نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491292
بدهی 92 هزار میلیارد تومانی دولت به تأمین اجتماعی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴
معاون اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به درآمد 51 هزار میلیارد تومانی سازمان در سال گذشته گفت: مصارف این سازمان 62 هزار و 800 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش فارس، ولی‌الله افخی امروز در بیست و هشتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به ارائه گزارشی از اقدامات سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و گفت: خصوصی‌سازی در سازمان تأمین اجتماعی ضرورت است و این موضوع را دنبال می‌کنیم.

معاون اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی برای تأمین مالی به دنبال فشار به بخش خصوصی نیست، افزود: به جای آن سعی داریم که با برگزاری جلسات مطالباتمان را از دولت دریافت کنیم و از بخش خصوصی در این رابطه تقاضای کمک داریم. وی با بیان بیان اینکه خدمات بیمه تأمین اجتماعی به ۴۱ میلیون و ۳۱۵ هزار نفر از جمعیت کشور ارائه می‌شود، گفت: به عبارتی بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش سازمان است. 

افخمی بیان داشت: ۳ میلیون و ۸۴۸ هزار نفر بیمه شده اصلی سازمان و ۲۲ میلیون نفر هم بیمه شده تبعی هستند. وی افزود: مستمری‌بگیران اصلی سازمان تأمین اجتماعی ۳ میلیون و ۱۶۱ هزار نفر و بیمه شده تبعی یعنی افرادی که مستمری پس از فوت بیمه شده اصلی دریافت می‌کنند ۲ میلیون و ۴۶۵ هزار نفر هستند. 

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: ۲۰۰ هزار نفر هم از سازمان تأمین اجتماعی حق بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که در مجموع ماهانه به این افراد ۲۲۰ میلیارد تومان پرداخت می‌شود. 

افخمی با اشاره به درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی در سال گذشته بیان داشت: دریافتی سازمان از محل حق بیمه‌ها در سال ۹۵ مبلغ ۴۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری سازمان ۱۴۰۰ میلیارد تومان بوده است. 

وی افزود: درآمد حاصل از خسارت و جرایم ۸۰۰ میلیارد تومان و درآمد حاصل از کمک و هدایا ۹۰۰ میلیارد تومان و سایر درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی در سال ۹۵ مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است. معاون اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: در مجموع سال گذشته سازمان تأمین اجتماعی ۵۱ هزار میلیارد تومان دریافتی و مصارف آن ۶۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است. 

افخمی اظهار داشت: حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در سال گذشته به بازنشستگان تأمین اجتماعی سازمان حقوق پرداخته کرده و بقیه درآمدها هم صرف پرداخت حقوق به کارکنان و هزینه درمان مستقیم و غیرمستقیم شده است. وی با بیان اینکه منشاء بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی ۳ درصد حق بیمه دولت و ۲ درصد حق بیمه حرف و مشاغل آزاد و ۲۰ درصد حق بیمه سربازی است، گفت: در مجموع سازمان تأمین اجتماعی ۹۲ میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد. 

معاون اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی حق ورود به کارگاه‌ها را بجز برای بررسی و اطمینان حاصل کردن از پرداخت حق بیمه کارگر ندارد، گفت: سازمان فقط باید مطمئن شود که حق بیمه کارگران پرداخت می‌شود و اگر ورود به کارگاهی توسط سازمان تأمین اجتماعی بابت موضوعی غیر از این انجام شده غیرقانونی است. 

وی گفت: براساس بخشنامه ابلاغی سال گذشته دولت مؤسسه حسابرسی فقط حق بازرسی دفاتر در کارگاه‌ها را برای مدت یک سال دارد.

افخمی با بیان اینکه حسابرسی از واحدهای فعالان اقتصادی در پایان سال مالی باید انجام شود، گفت: مصالح، خرید نرم‌افزار، پرداخت وجه رستوران، قرارداد بودن ارزش افزوده و امثال آن مشمول پرداخت حق بیمه نمی‌شود.منبع: فارس
 
کلمات کلیدی : بدهی، دولت ، تأمین اجتماعی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۵۵:۰۵
طرح تحول سلامت تامین اجتماعی را ورشکست خواهد کرد.
طرحی برای پر کرن جیب پزشکان و ورشکست کردن جامعه کارگری (4469579) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.