممكن است نتوانند پاسخ چند دانشجو و خبرنگار و ... را نتوانند بدهند معلوم است كه نگران هيبت پوشالي خويش هستند والسلام و خدا به آنچه در سينه هاست آگاه است (262531)
 
مدد ز غیر تو ننگ است یا علی مددی
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۰۹:۵۸:۴۹
واقعا آدم یاد زمان مولا امیر المومنین علیه السلام و تنهایی اش می افته. حالا می فهمم اگر امام زمان علیه السلام بیان چه کسایی روبروش خنجر می کشن و مقابلش هستن.
اگر واقعا جوابی برای این سوالات داشتن که اینهمه داد و بیداد نمی کردند و با دموکراسی و مناظره و رفع ابهامات جواب سوالات مردم رو می داند.
در اوایل انتخابات دچار یک سر در گمی بودم با توجه به منافقان داخلی ولی الان دیگر با افتخار می گویم خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست. (262537)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۰۷:۱۴
همه واقعيتها را نميتوان گفت اين اصل ساده اي است كه همه ما صدها بار در طي روز به آن اتكا ميكنيم من جواب تمام سوالات مطرح شده را ميتوانم بدهم چون شما مرا نميشناسيد اما اگر همين سوالات را در محيط اداري از من بپرسند بخاطر حفظ موقعيتم از جواب دادن به آنها طفره مي روم در نظر داشته باشيم بخش زيادي از بزرگان اصلاحات يا در زندان هستند و يا منتظر صدور حكمشان بنابراين طبيعي است كه از ايشان خواسته شود كه جواب اين سوالات را كه ميتواند باعث دستگيري ايشان شود ندهند ابتدا بايد در جامعه امنيت ايجاد كرد وپس از آن سراغ پرسش و پاسخ رفت خبر مرگ تعدادي از بازداشت شدگان در اثر شكنجه در زندان كهريزك نشانه بارزي از عدم وجود امنيت براي منتقدين است (262540)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۰۷:۳۵
به نظر من اول بايد معترضين به اجراي قانون دلايل عدم تمكين خود را اعلام كنند تا مجريان بتوانند بر ان اساس اظهار نظر كنند در حقيقت تا معترض نباشد پاسخي بر ان متصور نيست . از اقاي انصاري انتظار نداشتم (262541)
 
رجوی
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۴۲:۲۶
بالاخره یکی در این اردوگاه فرقه سبز نیست تا به این سوالات جواب بدهد؟!
من هم اميدوارم يكي از چهره هاي سياسي نزديك به آقاي موسوي، براي پاسخ به اين سوالها داوطلب شود. (262564)
 
موسوی
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۴۳:۵۸
در شرایط آرامش فضای ناآرام برای کسب آرامش آقای موسوی براه انداخت و
در شرایط ناآرام و ابهام و سو تفاهم از هر طرف که باشه بهترین موضع گیری سکوت انتخاب کرده.
اگر پیش بینی تمام جوانب کار قبل از کاندید شدن برای حرف زدن خود داشتن حالا بهترین بهانه برای گفتن است اما صلاح نمی دانند. اگر نقش مصلح میخواهند داشته باشند. شرط اول شجاعت برای گفتن کلام حق و توان پاسخگوی قوی آن..!

به فرض آقای موسوی رییس جمهور میشد در قبال موضع گیری خارجی با همه تنشهای آن که در دوران جنگ خودشان هم شاهد بودن... آیا میتوانستند آرامش در کشور برقرار کنند .

محال است باور کنم.چراکه در آزمون ساده رفع ابهام شجاعت ندارند چطور حامی من و خانواده ام و ثروت و مملکتم و تمام اقتداری که با جان عزیزترین هموطنانم شجاعانه حفظ شده میتواند باشد.
چطور نوجوانان قدیم تنها با یک درس عاشورا ( استاد حسین(ع) ) و یک درس بریدن از دنیای دون ( استاد علی (ع) ) برای فریاد حق علیه باطل (به معنای واقعی کلمه) شهامتها خلق کردند.
آقای موسوی نگویید که شرایط متفاوت و وضع خیلی بدتر است که زبان در کام خفتنش بهتر که شما موظفید چون صورت مسئله سر تاسر خطا مطرح کردید و محکم موضع گرفتید. (262565)
 
سلام
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۵:۲۹
من صحبتي مي خواهم بكنم كه شايد در حال حاضر براي آن نتوانم دليل بياورم ولي امكان اثبات آن وجود دارد و آن اينكه افرادي از ستاد اصلي تبليغاتي آقاي موسوي با ارسال پيامكهاي دروغ (مثل ادعاي استعفاي رئيس كل بانك مركزي و ..) سعي در بحراني نشان دادن وضعيت جامعه و خارج شدن كنترل اوضاع از دست دولت داشتند . سوال من اينست اين اقدام با چه هدفي صورت مي گرفت ؟ ؤ آيا اين يك اقدام سازمان دهي شده و جنگ تبليغاتي و نيرنگ و فريب اذهان عمومي نبود.
اي كاش آقاي انصاري و يا ديگر مدعيان در اين خصوص از خود دفاع ميكردند. (262574)
 
سلام
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۵:۵۳
من صحبتي مي خواهم بكنم كه شايد در حال حاضر براي آن نتوانم دليل بياورم ولي امكان اثبات آن وجود دارد و آن اينكه افرادي از ستاد اصلي تبليغاتي آقاي موسوي با ارسال پيامكهاي دروغ (مثل ادعاي استعفاي رئيس كل بانك مركزي و ..) سعي در بحراني نشان دادن وضعيت جامعه و خارج شدن كنترل اوضاع از دست دولت داشتند . سوال من اينست اين اقدام با چه هدفي صورت مي گرفت ؟ ؤ آيا اين يك اقدام سازمان دهي شده و جنگ تبليغاتي و نيرنگ و فريب اذهان عمومي نبود.
اي كاش آقاي انصاري و يا ديگر مدعيان در اين خصوص از خود دفاع ميكردند. (262575)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۷:۵۲
جناب الف! خودتان هم خوب مي‌دانيد اين فضا فضاي محاوره و گفتمان نيست. (262576)
 
محسن- مخالف موسوی- تائید دلیل آقای انصاری
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۵:۵۴
من به عنوان کسی که مخالف عملکرد آقای موسوی هست و کسی که به احمدی نژاد رای داده، فکر می کنم اگه آقای انصاری واقعا در بیان دلیلشون صادق بودن کارشون قابل تائیده. یعنی اگه واقعا برای آرام نگهداشتن فضا از پاسخ به سوالات پرهیز کرده خوب کار قابل تاییدی کردن. (262582)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۸:۲۷
اولا خواهش مي كنم يكبار هم كه شده بيانيه هاي موسوي رو واسه يكبار بخونيد كه جواب چندتا از اين سوال ها كامل توش هست مثل (چرا از افرادی را که در قالب اعتراضات ساختار شکنی می کنند و شعارهایی بر خلاف مبانی نظام سر می دهند و خواستار جمهوری ایرانی هستند تبری نمی جوئید آیا سکوت شما نشانه تایید است ؟) يا گزارش كميته صيانت از آرا براي جواب سوال (اگر بله دلایل روشن طبق قانون (ذکر شماره صندوق و نوع تخلف) ارائه دهید؟) البته چندتا از سوال هست كه خودم منتظر جوابش هستم ... دوما آغاز صحبت هاي با مباحث سنگين و اساسي اينچنين بايد در جاي و فضايي عمومي تر و رسانه هاي رسمي تر مثل صدا و سيما به طور مستقيم باشه در ضمن هيچ ضمانتي براي گوينده اين سخنان متاسفانه در كشور وجود نداره و كوچكترين نقدها را طرفين تاب نميارن..اونور قدرت در اختيار ندارن با كلام، اينور قدرت دارند با ابزار قانوني سعي به خفه كردن مي كنند (262587)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۲۹:۰۶
آقای موسوی مردم رو در ابهام میخواد و هیچوقت خودش نمی آید جواب این سئوالات رو به مردم بده - اطرافیانش هم هنوز موضع یکدستی ندارند و هر کدوم جواب این سئوالات را متفاوت میدن
در هر صورت این سئوالات مردمه اگر آقای موسوی جواب بده دوحالت داره - یا تنها میشه و یا اینکه همه باهاش جمع میشن
شاید وقت لازم داره تا شجاعت پاسخ گویی پیدا کنه چون این سئوالات خیلی مهمه و مردم تا جواب اینها رو نگیرن حداقل به نفعش حرکت نمیکنن و حق رو بهش نمیدن
کسی که اعتقاد به کارش داره از سئوال نمی ترسه ؟ (262607)
 
kaveh
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۳۳:۳۲
چرا فکر می کنیدبهتر از مردم می فهمید بینش مردم بالاتر از همه می باشد (262612)
 
kaveh
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۱:۳۹:۲۰
چرا فکر می کنیدبهتر از مردم می فهمید بینش مردم بالاتر از همه می باشد چرا بعد از انتخابات شماره ملی با صندوق ها چک نشد / چرا اعضایشورای نگهبان طرفداری از دولت رااعلان نمودند/ چرا چرا چرا (262620)
 
کورش
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۷:۱۹
آقای انصاری مگر همواره شما از عدم اطلاع رسانی شفاف گله مند نبودید ، و به حق دلایل حفظ وحدت را مستمسکی برای فرار از اطلاع رسانی نمی دانستید ، و چگونه است خودتان نیز به بهانه های واهی از پاسخگوئی تفره می روید ؟! حداقل آن بخش از سوالات که مربوط به آقای موسوی نبود پاسخگوئی می کردید. (262668)
 
ss
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۲۵:۵۹
يك سوال را من پاسخ بدهم
ايده سبز از يك نوجوان هنر مند بود كه در ستاد خيلي هم شناخته شده نبوده
يك طرح از پيش طراحي شده نبود (262678)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۲:۴۷:۱۶
بهتر بود آقاي انصاري عذر خواهي مي كردند و تمام دروغهايي كه موسوي بمردم گفت را براي مردم صادقانه بيان مي كردند. (262694)
 
علی45
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۸:۱۳
من هم فکر میکنم تصمیم آقای انصاری در پاسخ ندادن درست بوده است. (262710)
 
سید محسن
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۳:۱۴:۰۰
ما چه توقع بی خودی داریم اینها اگر حرف برای گفتن داشتند که می زدند نه اینکه اردوکشی و قشون کشی می کردند من حودم اگر جایی اسم دلایل آنها رو برای تقلب ببینم سریع میرم تا ببینم که واقعا چگونه تقلب شده اما دلایل ساده ای است که ما رو یاد خاطرات انتخابات دانش آموزی و شکستمان تو اون انتخابات می اندازد و توجیه هایی که برای دستامون از شکست می آوردیم. (262715)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۳:۲۵:۳۶
اقاي انصاري مي بايست قبل از قبول موضوع به اين فكر مي افتاد البته ماهي هر موقع از اب بگيري تازه است واقدام وي براي جلو گيري از دامن زدن به اختلا فات با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري قابل ستايش مي باشد وولايت پذيري خود را ثابت مي كند (262724)
 
حسین
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۳:۴۷:۴۵
واقعاآقای انصاری که چشمش به دهان خاتمی است می تواندجواب این سئوالات رابدهد. (262745)
 
باقری
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۴:۱۴:۴۴
دوستان اینها اسم ونام پاسخگوبودن رایدک میکشن حرفی برای گفتن ندارن (262764)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۴:۴۲:۱۴
جناب الف .
من چند بار به اين موضوع آمدم و مطالب را خواندم. بگذاريد نظرم را بگويم شايد بدرد بقيه هم خوردد.

1- اينكه ايشان وفاي به عهد نكرد خيلي بد است

2- شما چرا سئوالات را سانسور كرديد؟

3- شما وقتي سئوالات را سانسور مي كنيد چگونه مي خواهيد پاسخ هاي آقاي انصاري را درج كنيد؟!

4-چند باره از شما مي خواهم كه يكي از همفكران احمدي ن»اد يا خود آقاي توكلي تشريف بياورند تا ما پرسش كنيم (262788)
 
حجت
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۷:۰۷:۱۸
اين جماعت سبز ، همه مردم را سر کار گذاشته اند ف ميتوانيد آدرس دقيق محل سکونت ايانان را از کشتي هاي نفتي ، و رد عبور و مرور آنان را از حساب هاي سوييس بگيريد.
بيچاره آناني که سر شکستند و جوان دادند ، تا امثال آقاي انصاري همچنان در پر قو بخوابند و لبخند حواله امت خود کنند ... (262891)
 
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۸:۴۵:۲۷
سلام خودمانیم آیا واقعا اگر ایشان جواب دقیقی بدم قفط در یک کورد که ایم مورد اونقدر جدی باشه که حای بحث داشته باشه سایت الف یا هر سایت دیگری اصولگرا یا آزاد یا حتی اصلاح صلب جرات می کنه بداره توی سایت اون حواب را؟
من حاضرم چمد عکس و فیلم مستندبه شما بدم که یک مفسد دولتی را که در انتخابات تقلب کرده ،مدرک ایشان تقلبی است و شنیده ها و نیز قدرن عجیب ایشان نشان می دهد در وزارتی خاص کار می کند ارائه بدهم،اما آیا کسی جرات داره این موضوع را تا آخر بدون لوث شدن دنبال کنه؟ آیا جان من تضمینه؟ من حق می دهم اگر جواب ندهد،مصالحی هست بزرگ آبرو ، جان ،تصور مصلحت مملکت و و و (262930)
 
hamid
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۱۹:۳۱:۰۲
خدا خیر بده به آقای انصاری که شماها رو آدم حساب کرد (262942)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۹-۲۹ ۲۰:۰۰:۲۹
این آقایان نمی توانند نظرات واقعی شان را ابراز کنند و سعی می کنند مردم را بپیچانند . (262947)
 
امید
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۰۰:۰۸:۱۱
آقای انصاری شما هم مثل موسوی هستید که اول انتخابات و قانونش را قبول میکند بعد که رای را نیاورد میزند زیرش. شما هم اول قبول پاسخ گویی را میکنی بعد در برابر اینهمه ابهامات و پرسش خوانندگان میزنی زیرش. (262978)
 
بهروز
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۰۱:۰۲:۴۸
بنظرم آقای موسوی عاشق این نظامه برای همین در مناظره ها هم رعایت خیلی از مسائل رو میکرد و حاضر نبود مانند بعضی از رقبایش با حرفهای حهت دار خودشو پیش دیگران مخصوصأ معاندین عزیز کنه و در مملکتی که تا یک حرفی بزنی فوری برایت پاپوش درست میکنن همون بهتر که کسانی مثل آقای انصاری هم هیچ حرفی نزنن .خودتونو بذارین جای کسانی که نظام رو دوست دارن و بخاطرش حاضر نیستند بخاطرش هر حرفی رو بزنن . (262989)
 
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۰۷:۲۸:۰۴
ماهمه میدانیم تنها بزرگواری که از اهلبیت علیهم السلام به خلافت رسیدند حضرت امیرالمومنین علیه السلام بودند بهمین دلیل در روش های رفتاری خود باید بایشان تمسک بجوییم.
آیا سیره اهلبیت و بویژه حضرت امیرعلیه السلام دال بر اهانت ، افتراء ، سب ، طفره از پاسخگوئی ، دفع فاسد به افسد ، هتاکی ، ایجاد بستر برای حضور اوباش ، پیچیدن و مخلوط کردن حق و ناحق ، کلی گوئی ، مبهم گوئی ، مطلق گوئی و اینگونه موارد بوده است؟
آیا واقعا\" اگر آقای احمدی نژاد و هوادارانشان که تا امروز همانند برخی هواداران آقای موسوی به خیابانها نریخته و بمقابله رو در رو نپرداخته اند ، همانند همین سبزها مقابله میکردند چه میشد؟
آیا بین حرفها و شعار نباید با شعور ارتباط مستقیمی وجود داشته باشد؟
آیا تهاتر کردن امنیت ملی ، آرامش شهروندان ، منافع ملی و نظام با این حرفها و حرکات قابل توجیه است؟
آیا بسترسازی برای جریانات برانداز ، معاند و ملحد با کدامین توجیه قابل اغماض است؟
آیا اصرار بر گناه و عملی که پس از شش ماه یک برگ از مستندات آنرا هیچکس مشاهده تکرده است ، مستوجب چه عقوبتی است؟
آیا افرادیکه در این فتنه و مهلکه به خون نشستند را آقای موسوی پاسخی دارد؟
آیا افرادی که حسب وظیفه بالذات سازمانی خود از محل نظامی خود دفاع کرده و کشته شدند ، خونشان را موسوی چگون پاسخ خواهد داد؟
آیا تحریک و تهییج نوجوانان و جوانان ، کشاندنشان به مهلکه ، ایجاد بستر برای درگیری و همزمان بایگانی کردن خود در منزل یا روزمرگی ها ، واقعا منصفانه و شرافتمندانه است؟ آقای موسوی چگونه پاسخگوی وجدان عمومی و محکمه عدالت خواهد بود؟
همراهی کردن با نظام سلطه ، تبری نجستن از منافقین و معاندین و جریانات برانداز خارجی ، از منظر یک ایرانی شیعه قابل اغماض و بخشایش است؟
رسانه های صهیونیستی و آمریکا و انگلیس در طول سی سال گذشته علیرغم تمام تلاش خود نتوانستند اینهمه بسترسازی کنند که حضرت موسوی ره صدساله یکشبه رفت.
آیا بنظر شما میتوان همزمان طبال یزید و علمدار حسین علیه السلام بود؟
میتوان ناهار را در اردوگاه معاویه صرف کرد و نماز را در کنار امیرالمومنین علیه السلام بجای آورد؟ میشود و میتوان خلوص و تقوی را با ریا و نفاق ممزوج کرد؟
میتوان خدا را و امام زمان علیه السلام و امام راحل(ره) و شهدا و آرمانها و انقلاب را بدین راحتی از لوح ضمیر پاک کرد؟
اصلا درنهایت ملت سرفراز چنین اجازه ای را خواهند داد؟
برای همه خادمین انقلاب و نظام و کشور و ملت آرزوی سربلندی و توفیق و برای همه آنان که خواسته و ناخواسته کشور عزیز و نظام برومند و مقدس را دچار مشکل میخواهند و میکنند از درگاه حضرت باریتعالی خذلان و روسیاهی دوجهان را میطلبیم.
آمین (263010)
 
علیپوراز تبریز
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۱۶:۲۵:۵۹
بسمه تعالی
آقای انصاری حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند انتخابات پایان یافته و تایید شده لطفا به این سوالات بعداز انتخابات پاسخ بدهید چرادرمقابل آن شعارهای ضد انقلاب تبری نجستید و نجستند .والا برای همه متعهدین به نظام مقدس اسلامی جواب مثل آفتاب روشن است و دلیل آن تنفر نیروهای متعهد به جمهوری اسلامی از سران فتنه است (263134)
 
محمود
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۱۹:۲۱:۳۰
آقايون سبز براي مصاحبه با بي بي سي و صداي آمريكا آدماده اند ولي براي رسانه هاي ايراني فقط عذر خواهي بلدند! (263148)
 
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۲۰:۳۰:۰۳
من پيشنهاد مي کنم اين سوالات رو براي آقايان ميرحسين موسوي ، مهدي کروبي و محمد خاتمي هم بفرستيد تا حجت بر آن دسته از دوستاني که کماکان در خواب خرگوشي حضور دارند ، تمام شده و شايد ... ! (263162)
 
رجب
۱۳۸۸-۰۹-۳۰ ۲۱:۲۷:۲۲
من تعجب میکنم شما دنبال چی میگردید؟
آقای کروبی این همه گفت یکی را با دقت گوش میکردی جواب تمام سوالات بالا را میگرفتی
حالا من یک سوال از شما سوال کنندها می پرسم آیا از حکومت اسلامی که امام به ما وعده داده بود و 30 سال اجرایش در دست ما بود راضی هستید (263165)
 
alireza
۱۳۸۸-۱۰-۰۱ ۰۰:۰۰:۳۱
agha jan ishoon javab nadadan chon mitarsan. az ki? az hamoonayi keh faza ro amniati kardan rooznameharo bastan va mellato dastgir kardan. (263184)
 
alireza
۱۳۸۸-۱۰-۰۱ ۰۰:۰۲:۳۵
jenaheh rast ta mogheyi keh ghesmateh efratieh khodesho mahar nakoneh nemitooneh az jenaheh chap entezar dashteh basheh keh rahat harfesho bezaneh. (263185)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۱۰-۰۱ ۰۳:۱۳:۵۶
آقای انصاری،
شما هم در برابر کارهای نادرست افرادی که دیگران خطاب می کنید مسؤول هستید. اگر می دانستید که اشتباه می کنند و مشی آنها را قبول نداشتید چرا علناً تبری نجوییدید و چرا آنها را دعوت به بازگشت نکردید. سکوت شما بزرگترین اشتباه شما بوده آن هم در چنین فتنه ای که به همه مقدسات نظام توهین شد و خون مردم بی گناه به زمین ریخت.
استغفار کنید، استغفار (263198)
 
علی12
۱۳۸۸-۱۰-۰۱ ۰۳:۵۴:۳۰
اقای انصاری اصلا همه ی ماها گند وسانسور کار.... توی دهها سایت داخلی وخارجی که مثل اب خوردن مطلب می نویسن جوابیه این 30 تا سوال رو بدین یا ظرف نیم ساعت یه وبلاگ بسازین جواب بدین ... حتی مملکت برا اون سایت دهها فیلتر کوفتی بذاره ما می اییم جوابتون رو می خونیم.... ایا حرف من بی منطق است (263200)
 
مهاجر
۱۳۸۸-۱۰-۰۲ ۲۰:۵۰:۴۵
لطفابه آقای انصاری سلام برسانیدوبه ایشان بفرماییدجان عزیزانت ازحضرت امام راحل مایه نزاریدوخرج نکنیدشماکه ........ مصادره کردیدوآوردینش توبازیهای نچندان پاک سیاسی دیگه به اسم امام عزیز اهداف سیاسیتون روبخورد این مردم ستمدیده ندیدازمرگ عبرت بگیریدکه همین نزدیکیهاست (262708)
 
محسن
۱۳۸۸-۱۰-۰۴ ۱۲:۰۶:۴۰
سلام آقای انصاری
خدا نصرتان کند که عاقبت به خیر شوید
حقیقتی را میخواهم برایتان بگویم که تاریخ مصرف امثال شما پایان گرفته
شما که با خودتان صداقت ندارید چگونه ادعای صداقت با مردم را در مقام حق پاسخگو خواهید بود
نه تنها برای شما بلکه برای بزرگترهای شما هم متاسفم
خوشبختانه باید بگویم که بساط نسل امثال شما که همچنان قایل به شیخوخیت و ظواهر امور هستند خیلی زود برچیده شده و این قیل و قالها هم فقط صدای تیر و ترکشهاست، امثال شما همانند توپچی هستند که نمیدانند دوست و دشمن کجاست و دلشان خوش است که تویچی هستند و صرفا گلوله ای شلیک میکنند!
قافل از آنکه تویچی که گرا نداشته باشد یا بر سر خودش شلیک کرده یا به موضع خودی زده، ضربه ای که به هیمنه امثال خودتان زدید حالا حالاها از زمین بلندتان نخواهد کرد.
ان شاء الله همانطور که خدا وعده داده زمین را به مستضعفان خواهد داد و مستکبران را به خاک سیاه خواهد نشاند.
ان شاء الله
محسن از مالزی (264322)
 
علي
۱۳۸۸-۱۰-۰۴ ۱۳:۲۱:۰۰
انصاري كه هيچ ،بالاتر از اون هم حرفي براي گفتن ندارند. چرا كه اگر داشتند همان روز اول ميزدند.و سند و مدرك ارائه ميكردند... (264340)
 
۱۳۸۸-۱۰-۲۸ ۱۴:۴۹:۰۳
اگر خیلی دلسوز هستید وبه دنبال از بین بردن بحران هستید؛ فضایی ایجاد کنید آقایان موسوی وکروبی در رسانه ملی حرفهایشان را بزنند (277963)
 
۱۳۸۸-۱۲-۰۷ ۱۶:۵۸:۵۵
اگر آقايان حرفي براي گفتن داشتند وقتي كه از موسوي مي خواستند بعد از انتخابات در مناظره شركت كند قبول مي كرد (293180)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.