نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 103490
پیش‎بینی آیت الله جوادی آملی از این روزهای دولت‬
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۴۱
روات حدیث: نزدیک انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ خبر تلخی به گوش رسید. جسارت حامیان محمود احمدی نژاد به آیت الله جوادی آملی.
 
این خبر را سایت‌های حامی احمدی نژاد تکذیب کردند. اما واقعیت داشت و جسارت‌گران از طلاب مدرسه‌ی حقانی و معصومیه بودند و از دوستان. آیت الله جوادی آملی در آن انتخابات از اکبر هاشمی رفسنجانی حمایت کرده بود. این حمایت بر جسارت‌گران سخت آمده بود و طلاب مقدمه‌خوان درصدد ارشاد مفسر بزرگ و فیلسوف متأله جلیل القدر برآمدند و با تجمع در مسجد ایشان، عربده‌کشان  «جوادی حیا کن هاشمی را رها کن» را سر دادند. آن روزها، روزهای سختی بود، من بارها از همین جماعت دشنام و توهین به ایشان را در مدرسه‌ی فیضیه و دارالشفاء شنیدم. نصیحت بزرگان و ارشاد آنان امری پسندیده است، اما نه با پشتوانه‌ی جهالت و توهین.
 
در آن روزها از یکی از شاگردان آیت الله شنیدم که ایشان گفته است «وی را چنان بالا خواهند برد که طغیان خواهد کرد» العهدة علی الراوی. این سخن از یک اصل کلی برآمده است؛ با انسان‌ها باید مطابق ظرفیت‌شان رفتار کرد، نه بزرگی را خُرد کرد نه خُردی را بالا برد. رئیس جمهور یک نیروی اجرائی و کاری بسیار خوب بود، نمی‌توان تلاش‌های وی و تیمش را نادیده گرفت و انصافا کارهای بزرگی در زمان ریاست جمهوری وی انجام شد. اما محمود احمدی‌نژاد نه هاله‌ی نور داشت، نه اگر قرار بود پیامبر دیگری نازل شود او بود، نه امام عصر دولتش را مدیریت می‌کرد، نه اطاعت از او اطاعت از خدا بود، نه کرامتی داشت و نه معجزه‌ی هزاره‌ی سوم بود. تنها یک انسان پرکار و پر تلاش بود. سخن‌رانی وی در دانش‌گاه کلمبیا مهم‌تر از فتح خرم‌شهر نبود، حتی به اندازه‌ی عرق یک رزمنده در فتح خونین‌شهر ارزش نداشت. همه‌ی این سخنان را گفته بودند. اسنادش هم موجود است.
 
چه اتفاقی افتاده است که این روزها آن مرد پرتلاش دیروز، مردی که با نذر و نیاز مردم بالا آمد، در اطاعت امر ولی امر، تاخیر می کند. مردی که با تلاش بی‌مزد و منت طلاب که برای تبلیغش به روستاها می‌رفتند، رئیس جمهور شد. مردی که در حمایتش به برخی بزرگان حوزه توهین شد. سه هفته پیاپی برخی از حامیان وی علیه آیت الله جوادی آملی در نماز جمعه شعار دادند. انگار هیچ کس نباید انتقاد می‌کرد. این هاله‌ی قدسی دور هرکس کشیده شود، مغرور خواهد شد و طغیان خواهد کرد. پیش‌گویی آیت الله درست بود. این یک پیشگویی نیست، یک پیشبینی است. هر کس را زیادتر از ظرفیتش بالا بردند، سقوط خواهد کرد.
 
آن‌هایی که آن روز علیه آیت الله جوادی آملی شعار دادند و جسارت کردند، می‌توانند در یک نامه‌ی بدون اسم، اعتذار بنویسند. شاید بخشیده شوند. گاهی برخی در خشت خام چیزهایی می‌بینند که ما در آینه نمی‌بینیم.
 
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۱:۲۰:۵۰
سلام علیکم خدمت عالم بزرگوار دین امید هست هزار ساله شوید دوست دار شمایم و از دور دستتان را میبوسم برایم دعا کنید در وقت سحری مشکلم حل شود: یا حضرت مولا علی (792645) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۸-۰۶ ۲۳:۴۴:۰۱
دریکی از جلسات درس تفسیر احتمالا سال 89 فرموده بودند با علوم غریبه نمی توان جامعه را اداره کرد. (1004333) (alef-4)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۳۱ ۱۴:۴۵:۲۸
گزارش مهر؛
6 تا 7.5 میلیون نفر دچار هزینه های خانمانسوز درمان/ افزایش خانواده های زیر خط فقر

یکی از کارهای بزرگ دولت (1246788) (alef-15)
 
نسرین برهانی مقدم
۱۳۹۲-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۸:۳۷
با سلام حضور عالم عالیقدر حضرت ایت الله جوادی املی-اینجانب جنابعالی را به سبب شخصیت قابل ستودنتان بسیار گرامی میدارم و از خداوند متعال سلامت توام با طول عمر با عزت بیش از پیش را برای حضرتعالی ارزومندم و ارزوی نابودی و ریشه کن شدن دشمنان دین و حقیقت و جنابعالی را از درگاه خداوند متعال دارم-التماس دعا (1723538) (alef-6)
 
بیژن
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۲۰:۰۶:۵۹
با سلام:
از شما و سایت عالی شما کمال تشکر را اول از خدا و بعد از شما دارم.
موفق و سلامت باشید.
خدمت ایت الله جوادی آملی(مد ظله) هم سلام گرم خود را عرضه میکنم. (1785638) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۹-۰۱ ۰۷:۰۵:۵۳
با سلام
آرزو دارم ايكاش مي توانستم در جلسات تفسير ايشان شخصاً حضور داشتم و از اين مرد خدا بيشتر كسب نور و معرفت مي كردم. البته كه خداوند جامعه بشري را به واسطه حضور انسانهايي خداشناس همچون ايشان و برخي ديگر كه براي عموم شناخته نيستند مورد لطف و رحمت خود قرار مي دهد (عليرغم تمام ظلم ها و فجايعي كه بشر بي ايمان و شيطان صفت امروزه در سراسر عالم انجام مي دهد.) (1787846) (alef-13)
 
بیژن
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۱۱:۲۹:۳۲
خداوند ایت ا...جوادی راحفظ کند تاجهان اسلام ازحضورایشان بهره ببرد (2224792) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۷-۰۲ ۱۰:۵۸:۳۶
سلام و درود برمردان خدا (2388898) (alef-10)
 
یک مسلمان
۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۱۹:۱۸:۲۹
السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
سلام خدا و پیامبران بر مبلغین دین خدا
حضرت استاد اعلم و اجل از اظهار نظر اینجانب هستند فقط خواستم با دیدن سلامم برکت جواب ایشان را کسب کنم. ان شاالله (2751564) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۴-۰۶-۰۵ ۱۴:۱۶:۳۳
خداوند عزیز سایه آن وجود مبارک را مشمول ادعیه آسمانی حضرت بقیه الله الاعظم قرار دهد. (3145098) (alef-13)
 
رحمانی
۱۳۹۴-۰۶-۰۶ ۱۱:۰۲:۲۸
با سلام و احترام
گر چه پسندیده نیست که بزرگان معنوی و دینی وارد رقابت های سیاسی شوند اما در صورت ورود نیز کسی حق ندارد آزادی سیاسی آنان را مخدوش نماید تا چه برسد به توهین.
خدای بزرگ این عالم ربانی را بیش از گذشته موفق بدارد تا در جهت تبیین دین مبین اسلام و مکتب حقه جعفری خدمات بیشتری را به انجام رسانند و ما را ارشاد نمایند. (3145928) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۴-۰۶-۰۶ ۱۴:۰۸:۴۲
سلام و درود بر مرد خدا آیت الله جوادی عاملی
امیدوارم کسانی که به ایشان توهین کرده اند سر عقل اومده باشند وپیش بینی ایشان رو..... و از این عارف فاضل معذرت خواهی کنند (3146098) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۶-۰۶ ۱۷:۰۴:۱۵
حضرت استاد عزیز ، سلام علیکم
از خداوند متعال عاجزانه می خواهم که وجود نازنین انسان های شریفی مانند آیت اللّه جوادی آملی عزیز را با صحّت و سلامت کامل برای اسلام و مسلمین نگه دارد .
استاد عزیز ، التماس دعا (3146236) (alef-13)
 
رعیت پوست شده
۱۳۹۴-۰۶-۰۷ ۱۰:۲۲:۲۲
درود بر جوادی آملی که قبل از سال 88 خطر احمدی نژاد را گوشزد کرد ولی لجوجان نشنیدند. (3147141) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۲۰:۱۶:۰۱
سلام استاد بزرگوار خداوندوجود پر خیر وبرکت شما رااز کزند حوادث روزگگار حفظ کند ما که لیاقت دیدار شما را نداریم انشاالله درسایه دعای شما قرار گیریم (3290888) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۰۶:۰۴
سلام استاد عزیز امیدوارم که همیشه سالم و سلامت بوده ودرپناه الطاف اقدس اله قرارداشته باشید من خیلی دلم میخواهد شمارا از نزدیک ببینم چون نگاه کردن به چهره مردان خدا باعث روشنی بصر میشود برنامه شما درتلویزیون چرا اینقدر کم است (3386217) (alef-13)
 
سکینه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۷ ۱۹:۲۳:۲۱
علیکم السلام خداوند توفیق هر چه بیشتر به ان عالم عامل وروشن ضمیر عطا فرماید وتوفیق به پایان رساندن تفسیر قران را بدهد (3991771) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۱۷:۵۶:۴۸
خواهشمندم حضرت آقا درمورد وام های بانکی وسودهای ربوی بیشتر دررسانه ها تذکر بدهند وهمچنین به کسانی که زمین وخانه رابه قصد گرانتر شدن میخرن وعملا به نوعی احتکار اقدام می کنند (4011409) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته