توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239896
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۷
تریو تهران
نویسنده: رضیه انصاری
نشر آگه، چاپ اول ۱۳۹۲
شمارگان ۲۲۰۰ نسخه
۱۴۶ صفحه، ۶۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

برخلاف اغلب داستان نویسان این سال‌ها که با داستان کوتاه شروع می‌کنند و بعد به رمان می‌رسند، رضیه انصاری از همان ابتدا با انتشار رمان در فضای ادبیات معاصر اعلام حضور کرد. ارزش‌های خود رمان، در اختیار داشتن ناشری معتبر همچون نشر آگه و سروشکل حرفه‌ای این کتاب در قالب مجموعه کتاب‌های که به ادبیات داستانی جوان امروز اختصاص یافته بود، باعث شد «شبیه عطری در نسیم» نخستین رمان این نویسنده، خوب دیده شده و به‌خوبی هم بدان پرداخته شود.


با چنین پیشینه‌ای دومین رمان رضیه انصاری با نام خاصِ «تریو تهران» که در همان نگاه اول توجه بیننده را جلب می‌کند، توسط نشر آگه وارد بازار شد. تریو تهران صرف‌نظر از اینکه در مجموع موفق‌تر از کار قبلی نویسنده ارزیابی بشود یا نه، نشان از حرکت و به جلوی نویسنده در تسلط و تبحر بر این مدیوم دارد.

«تریو تهران» از سه بخش تشکیل شده است و برشی از زندگی سه زن (عالیه، منیژه و سالومه) را در مقاطع زمانی مختلف روایت می‌کند. نویسنده برای این منظور از سه روایت مجزا استفاده کرده که در مجموع کیفیت اپیزودیک به این اثر می‌دهد. اما وقتی داستان زندگی این سه زن را دنبال می‌کنیم فاصله‌ها میان این سه بخش کمتر و کمتر می‌شود. نویسنده برای این منظور از عناصر روایی که نمودی بیرونی داشته باشند استفاده نکرده است، بلکه این سه بخش متکی بر عناصر دورنی و محتوایی اثر است که به یکدیگر نزدیک می‌شوند و از این منظر می‌کوشند در کنار یکدیگر مفهومی واحد را کامل کرده و به خواننده منتقل کنند.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.