توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436897
درباره یک نگرانی شایع زنانه چقدر می‌دانید؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۵
«ای کاش حواس‌مان بیشتر به قدیمی‌ترین برج تهران بود تا در آستانه پنجاه و سه سالگی‌اش، شاهد سوختن و فروپاشی آن نبودیم.»
 
به گزارش ایسنا، محمدعلی کشاورز یکی از هنرمندان پیشکسوت کشورمان در پست اینستاگرامی خود با انتشار عکس قدیمی از ساختمان پلاسکو، با ابراز تاسف از حادثه فروپاشی این ساختمان نوشت:

«این عزیزان را که می‌بینم، امید در جانم جوانه می‌زند. اینکه هنوز آدم‌هایی هستند که چشم‌شان را روی ناملایمات می‌بندند و جان‌شان را در مشت‌شان می‌گیرند و ایثار را مشق می‌کنند. کاش کسی اسم آتش‌نشان‌ها را به جان‌فشان‌ تغییر دهد. ای کاش حواسمان بیشتر به قدیمی‌ترین برج تهران بود تا در آستانه پنجاه و سه سالگی‌اش شاهد سوختن و فروپاشی آن نبودیم. و سهممان از نفس‌های آخر این برج فیلم گرفتن با موبایلمان نبود.

شاید اگر تنها یکی، دو نفر قید فیلم گرفتن از این فاجعه تلخ را می‌زدند، مسیر امداد رسانی برای یک ماشین و نجات جان انسانی هموارتر می‌گشت. همیشه حضور در صحنه بهترین کار نیست. گاهی باید صحنه را به دست اهل فن داد تا آنها بتوانند کنترل اوضاع را به دست بگیرند. در کنار آتشنشانهای جان فشان قلبم برای کسبه‌ای می‌تپد که دو ماه مانده به شب عید جلوی چشمشان اندوخته‌هایشان بر باد رفت. نکند در میان این شلوغی آنها را از یاد ببریم. »کیهان کلهر - نوازنده کمانچه - نیز با انتشار عکسی از حادثه پلاسکو و آتش‌نشانان حاضر در محل، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: «ساختمان پلاسکو، قدیمی‌ترین ساختمان تجاری تهران ساعاتی پیش پس از آتش‌سوزی گسترده، فروریخت. برای آتش‌نشانان عزیزمان و هم‌وطنانی که در آوار به جا مانده از پلاسکو گرفتار شده‌اند، دعا می‌کنیم.»همایون شجریان، هنرمند دیگری است که طرحی از یک آتش‌نشان منتشر کرده و نوشته است: «بدون شرح، درود بر شرافت و جسارت اینان که جان فدا کردند تا زندگی‌ها زنده بمانند و یادشان بماند انسان بودن را»
 
کلمات کلیدی : هنرمندان پیشکسوت+پست اینستاگرامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.