توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 281592
حمایت دموکرات‌های سنای آمریکا از مذاکرات
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۱
به دنبال دیدار اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا با دموکراتهای سنا، چند تن از قانونگذاران هم حزبی باراک اوباما، حمایت خود را از تداوم مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ اعلام کردند.

به گزارش فارس، در حالی که به دلیل مذاکرات هسته‌ای ایران فشار جمهوریخواهان کنگره بر کاخ سفید ادامه دارد، چند سناتور دموکرات از تداوم گفتگوهای هسته‌ای حمایت کردند.

به دنبال تشدید اقدامات کاخ سفید در راستای مقابله با مخالفتهای احتمالی جمهوریخواهان در قبال مذاکرات هسته‌ای ایران، باراک اوباما با هم حزبی‌های دموکرات خود در مجلس سنای آمریکا دیدار کرد؛ دیداری که به منظور اطمینان از حمایت آنها از مذاکرات صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه هیل، به دنبال این دیدار، دو سناتور ارشد دموکرات مجلس سنای آمریکا از ادامه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۵+۱ برای حصول توافق جامع حمایت کردند.

«تیم کین» سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا روز چهارشنبه با حمایت از تداوم مذاکرات هسته‌ای گفت: «گذشتن و سپری شدن زمان از نظر من مشکلی نیست. من ترجیح می‌دهم روی توافق خوبی بر اساس برنامه اقدام مشترک کار کنم تا اینکه برای رسیدن به یک توافق جامع عجله به خرج دهیم».

از سوی دیگر «تام یودال» سناتور دموکرات ایالت نیوهمپشایر ضمن رد ابراز نگرانی برخی قانونگذاران کنگره درباره عدم حصول توافق نهایی و گذشتن از ضرب‌الاجل‌های قبلی تعیین شده، از ادامه مذاکرات تیم آمریکایی حمایت کرد و گفت: «فکر می‌کنم آنها در تلاش برای کار کردن روی برخی موضوعات واقعا بحث‌برانگیز هستند و ما باید به آنها زمان برای این کار را بدهیم».

اعلام حمایت سناتورهای دموکرات از تداوم مذاکرات هسته‌ای در حالی صورت گرفته که جمهوریخواهان ضمن مخالفت با مفاد مذاکرات جاری، کاخ سفید را تحت فشار قرار داده‌اند.
 
کلمات کلیدی : هسته ای+ اوباما+ کنگره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.