نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482490
شغل خطرناک کولبران مرزی
کولبری یکی از خطرناکترین شغل‌ها به شمار می‌آید. صد‌ها نفر از مردم هورامان به دلیل بیکاری با دریافت دستمزد ناچیز و یا برای امرار معاش روزانه راهی جز حمل کالای خارجی از نقاط "غیررسمی گمرکی" ندارند. تاکنون صد‌ها کولبردر نتیجه بروز بلا‌های طبیعی و گذشتن از مسیر‌های صعب العبور جان خود را از دست داده اند. این گزارش تصویری از کولبران مرزی حد فاصل بین نودشه ایران و طویله عراق تهیه شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
 
کلمات کلیدی : کولبران مرزی + کولبری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۵:۲۳:۱۵
خدایا رحم کن (4424768) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۸:۲۶:۴۰
به کی رحم کنه ؟
به کولبران یا به مردم ؟
کولبران که مشخصه از سر بیکاری مجبورن برای سیرکردن شکم زن و بچه هاشون به اینکار تن بدن که صد البته هر چی اینها زحمت میکشن صاحبان بارها به همون نسبت سودهای آنچنانی میبرن
اما ما مردم هم خدا بهمون رحم کنه ! چون قاعدتا" کولبران محترم فقط قاشق و چنگال با خودشون نمیارن چه بسا تفنگ و مواد منفجره یا حتی مشروبات الکلی هم تو بارشون باشه که بازهم امیدوارم خود خدا بهمون رحم کنه (4424966) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۷:۳۱:۲۱
خدایا رحم کن (4424918) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۷:۳۳:۳۸
چه کسی مسئول رسیدگی به این وضعیت است. از هر طرف که این کار و وضعیت بررسی شود خوشایند و زیبنده چنین مملکتی نیست (4424920) (alef-3)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۲۲:۱۹:۳۵
اینهم جزئی از ایجاداشتغال وافتخارات است باید بخودمان ببالیم (4425193) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.