توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422892
ممبینی: AFC بدون مدرک نمی‌تواند ما را از میزبانی محروم کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۴
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال معتقد است که هر چه زودتر باید کمیته یا کارگروهی برای جلوگیری از تحمیل میزبانی نمایندگان ایران مقابل عربستان در کشور سوم تشکیل شود.

هدایت ممبینی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تمدید میزبانی نمایندگان ایران و عربستان مقابل یکدیگر در کشور سوم در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، اظهار کرد: شدیدا اعلام می‌کنیم که موافق این موضوع نیستیم و باید هر چه سریعتر نظرمان را در این‌باره اعلام کنیم. کشور ما میزبان مسابقات جهانی فوتبال بوده و مسابقات متعددی را برگزار کرده است. به نظرم این مشکل عربستان است و آنها باید فکری به حال خودشان کنند.

او تاکید کرد: ما نباید سکوت کنیم و باید محکم‌تر از گذشته از حق‌مان دفاع کنیم. AFC نمی‌تواند حق ایران را ضایع کند و این حق تیم‌های ایرانی است که در کشور خودمان میزبانی کنند.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه آیا فدراسیون فوتبال ایران از قدرت لازم برای تحمیل نظراتش به AFC و دفاع از حق میزبانی برخوردار است، گفت: ما قدرت برتر فوتبال آسیا هستیم و تیم ملی ایران در صدر رده‌بندی تیم‌های ملی آسیایی قرار دارد و ما از سرمایه تماشاگر هم بهره می‌بریم. هر چه زودتر باید کمیته یا کارگروهی تشکیل شود و راه‌حل‌های مقابله با این موضوع را بررسی کنیم و طبق یک برنامه مدون پیش برویم.

ممبینی متذکر شد: نباید هر کسی برنامه خودش را داشته باشد. اعضای هر چهار تیم و فدراسیون فوتبال باید بهترین تصمیم را بگیرند و فردی را مامور مذاکره برای حل و فصل این موضوع کنند. ما باید بتوانیم راهکار جدیدی را قبل از ابلاغ دستور انتخاب کنیم. پیشنهاد را گوش بدهیم. متاسفانه هر زمانی که سایت‌های خارجی خبری را می‌زنند آن اتفاق رخ می‌دهد و الان هم این سایت خارجی خبر از تمدید برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان مقابل همدیگر در کشور سوم خبر داده است.

او گفت: باید از روزهای قبل این مشکل را پیگیری می‌کردیم. نباید کسی در این موضوع سهل‌انگاری کند. نمایندگان ما شش بازی برگزار می‌کنند که در صورت برگزاری بازی نمایندگان ایران و عربستان در کشور دیگر امتیازاتی را از دست خواهیم داد. البته عربستان می‌تواند دیدارهای خودش را در هر کشوری که می‌خواهد برگزار کند اما ما در کشور خودمان میزبانی می‌کنیم.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه نباید دیرتر از موعد برای حل این مشکل کارگروه تشکیل شود، گفت: خود من با جدیت تمام به دنبال دفاع از حق ایران هستم اما اگر AFC می‌خواهد بازی ایران را در کشور دیگری برگزار کند باید دلیل و مدرک محکمی بیاورد و در آن صورت ما تابع نظر AFC هستیم اما وقتی هیچ مدرک محکمی ندارند نمی‌توانند ما را مجبور به برگزاری بازی در کشور دیگری کنند.

ممبینی در پاسخ به این سوال که چرا جلسات هیات رییسه فدراسیون فوتبال در فواصل زمانی بلندمدت برگزار می‌شود، گفت: از آخرین جلسه ما مدت زمان زیادی گذشته و فکر می‌کنم نیاز است که جلسه‌ای را برگزار کنیم اما هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون فوتبال برنامه‌ای برای برگزاری مجمع عمومی این فدراسیون دارد، گفت: سالانه یک بار مجمع برگزار می‌شود و مسئولان فدراسیون به دنبال برنامه‌ریزی هستند تا آن را برگزار کنیم.
 
کلمات کلیدی : کنفدراسیون فوتبال آسیا + فوتبال + AFC
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.