توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390465
هشدار روزنامه‌های کره جنوبی به "جنون اتمی کره شمالی"
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
روزنامه‌های کره جنوبی امروز (شنبه) نسبت به "جنون اتمی کیم جونگ اون" هشدار داده و تاکید کردند، پنجمین و بزرگترین آزمایش اتمی رهبر کره شمالی یک تغییر دهنده بازی است که واکنش جدی‌تر و شدیدتر را می‌طلبد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از روزنامه‌های کره جنوبی از دولت کشورش خواست تا واشنگتن را درخصوص استقرار مجدد تسلیحات اتمی تاکتیکی که اوایل دهه ۱۹۹۰ آن‌ها را از کره جنوبی خارج کرد، متقاعد سازد.

این روزنامه تحت عنوان "جونگانگ ایلبو" همچنین از چین خواست تا تدارکات نفتی برای کره شالی را متوقف سازد.

این روزنامه در تیتر صفحه نخست خود نوشت: "زمان مهم برای تغییر روند در بازدارندگی اتمی علیه کره شمالی"

این روزنامه در مقاله‌ای نوشت: کیم جونگ اون،‌ رهبر کره شمالی از خط قرمز عبور کرده و دیگر هیچ راه بازگشتی ندارد. پنجمین آزمایش اتمی کره شمالی نابودی این کشور را تسریع می‌سازد.

در تیتر نخست روزنامه پرفروش "چوسان ایلبو" آمده بود "کره جنوبی در مقابل جنون اتمی بی دفاع مانده است".

پایین این تیتر تصویری کارتونی از کیم جونگ اون منتشر شده که نشان می‌دهد که سوار بر اسب یورتمه می‌رود، صورتش از روی خشم از حالت طبیعی خارج شده و با دستانش موشک‌های اتمی رادر آغوش کشیده است.

روزنامه چوسان در مقاله‌ای تحت عنوان "اقدامات متقابل علیه برنامه اتمی کره شمالی باید کاملا تغییر کند" نوشت: کره شمالی در قمار اتمی‌اش موفق بوده اما شکاف‌هایی در داخل نظام خودش ایجاد شده است. ما باید استراتژی را برای منزوی کردن کیم جونگ اون و گروهش از داخل ایجاد و به طور فعالانه آن را دنبال کنیم تا بتوانیم نهایتا باعث سرنگونی آن‌ها شویم.

روزنامه چپ گرای "هانکیوره" نیز نوشت: آزمایش‌های مکرر بیانگر ناکامی رویکرد موجود در مقابل این بحران روبه افزایش است. هیچ راهی برای ابراز خشم به کره شمالی و فشار آوردن به آن وجود ندارد. ما باید فراتر از رویارویی به سبک جنگ سرد عمل کنیم.

در ادامه مقاله این روزنامه آمده است: ما باید از امیدهایمان درخصوص این تئوری غیرواقع بینانه که کره شمالی به انفجار از درون نزدیک می‌شود، دست برداریم و در عوض استراتژی جدید و جامعی را اتخاذ کنیم.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+تهدید جنگ اتمی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.