نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452592
آیت‌الله جنتی در حرم امام(ره): راه امام در حمایت از پابرهنگان و مظلومین را ادامه دهیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دشمنی با ظالمان و حمایت از مظلومین به عنوان اصول نهضت بنیانگذار انقلاب گفت: راه امام راهی نورانیست که باید ادامه دهیم و حقی است که ایشان بر گردن ما نهاده‌اند و باید به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

به گزارش فارس، آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در مراسم ادای احترام به مقام بنیانگذار انقلاب اسلامی که در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد، با اشاره به عظمت آن امام همام اظهار داشت: با تمام وجودمان اقرار می‌کنیم که امام خمینی (ره) آنقدر شخصیتی عظیم بودند که قدرت درکش را نداریم.

وی افزود: به حق ایشان در مقام انبیاء بنی‌اسرائیل بود و اگر قرار بر این بود که بعد از پیام عظیم‌الشأن اسلام پیامبر دیگری مبعوث شود، ایشان قطعاً این مقام را داشتند.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: امام خمینی (ره) اسلام را در وقتی که در حال احتضار بود زنده کردند و وقتی که همه می‌گفتند اسلام افیون ملت‌ها و موجب مردگی و عقب‌ماندگی آنهاست، اسلام را زنده کردند و این را نشان دادند که اسلام، قدرت، شهامت و شجاعت دارد و می‌تواند با کفر مبارزه و کفار را منکوب کند و همین کار را کرد و این معجزه تاریخ شد.

رئیس مجلس خبرگان با اشاره به جنگ 8 ساله تحمیلی تصریح کرد: اگر درایت‌ها، حمایت‌ها و سیاست‌های اللهی امام نبود، در همان اول شکست خورده بودیم و دشمن طبق آن چیزی که گفته بود در 2، 3 روز اول کل ایران را تصرف و انقلاب را از بین می‌برد ولی سیاست‌های امام، عزت اسلام را حفظ کرد.

وی تأکید کرد: با تمام وجود باید اعتراف کنم که نه می‌توانیم امام را آنچنان که بود بشناسیم و نه می‌توانیم حقش را ادا کنیم و فقط می‌توانیم راهش را ادامه دهیم.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه باید اصول و مبانی نهضت اسلامی امام را بشناسیم، خاطرنشان کرد: یکی از اصول امام مبارزه با مستکبرین بود و ما باید تا هستیم و همچنین نسل‌های آینده‌مان این راه را ادامه دهیم.

رئیس مجلس خبرگان ادامه داد: امام از غیر خدا و آمریکا و اسرائیل نمی‌ترسید و ترس از هیچ موجودی غیر از خدا در دلش نبود.

آیت‌الله جنتی با اشاره به موارد دیگری از اصول نهضت امام اظهار داشت: امام حامی مظلومین بود و ما باید از مظلومین حمایت کنیم. همچنین امام بزرگوار ما دشمن ظالمین بود و ما نیز باید دشمن ظالمین باشیم.

وی در ادامه افزود: امام حامی مستضعفین، فقرا و پابرهنگان بود و ما هم در این نظام باید حامی این قشر از جامعه باشیم و نباید فراموش کنیم و کاری کنیم که امام از ما ناراضی باشد و باید طوری عمل کنیم که مشمول دعاهای ایشان شویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این راه راهی نورانیست که باید ادامه دهیم و حقی است که امام بر گردن ما دارند و باید ما که وجود امام را درک کرده‌ایم، برای تداوم راه ایشان نسل‌های آتی را نیز با سیره و روش امام تربیت کنیم.
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله جنتی + امام خمینی ره
 
ابراهیم
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۰۳:۵۱:۰۴
با تمام با تمام احترامی که برای ایشون قائلم


این سخن ایشون رو دارای توجیه نمیدونم و در نظر من محکومه

یادم میاد خود ایشون از پیش بینی آقای احمدی نژاد در مورد رجعت هوگو چاوز!!!! در زمان ظهور امام زمان عجل الله فرجه، در خطبه های نماز جمعه انتقاد صریحی داشتند.
حالا خودشون مرتکب این حالت شدند

خدا به همه مون کمک کنه!

گفته میشه از سنت های الهی یکی ش همین است که اگه کسی رو به عیبی سرزنش کنی از دنیا نمیری تا خودت به اون عیب گرفتار بشی.


خدایا به ما رحم کن که چقدر افراد رو آشکار و در لفافه و اشاره سرزنش کرده ایم! (4196795) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.