توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 63169
توضیحات خاتمی درباره تماس با هاشمی و یزدی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۳۹
آيت‌الله سيد احمد خاتمي اعلام كرد كه در پي تماس او با هاشمي رفسنجاني و يزدي، طرفين پذيرفتند كه مشاجرات به مصلحت اسلام، نظام، روحانيت و مجلس خبرگان نيست.

آيت‌الله سيد احمد خاتمي امام جمعه موقت تهران در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به انتشار اخباري به نقل از وي در برخي رسانه‌ها گفت: در بعضي از سايت‌هاي خبري از تماس اينجانب با رئيس مجلس خبرگان رهبري نقل شده و چون در اين رابطه درست و نادرست در هم آميخته است توضيحاتي را پيرامون آن ارائه مي‌كنم.

عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري گفت: آنچه درست است اين است كه شرايط كشور به گونه‌اي است كه بايد همگان به سمت وحدت و همدلي حركت كنند و اين ضرورت هميشه انقلاب است.

وي با بيان اينكه بنده وقتي مصاحبه آيت‌الله يزدي و نيز واكنش آيت‌الله هاشمي را ديدم تلاش كردم در جهت بستن پرونده اين مشاجرات حركتي كنم، افزود: به مسئول دفتر آيت‌الله يزدي پيغام دادم كه از ايشان مي‌خواهم كه به اين مشاجرات ادامه ندهند و پاسخي به نامه آيت‌الله هاشمي ندهند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: از سوي ديگر روز گذشته تماسي با رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گرفتم و عين اين درخواست را نيز از ايشان داشتم و محضرشان عرض كردم كه ادامه اين مشاجرات به مصلحت اسلام، نظام، روحانيت و نه به مصلحت مجلس خبرگان رهبري نيست.

آيت‌الله خاتمي با اشاره به اينكه از هاشمي رفسنجاني تقاضا كردم به واكنش خود ادامه ندهند تصريح كرد: آيت‌الله هاشمي فرمود "من از خدا مي‌خواهم در جامعه تشاجري نباشد " و با بزرگواري پذيرفتند كه به واكنش خود ادامه ندهند.

وي تاكيد كرد: اين تمام آن چيزي بود كه بنده دلسوزانه به اين دو بزرگوار گفتم و هر دو نيز پذيرفتند اما متاسفانه كساني كه در پي اختلاف در جامعه هستند اين خبر را با سخنان نادرست درآميختند زيرا من هرگز در اين مكالمه تلفني نگفتم كه آيت‌الله يزدي پذيرفته‌اند كه اشتباه كرده‌اند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: آنچه در ذيل خبر دروغ آمده كه آيت‌الله هاشمي نپذيرفته‌اند نيز دروغ است زيرا هر دو بزرگوار پذيرفته‌اند كه به اين نزاع ادامه ندهند.

وي با دعوت آحاد مردم به وحدت و پرهيز از اختلاف گفت: وقتي گامي دلسوزانه در مسير وحدت برداشته مي‌شود نبايد آنرا تخريب كرد.
 
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.