توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 213597
شاخص بورس به مدار رشد برگشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۴۶
شاخص بورس تهران پس از چند روز ریزش مداوم امروز با حمایت حقوقی‌ها مواجه شد و به مدار رشد برگشت.

به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران که در دقایق پایانی معاملات روز گذشته با جمع آوری صف‌های فروش و افزایش تقاضا مواجه شده بود، در معاملات امروز و با حمایت حقوقی ها به مدار رشد بازگشت و ۷۰۰ واحد رشد کرد.

بنابراین با انتشار اوراق فروش تبعی سهام و نیز تاکید مسئولان بر بهبود وضعیت بورس در کنار برگزاری جلسه‌ای در خصوص حمایت از بازار سهام و جلوگیری از افت قیمت‌ها با حضور سهام داران عمده و حقوقی شرکتها، امروز بورس به این اتفاقات روی خوش نشان داد و بعد از چند هفته ریزش مثبت شد. به این ترتیب با رشد اندک قیمت سهام شرکتها دماسنج بازار سرمایه ۷۸۲ واحد رشد کرد و با نجات از کانال ۸۰ هزار واحدی به کانال ۸۱ هزار و ۶۴۴ واحد رسید.

در بازار امروز صف های متعدد خرید آغاز شد و اکثر قریب به اتفاق صنایع با روند مثبتی همراه شدند به طوری که شرکتهای مخابرات، نفت و گاز پارسیان، تاپیکو، بانکها ملت ، تجارت، پارسیان، صادران، پاسارگاد به همراه ایران خودرو، پتروشیمی شازند، سرمایه گذاری غدیر، توسعه معادن و فلزات و سایپا از شرکتهای تاثیر گذار در بازار امروز بودند.

علاوه بر این شرکتهای کشتیرانی، سیمان تهران، بین‌المللی توسعه ساختمان، دارو پخش و گل گهر با افت قیمت‌های خود مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شدند. همچنین در بازار امروز شرکت‌های داروسازی زهراوری، مخابرات، بانک تجارت، تاپیکو و بانک صادرات از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شدند و شرکتهای حفاری شمال، نیرو ترانس، داروسازی فارابی، و کیمیدارو بیشترین تقاضای فروش را از آن خود کردند.

همچنین در بازار امروز حجم معاملات نسبت به روزهای گذشته افزایش یافت و بیش از ۸۴۹ میلیون سهم به ارزش ۳۹۳ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به ۴۰۱ هزار میلیارد تومان رسید.