توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391590
جزئیات نشت خط لوله انتقال گاز در بندر امام
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۱
مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به ایمن‌سازی کامل خط لوله۱۶ اینچ گاز مایع ارسالی به بندر امام گفت: با تعویض قطعه معیوب تا امشب انتقال گاز مایع به واحدهای پتروشیمی بندرامام مجدداً از سر گرفته خواهد شد.

عبدالرضا دبیری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نشت خط لوله گاز مایع در بندر امام اظهار کرد: شب گذشته خط لوله ۱۶ اینچ گاز مایع ارسالی به پتروشیمی بندر امام به علت اختلال در عملکرد فلنج عایق (Insolating Flang) دچار نشت شد که این اختلال به دنبال خوردگی و پوسیدگی گسکت (Gasket) موجود در فلنج عایق اتفاق افتاد.

وی افزود: با مشاهده نشت گاز مایع بلافاصله جریان گاز قطع و دو سر لوله ۱۶ اینچ بسته و جهت تعمیر قطعه معیوب، عملیات تخلیه فشار این خط لوله آغاز شد.

دبیری با اشاره به حضور گروه‌های عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و گروه‌های ایمنی و آتش‌نشانی پتروشیمی ماهشهر در محل حادثه خاطرنشان کرد: هیچ گونه آتش سوزی در این خط لوله اتفاق نیفتاد و با بسیج امکانات و تجهیزات، ایمن‌سازی منطقه به موقع و به شکل خوبی انحام شد.

وی با بیان این‌که با انجام اقداماتی از وقوع آتش‌سوزی در محل بروز حادثه جلوگیری شده است، عنوان کرد: اکنون منتظر تخلیه فشار در این خط لوله هستیم نا بلافاصله تعویض گسکت انجام شود تا بعد از ظهر امروز قطعاً فشار گاز مایع در این خط لوله به صفر خواهد رسید و عملیات تعویض قطعه معیوب آغاز خواهد شد.

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بیان کرد: پس از تعویض گسکت در خط لوله موردنظر و ایمن‌سازی این خط لوله، حتماً تا امشب انتقال گاز مایع (NGL) به واحدهای پتروشیمی بندر امام مجدداً از سر گرفته خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : نشت، خط لوله، گاز، بندر امام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.