نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 191295
زمان انتشار کلید سؤالات کنکور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۳
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمون سراسری گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: آزمون سراسری سال ۹۲ با شرکت یک میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۱ نفر از صبح امروز با گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی با شرکت ۲۵۱ هزار نفر آغاز شد.
 
به گزارش فارس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد گفت: ظرفیت دانشگاه آزاد ۷ درصد برای رشته‌های با آزمون و ۹۳ درصد برای رشته‌های بدون آزمون است.ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمون سراسری گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: آزمون سراسری سال ۹۲ با شرکت یک میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۱ نفر از صبح امروز با گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی با شرکت ۲۵۱ هزار نفر آغاز شد.
 
وی افزود: خوشبختانه هیچ گزارش تخلف خاصی از حوزه‌های مختلف به دست ما نرسیده و آزمون در تمامی حوزه‌ها در سلامت در حال برگزاری است. خدایی در ادامه خاطرنشان کرد: در رشته ریاضی و فنی به احتساب دانشگاه آزاد، نزدیک ۲۰۰ هزار نفر پذیرش می‌شوند. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تفاوت عمده آزمون سراسری امسال با سال‌های گذشته تصریح کرد: یکی از تفاوت‌های عمده آزمون سراسری امسال به تجمیع آزمون دانشگاه آزاد و آزمون سازمان سنجش است که البته پذیرش این دانشگاه‌ها به صورت مستقل انجام می‌شود.
 
وی افزود: بعد از اعلام نتیجه اولیه در روز ۱۲ مردادماه سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اطلاعیه‌های جداگانه‌ای می‌دهند و جزئیات انتخاب رشته و کد رشته‌محل‌ها را اعلام می‌کنند. خدایی خاطرنشان کرد: داوطلب باید دفترچه رشته‌های با آزمون و بدون آزمون را به دقت مطالعه و پس از آن نسبت به انتخاب رشته اقدام کند.
 
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه تأکید کرد: امسال ۱۰ هزار رشته محل بدون آزمون برای داوطلبان در نظر گرفته شده است که داوطلبان حتی در صورت غایب بودن و ثبت‌نام نکردن می‌توانند برای انتخاب این رشته‌های بدون آزمون اقدام کنند، هر چند این تنها مربوط به رشته‌های بدون آزمون است و داوطلبان حضور در رشته‌های با آزمون حتما باید در جلسه امتحان حضور داشته باشند.
 
خدایی با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد گفت: ظرفیت دانشگاه آزاد ۷ درصد برای رشته‌های با آزمون و ۹۳ درصد برای رشته‌های بدون آزمون است و نکته مهم در این باره این است که شانس برای پذیرش بدون آزمون هم وجود دارد. وی افزود: آزمون چه سخت و چه آسان یک رقابت است و ما با رشته‌های بدون آزمون فرصت را از سایر داوطلبان نگرفتیم و می‌توانیم این موضوع را در قالب افزایش ورودی‌ها تلقی کنیم. خدایی با اشاره به تعداد ظرفیت پذیرش دانشجو گفت: امسال تعداد ظرفیت ۶۷۷ هزار نفر را برای دانشگاه‌ها در نظر گرفته‌ایم.
 
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: سوالات ۲ ساعت بعد از کنکور در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر می‌شود. کلید سوالات هم از ساعت ۱۵ روز یکشنبه بر روی همین سایت قرار می‌گیرد. وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا در سال ۹۳ باید منتظر کنکور باشیم یا خیر؟ گفت: در بحث قانون پذیرش دانشجو طرح یک فوریتی در صحن علنی مجلس تصویب شده و طبق پیش‌بینی ها در صورت تصویب نهایی ۸۵ درصد ظرفیت های کل آموزش عالی در ۵ سال بدون آزمون انجام و تنها پذیرش ۱۵ درصد از رشته‌های پررقابت با آزمون خواهد بود و نکته مهم درباره آزمون ۹۳ این است که ما در سال ۹۳ قطعا کنکور خواهیم داشت.
 
کلمات کلیدی : کنکور92 + سازمان سنجش
 
ا
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۱۵:۲۱:۱۸
خب چرا یکشنبه؟
چرا الان کلید رو نمی ذارند؟ (1477240) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۴-۰۶ ۲۰:۲۳:۰۱
امیدوارم تمام جوانان ایران به بالاترین مدارج علمی برسند . (1477754) (alef-10)