نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 222795
تعداد کل زندانیان در کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۹
براساس آمار ارائه شده، تعداد زندانیان کشور نسبت به آخرین گزارش ارائه شده به نهادهای جهانی، حدود ۷ هزار نفر کاهش داشته است.

به گزارش تسنیم، براساس آخرین آمار جمع‌آوری شده در تاریخ ۵ فروردین امسال، تعداد کل زندانیان کشور، ۲۱۰ هزار و ۶۷۲ نفر است. این آمار نسبت به آخرین آمار ارائه شده به سازمان‌های جهانی توسط ایران با کاهش حدود ۷ هزار نفری روبه‌رو شده است.

براساس این آمار، استان تهران با ۳۱ هزار و ۹۰۰ زندانی، در صدر لیست استان‌های کشور در این زمینه قرار دارد. پس از استان تهران، خراسان رضوی با ۲۰ هزار و ۱۱۹ زندانی، فارس با ۱۵ هزار و ۵۴۰ زندانی، اصفهان با ۱۴ هزار و ۱۴۷ زندانی، خوزستان با ۱۳ هزار و ۲۸۵ زندانی و کرمان با ۱۱ هزار و ۴۱۹ زندانی در جایگاه‌های بعدی بیشترین تعداد زندانی قرار دارند.

در انتهای این لیست، استان ایلام با یک هزار و ۳۸ زندانی قرار دارد و قبل از آن استان‌ زنجان با یک هزار و ۱۰۲ زندانی، چهارمحال و بختیاری با یک هزار و ۶۵۶ زندانی، کهگیلویه و بویراحمد با ۲ هزار و ۹ زندانی و خراسان شمالی با ۲ هزار و ۲۲۲ زندانی قرار دارند.
 
کاشانی
۱۳۹۳-۰۱-۲۶ ۱۳:۰۱:۴۲
ظاهرا امارزندانیان در5فروردین که هزاران نفرشان مرخصی بودندمحاسبه شده تادرمقابل بینندگان خبر داخلی وخارجی ابروداری شودکه کارهوشمندانه وخوبیست چون امارزندانیان هرکشور میزان مشکلات اقتصادی واجتماعی رانشان میدهد (2081261) (alef-10)