توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 238491
«بعد دیگر نمی‌توان خوابید»؛ ناتاشا امیری، نشر چشمه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۱
بعد دیگر نمی‌توان خوابید
نویسنده: ناتاشا امیری
نشر چشمه، چاپ اول ۱۳۹۳
شمارگان ۱۰۰۰ نسخه
۲۷۸ صفحه،۰۰۰ ۱۴ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

اولین مجموعه داستان ناتاشا امیری با عنوان «هولا...هولا» در سال ۱۳۸۰ چاپ شد. رمان «با من به جهنم بیا» و مجموعه داستان «عشق روی چاکرای دوم» آثاری هستند که پیش از مجموعه داستان «بعد دیگر نمی‌توان خوابید»، به قلم او منتشر شده اند.

آثار این نویسنده جوايزی را نيز برايش به همراه داشته: جایزه داستان اولی‌های خانه داستان، نامزدی جایزه بنیاد گلشیری و جایزه ادبی یلدا، جایزه‌ سراسری مجله عصر پنجشنبه و ...

«بعد دیگر نمی‌توان خوابید» از یازده داستان کوتاه با عناوین زیر تشکیل شده: پندارهای یک دکتر منزوی، مرگ‌آباد، از چیزی که هستی بترس، تا این‌جا... تا بعد، کوچه‌های تاریک پیچ در پیچ، از جنس غبار، خیابان «ب»، ارتفاع، بعد دیگر نمی‌توان خوابید، کاکتوس، سیگار و هنرمند پسامدرن و اولین و آخرین بار.


«امیری» درباره‌ی این مجموعه‌داستان می‌گوید: «در این مجموعه سعی کردم در فرم و زبان دست به تجربه‌های جدیدی بزنم. یازده داستان در این مجموعه آمده است که هر کدام در نوع خود دغدغه‌های اجتماعی و مضامینی از این دست را در خود جای داده است.»

در داستان های این کتاب صرف نظر از تفاوت‌های فرمی و حتی روایی‌شان می‌توان خطوط درونی مشابهی را هم ردیابی کرد که حاصل نگاه خاص نویسنده است به انسان مدرن (و در برخی داستان ها تک افتادگی های جسمی و ذهنی‌اش) و سویه‌های مختلف موقعیت او در ارتباط با دنیایی‌ست که شرایطی شکننده و آسیب پذیر را به او تحمیل کرده.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«بعد دیگر نمی‌توان خوابید»؛ ناتاشا امیری، نشر چشمه